Rallycross (WRX, GRC, PRX)

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez kwmb Pt paź 28, 2016 23:28  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

No, no, no, w GRC będzie klasa pod elektryczne autka. Jak na razie wiadomo, że Manfred Stohl jedno zrobił, dokładniej tego oto Peugeota 207.
kwmb

Postprzez Sar trek So paź 29, 2016 11:20  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Elektryczne auta w rallycrossie ???
Tak właściwie to mi to nie przeszkadza, niech ludzie się nbawią, jak chcą. Tylko niech w WRX pozostaną te 600 KM turbodoładowane potwory, bo z tym mi się właśnie kojarzy ta dyscyplina - błoto, hałas, spaliny, poślizgi, kontakty i skąpo ubrane panie na polach startowych. I dlatego też cieszy się taką popularnością.

A jeśli chodzi o GRC, ktoś to tutaj jeszcze ogląda? Ja śledziłem trochę, ale po zmianie formatu weekendu te zawody wiele straciły. Przy tak ubogiej liście startowej mamy półfinały, LCQ, a do finału i tak wszyscy przechodzą. Prościej by było zrobić tylko finał :P Brakuje mi starego formatu no i brakuje kierowców na starcie - jak jest 12 zawodników, to już mamy bogatą stawkę. No i brakuje Blocka, który jako jedyny był w stanie powalczyć z kierowcami VW. A i tory już nie tak ciekawe, jak w 2012 i 2013, ale to może tylko kwestia tego, że nic się na nich nie dzieje

Berni - Erikkson na trzeźwo, ale za to z zamkniętymi oczami :P
http://jokerlap.blogspot.com/ - blog o rallycrossie

Lewis Hamilton był przez 0,4 sekundy mistrzem świata
Sar trek

Postprzez Voo N lis 06, 2016 21:37  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Voo

Postprzez Sar trek N gru 04, 2016 22:26  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Timur Timercjanow swoim szaleńczym atakiem w półfinale praktycznie pozbawił Solberga tytułu wicemistrza. A Kristofferson po raz drugi kończy sezon na drugim miejscu. Co ciekawe, Q2 było trzeba przełożyć na niedzielę z powodu...deszczu. Czasem warunki są zaciężkie nawet na rallycross. W ten oto sposób WRX żegna się z Argentyną. W przyszłym roku w jej miejsce wskoczy RPA.

Sar trek

Postprzez Voo Pn sty 02, 2017 14:34  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Od 2018 brytyjska runda będzie rozgrywana na Silverstone.

Szkoda. Wiadomo, że tymczasowe tory to-nie-to-samo ale Lydden to poza widowiskowością także legenda i klimat. Poza tym na dużych obiektach publika jakoś gubi się na tych olbrzymich trybunach (patrz Hockenheim) i wygląda to potem w TV biednie i nie tak klimatycznie jak na klasycznych rallycrosowych torach.
Voo

Postprzez MMMotorsport Pn sty 02, 2017 16:31  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Parafrazując klasyka: To jest jakieś k... nieporozumienie! Jak można usunąć z kalendarza taki obiekt?!
#17 - Always in our hearts...
MMMotorsport

Postprzez kwmb Pn sty 02, 2017 17:40  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Za mały tor, a poza tym czytam, że raczej fani zadowoleni z obsługi na torze nie byli. Mnie ciekawi fakt, że ma być to "wielki event". Ciekaw jestem co (i z kim) kombinują.
kwmb

Postprzez Sar trek Wt sty 03, 2017 10:22  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Jeśli kibice nie byli zadowoleni z Lydden Hill, to może rzeczywiście było trzeba coś zadziałać, ale może nie koniecznie usuwać od razu tor z kalendarza :P Seria jest stosunkowo młoda i potrzebuje torów z historią. F1 ma swoje wielkie wyścigi w Monako, Monzy i Spa, Indycar na Indianapolis, Nascar na Daytonie, myślałem, że dla WRX takim wyścigiem za kilka lub kilkanaście lat będzie runda na Lydden Hill. Jak widać, szybko się skończyło. Szkoda, bo to kolejny fajny tor, jaki wypadł (po Finlandii). Boję się trochę tego Silverstone, bo nie przepadam za przerabianiem torów wyścigowych na rallycrossowe. Nie najlepiej to wychodzi. Ale zobaczymy.

Sar trek

Postprzez Voo Śr sty 11, 2017 11:35  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Peter żegna się ze swoim "chałupniczym" DS3 i dołącza do Volkswagen RX Sweden i Johana Kristofferssona. Na papierze to najmocniejsza ekipa w stawce, która powinna stanowić silną konkurencję dla Hansenów i zespołu Ekstroma :)
Voo

Postprzez kwmb Śr sty 11, 2017 12:53  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

http://us3.campaign-archive1.com/?u=59edb2fd70a58c987476c3b57&id=91d483ca6e
Okazuje się, że ta klasa w GRC będzie chyba jednak osobną serią.
kwmb

Postprzez Sar trek Śr sty 11, 2017 21:53  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Zobaczymy co z tego wyjdzie i ilu będą mieli zawodników. W GRC w ostatnich latach stawka rzadko dochodziła do 12 kierowców. Poza tym rallycross kojarzy mi się z benzynowymi potworami o mocy 600 km, błotem, hałasem, spalinami, ale uważam, że niech każdy bawi się, jak chce, dopóki WRX jest benzynowe, to jestem zadowolony.

Sar trek

Poprzednia strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe