Grand Prix Brazylii 2017

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez leni93 Cz lis 09, 2017 20:10  Grand Prix Brazylii 2017

Obrazek

TRZY NOMINOWANE MIESZANKI

• Supermiękka „czerwona”
• Miękka „żółta”
• Pośrednia „biała”

TOR Z PUNKTU WIDZENIA OGUMIENIA
• Niedawno wymieniono nawierzchnię toru, wygładzając przy okazji słynne nierówności.
• Drugie najkrótsze okrążenie sezonu (po Monako) oznacza nie tylko prawie nieprzerwaną jazdę w zakrętach, ale również konieczność zjeżdżania z optymalnej linii przy próbach wyprzedzania.
• Kierunek jazdy jest przeciwny do ruchu wskazówek zegara, a najmocniej obciążoną oponą jest prawa tylna.
• Szybkie serie łuków i duże przeciążenia dość mocno obciążają opony.
• Opony są także często poddawane siłom działającym jednocześnie w osi poprzecznej i podłużnej.
• Lewis Hamilton odniósł zwycięstwo w zeszłorocznej, deszczowej Grand Prix Brazylii bez wykonania pit stopu w wyścigowych warunkach, chociaż założył świeży komplet opon w czasie przerwy, pod czerwoną flagą.
• W sezonie 2015 pierwsza trójka zatrzymywała się po trzy razy.

CO NOWEGO?
• Opony supermiękkie pojawiają się w Brazylii po raz pierwszy od wejścia Pirelli do Formuły 1.
• Zespoły Force India i Sauber wykonały po Grand Prix Meksyku testy opon Pirelli na sezon 2018, w których udział wzięli odpowiednio Alfonso Celis i Charles Leclerc
• Kilku czołowych kierowców pojawi się w kolejny weekend w Makau, w zaopatrywanych przez Pirelli zawodach FIA GT World Cup – w tym były zawodnik F1 (i kierowca testowy Pirelli) Lucas di Grassi.
• Rajdowy Mistrz Europy FIA Chris Ingram zdominował rywalizację wśród samochodów napędzanych na przednią oś podczas niedawnego Rajdu Wielkiej Brytanii, na szutrowych oponach Pirelli Scorpion.

Konferencje czwartek
1.Marcus Ericsson (Sauber), Felipe Massa (Williams), Lance Stroll (Williams)
2.Brendon Hartley (Toro Rosso), Esteban Ocon (Force India), Kimi Raikkonen (Ferrari)
Konferencje piątek
1.Yusuke Hasegawa (Honda), Paddy Lowe (Williams), Franz Tost (Toro Rosso), Frederic Vasseur (Sauber)
leni93

GG: 7937112

Postprzez Kazik Cz lis 09, 2017 20:41  Re: Grand Prix Brazylii 2017

Wątek jak zwykle założony fachowo więc można jedynie dodać, że w sytuacji gdy mistrz świata jest już znany to kibicom pozostaje jeszcze ew. walka o tytuł wicemistrza. Dodatkową "atrakcją" dla niedzielnego wyścigu mogą być kary przesunięcia na starcie bo takich na pewno nie da się uniknąć.
To przedostatni wyścig sezonu.
Kazik

Postprzez tuba Cz lis 09, 2017 20:50  Re: Grand Prix Brazylii 2017

Obstawiam, że Mercedes postara się podnieść nieco morale Bottasa.
"So you thought it was end of the story..."
tuba

Postprzez kwmb Cz lis 09, 2017 21:01  Re: Grand Prix Brazylii 2017

Kazik napisał(a):Wątek jak zwykle założony fachowo więc można jedynie dodać, że w sytuacji gdy mistrz świata jest już znany to kibicom pozostaje jeszcze ew. walka o tytuł wicemistrza.

Napisz to ludziom piszącym prasówki Pirelli :P
Nawet Lance Stroll jest lepszym ambasadorem F1, niż Lewis Hamilton.
kwmb

Postprzez Kazik Cz lis 09, 2017 21:02  Re: Grand Prix Brazylii 2017

tuba napisał(a):Obstawiam, że Mercedes postara się podnieść nieco morale Bottasa.

Dokładnie. Też tak obstawiam tylko nie wiem czy z Valtterim na koniec da się to zrobić.
UP:
kwmb, WTF? :lol:
Ostatnio edytowano Cz lis 09, 2017 21:17 przez Kazik, łącznie edytowano 1 raz
Kazik

Postprzez --- Cz lis 09, 2017 21:13  Re: Grand Prix Brazylii 2017

https://www.formula1.com/en/latest/feat ... razil.html

U mnie 8/10, źle strzeliłem w trzecim no i zrobiłem głupi błąd w ósmym - ale z kolei w dziesiątym dobrze strzeliłem.
---

Postprzez bartoszcze Cz lis 09, 2017 21:15  Re: Grand Prix Brazylii 2017

Ciekawostka: w piątkowym treningu mają wziąć udział aktualni (świeżo upieczeni) mistrzowie świata czterech serii - GP3, F2, LMP1 i F1 oczywiście :)
"Robert is clearly in Death Star mode: in other words, fully armed and operational"
Serdeczności dla troskliwego moderatora i wszystkich zablokowanych trolli!
(nie dać się wciągnąć w bezsensownego flejma... może się uda...)
bartoszcze

Postprzez LeVi_ Pt lis 10, 2017 16:31  Re: Grand Prix Brazylii 2017

Toro Rosso / (silnik) Renault w ciężkim kryzysie. Pomijając kolizje silniki Renault wcale nie odbiegają zawodnością od Hondy: http://www.statsf1.com/en/2017/stats.aspx?t=A. Ferrari jest pośrodku (chociaż kolizja Vet-Rai w Singapurze na pewno burzy obraz), natomiast Mercedes bryluje w tym rankingu.
LeVi_

Postprzez sneer Pt lis 10, 2017 18:43  Re: Grand Prix Brazylii 2017

Marcus w właśnie dostał 8/10 za wrażenia artystyczne. :)
Podpis odjechał
sneer

Postprzez kwmb So lis 11, 2017 15:14  Re: Grand Prix Brazylii 2017

Tymczasem rozgrywa nam się prawdziwie brazylijska telenowela.

Renault ustami Cyrila powiedziało, że awarie STR są winą zespołu.

STR wydało oświadczenie mówiące, że wcale, że bo nie, na dodatek dostają starsze części od Renault i w ogóle to może jest to związane wszystko z tym, że walczymy w klasyfikacji konstruktorów.

Na to Cyril się wkurzył. Sky Sports F1 nakręciło jak wściekły rozmawia z Helmutem Marko. Na dodatek Renault rozważa nawet opcję "nuklearną", która odbierałaby STR silniki jeszcze w ten weekend.
Nawet Lance Stroll jest lepszym ambasadorem F1, niż Lewis Hamilton.
kwmb

Postprzez sneer So lis 11, 2017 15:19  Re: Grand Prix Brazylii 2017

Jak pisałem w komentarzu pod newsem: patologia w F1. Tak się właśnie kończy nieprzestrzeganie zasad uczciwej konkurencji. Mam nadzieję, że się sprawa zrobi głośna i może nawet UE wkroczy.
Podpis odjechał
sneer

Postprzez Phaedra So lis 11, 2017 16:18  Re: Grand Prix Brazylii 2017

A ja mam nadzieję że będzie to przysłowiowym gwoździem do trumny dla pyskatych producentów. Stary Dziad odszedł o jeden Concorde Agreement za późno.

ps. w ostatnim wywiadzie żali się że LM obiecało Mu istotne stanowisko w ich nowej strukturze. Jak ktoś kto w wieku 87 lat mając w swoim CV (korumpowanie z łapówkami i bez łapówek, przekupstwo, za kulisowe szantaże) daję się "oczarować jak dziecko" to demencja starcza w toku.
As long as the car is not red, I wish you the best! - Alonso - Monza 2006 r.
Phaedra

Postprzez mariusz0608 So lis 11, 2017 17:20  Re: Grand Prix Brazylii 2017

sneer napisał(a):Jak pisałem w komentarzu pod newsem: patologia w F1. Tak się właśnie kończy nieprzestrzeganie zasad uczciwej konkurencji. Mam nadzieję, że się sprawa zrobi głośna i może nawet UE wkroczy.

Taaa, eurokołchoz pójdzie na wojenkę z Francją. Już to widzę... :przewraca:
mariusz0608

Postprzez sneer So lis 11, 2017 17:23  Re: Grand Prix Brazylii 2017

Nie z Francją, tylko z dostawcami silników. To im się od dawna należy.
Podpis odjechał
sneer

Postprzez mariusz0608 So lis 11, 2017 17:29  Re: Grand Prix Brazylii 2017

A Renault jest z Marsa ?
Oczko w głowie i potęga przemysłu we Francji.
mariusz0608

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia