GP Wielkiej Brytanii 2017

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez marcelo92 Pn lip 17, 2017 12:08  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

Moje zarzuty odnosnie Maxa bardziej dotyczyly jego wczesniejszych manewrow. Wczorajsza walka Vettela z Maxem bardzo mi sie podobala. Twarda walka koło w koło, o to chodzi w F1, a nie drs guzik i wyprzedzanie. Odnosnie Vettela z Bottasem trzeba miec na uwadze jaka przewage mial Bottas z oponami, dlatego latwo sie utrzymal za Vettelem w kretej czesci i zaatakowal na prostej. Ogolnie Vettel bardzo mi sie podoba jak walczy z innymi w tym sezonie w wyscigach. Jego pojedynki z Ricardo w Chinach, z Bottasem w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii to ozdoba F1. Jak on zabiera sie do wyprzedzania to ma sie wrazenie, ze robi to z nożem w zebach :D czasami na granicy przepisow. Dla mnie w tym sezonie Hamilton to król soboty, a Vettel krol niedzieli. Hamilton czesto ma nudne wyscigi z pierwszego pola, ale to nie jego wina ze bolid jest tak szybki.
Ostatnio edytowano Pn lip 17, 2017 12:09 przez marcelo92, łącznie edytowano 1 raz
marcelo92

Postprzez Damos Pn lip 17, 2017 12:08  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

IceMan11 napisał(a):Moim zdaniem powrót VER spoza toru w walce z VET powinien skończyć się co najmniej reprymendą.

Nie sądzę. Oni tam OBAJ wracali spoza toru :) Vettel tak zapamiętale wypychał Verstappena, że siebie również wysłał po za tor :) Wracali bok w bok. Chyba, o tej walce mówimy?
(od 1:13)

Mnie się podobało i chętnie widziałbym więcej podobnych (bez tak agresywnego wypychania) pojedynków.
Damos
redaktor/moderator

Postprzez Shaitan Pn lip 17, 2017 12:23  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

Dla mnie to również była ozdoba tego wyścigu. Vettel wywiózł Verstappena poza tor, więc nie można mieć do Maksa pretensji. Co więcej nie odpuścił przez to ani na moment, w przeciwieństwie do Bottasa, który trochę w podobnej sytuacji odpuścił. Co tu dużo mówić, Max to Max :-) .
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Shaitan

Postprzez IceMan11 Pn lip 17, 2017 12:32  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

Damos napisał(a):
IceMan11 napisał(a):Moim zdaniem powrót VER spoza toru w walce z VET powinien skończyć się co najmniej reprymendą.

Nie sądzę. Oni tam OBAJ wracali spoza toru :) Vettel tak zapamiętale wypychał Verstappena, że siebie również wysłał po za tor :) Wracali bok w bok. Chyba, o tej walce mówimy?
(od 1:13)

Mnie się podobało i chętnie widziałbym więcej podobnych (bez tak agresywnego wypychania) pojedynków.

Mi się również podobał ten pojedynek. Różnica jest taka, że Vettel odpuścił, gdy Max go wywiózł, a Max wcześniej nie. Każdy kierowca, szanujący siebie i innych kierowców odpuszcza, bo wie, że przegrał - po prostu. Przykładów jest w brud. Problemem Maksa jest zasada zesram się, a nie dam się. Wyjechał całym bolidem i tak jak dodał #bartoszcze zyskał na ścięciu do wewnętrznej. Przy okazji prędkości mógł naprawdę zrobić coś niemiłego. Ile razy w tamtym zakręcie wyprzedzał Ricciardo? Nikt, kompletnie nikt nie jechał tak jak Max, a mogli przecież tak samo bronić się przed Kangurem...
IceMan11

Postprzez marcelo92 Pn lip 17, 2017 12:39  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

Tak jak wczesniej pisalem, czasami ma sie wrazenie, ze tego kierowcy nie da sie wyprzedzic. Woli sie rozbic niz zostac wyprzedzonym. Jego ilosc kolizji na starcie w porownaniu do Ricardo mowi sama za siebie. Poza tym Vettel zagral na nosie Maxowi, ten zjechal do wewnetrznej, a Vettel i tak jakos znalazl tam miejsce.
marcelo92

Postprzez Damos Pn lip 17, 2017 12:45  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

IceMan11 napisał(a):Różnica jest taka, że Vettel odpuścił, gdy Max go wywiózł, a Max wcześniej nie. Każdy kierowca, szanujący siebie i innych kierowców odpuszcza, bo wie, że przegrał - po prostu.
Nie, różnica jest inna:
1 - Za pierwszym razem zza toru wracali obaj i wracali na prostej. Za drugim razem zza toru wracał tylko Vettel i wracał na zakręcie.
2 - Powrót Verstappena nie groził uderzeniem w Vettela - bo ten odszedł w prawo a powrót Vettela skończyłby się... uderzeniem pod kątem prostym w inne auto jadące po torze
3 - Kiedy Vettel wywiózł Verstappena - Verstappen był z przodu, kiedy Verstappen wywiózł Vettela: Verstappen był z przodu.

Obrazek

marcelo92 napisał(a):Poza tym Vettel zagral na nosie Maxowi, ten zjechal do wewnetrznej, a Vettel i tak jakos znalazl tam miejsce.

W którym miejscu? No najpierw Verstappen był na środku a Vettel po wewnętrznej, gdzie miał pół toru dla siebie, a później Vetter był... po za torem. Dokąd zabrał ze sobą Verstappena.
Obrazek

Nie demonizujmy - to była ciekawa walka na granicy faulu, ale obaj byli na tyle ogarnięci, że nic się nie stało. I nie czepiajmy się Maxa, bo kiedy Vettel go wywoził - był z tyłu. Kiedy chwilę później Max wywoził Niemca - był z przodu.
Damos
redaktor/moderator

Postprzez sneer Pn lip 17, 2017 13:34  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

Oni są siebie na wzajem warci. Są na torze równie chamscy. Ale Max, ma IMO większy talent. :)
Podpis odjechał
sneer

Postprzez rocque Pn lip 17, 2017 13:41  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

Shaitan napisał(a):Dla mnie to również była ozdoba tego wyścigu.

Był jeszcze manewr Hulka na Oconie na pierwszym kółku, ale nie znalazłem go nigdzie. Jedyna opcja na obejrzenie to na ten moment powtórka wyścigu.
rocque

Postprzez slipstream Pn lip 17, 2017 13:55  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

Jakim bandytyzmem zatem musiało być Fuji 2018 jak Kubica z Massą wozili się po poboczach. Przy tym Seb z Maxem to niewinna zabawa w piaskownicy.

A tak na poważnie. To już nic nie wiadomo. Nie ma walki, źle. Jest walka, też zła. Źle że jeżdżą jak panienki, a jak się nieco mocniej, ale wciąż fair potraktują to znowu źle i tak nie powinno być... Wożą się po poboczach, ale na tyle że nie jest to jazda na uderzenie tylko z odpowiednim miejscem dla rywala. Perfidnej sytuacji doszukujmy się jakby Vettel po zepchnięciu Maxa trzymał się celowo zewnętrznej linii po lewej blokując mu powrót i bo to w końcu Max był poza torem.
slipstream
moderator

Postprzez marcelo92 Pn lip 17, 2017 14:05  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

Ale nikt tutaj nie narzeka na tę walkę. Zacnie się to oglądało. Czekam na takie starcia między Vettelem, a Hamiltonem.
marcelo92

Postprzez IceMan11 Pn lip 17, 2017 14:47  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

Linia jazdy Sebastiana była normalna. Wielu, wielu kierowców w tamtym miejscu wyjeżdżało podczas treningów i kwalifikacji właśnie w ten sposób. Dla mnie Max zagrał w ch... Był na równi z Vettelem bo nie miał zamiaru odpuścić. Pojechał szeroko bez odjęcia gazu co skutkuje większą prędkością, bo tam jest asfalt. Za coś takiego inni otrzymywali kary. Nie chcę go karać, bo walka była przednia. Chcę, aby sędziowie nie pobłażali na takie wyjazdy i dawali choćby głupie ostrzeżenia po wyścigu. To VET w tym pojedynku zjechał mu na prawo by Max mógł wrócić i skontrować. Równie dobrze mógł polecieć w ch... jak VER i trzymać wewnętrznej. No cóż. Zbyt dużo kierowców sobie wraca z tych pięknych poboczy jak chce. Raz jest wypadek raz nie, ale to nie oznacza, że w tej walce nie było ryzyka. Problemem jest brak kalkulacji Pana Verstappena.
IceMan11

Postprzez Mexi Pn lip 17, 2017 16:26  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

Albo wymagasz kary dla obu (za manewry w dwóch kolejnych zakrętach), albo dla żadnego.

Fajnie by było zobaczyć walkę Bottasa z Vettelem na ujęciach z góry, imho tam Seb przytrzymał linię. (trochę to widać na ujęciach z ziemi porównując okrążenie z walką z Bottasem i okrążenie kolejne.)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
Mexi

GG: 3539392

Postprzez IceMan11 Pn lip 17, 2017 17:03  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

Nie wymagam żadnej kary. Co zresztą napisałem...
IceMan11

Postprzez Kazik Pn lip 17, 2017 17:11  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

slipstream napisał(a):Jakim bandytyzmem zatem musiało być Fuji 2018 jak Kubica z Massą wozili się po poboczach.

Jestem za tym żeby Kubica z Massą wozili się po poboczach w 2018 (niekoniecznie na Fuji). :tak:
W 2007 się wozili chyba.
Kazik

Postprzez Simi Pn lip 17, 2017 19:24  Re: GP Wielkiej Brytanii 2017

Dopóki nikt nikogo perfidnie i celowo nie wyrzuca z toru, według mnie powinno to być ok. I nie powinno być nawet takich dyskusji, analiz. Walka koło w koło to walka koło w koło, ściganie to ostra zabawa, w której chcesz przechytrzyć przeciwnika i po prostu zmusić go do kapitulacji. Tak powinno to wyglądać. Są serie, w których kierowcy stukają się w zderzaki i nikt nie robi z tego problemu. Ale z "Królową" jest zawsze problem.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Simi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia