Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez cwiek So lis 12, 2016 22:42  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Ale za dużo tego tłumaczenia "to nie są kibice".

Za dużo to jest traktowania po takich wybrykach każdego kto idzie na mecz Legii(czy innego polskiego klubu) jako potencjalnego chuligana. No bo skoro chuligan = kibic to kibic = chuligan.

Gdy pewna osoba chciała wziąć ich za mordę i zamknęła stadiony to wielki bulwers w narodzie się urodził.

Bo akurat zamykanie stadionów to ostatnia rzecz, która pomoże rozwiązać ten problem. Potrzebne jest stworzenie surowego prawa, które będzie egzekwowane. Dożywotnie zakazy stadionowe, grzywny a także wyroki pozbawienia wolności za recydywę. A obecnie ktoś taki pobije się na stadionie, policja go zawinie po czym na drugi dzień rano jest już wolny. Za jakiś czas dostanie tysiąc zł grzywny i ot cała kara.

Niestety, przy obecnie rządzącej opcji, nie zanosi się na poprawę pod tym względem. Ta niewielka grupka to jakby nie było ich potencjalny elektorat, więc nie strzelą sobie w stopę.

Ma stałą grupę hejterów, która będzie mu wytykać każdą niewykorzystaną sytuację, ale z czystym sumieniem trzeba powiedzieć, że to obecnie najlepszy polski "towar" eksportowy.

Skądś wśród tych hejterów wzięło się przekonanie, że dobry napastnik wykorzystuje wszystkie sytuacje jakie ma. To wierutna bzdura, taki Messi, Ronaldo czy Suarez też wykorzystują co którąś sytuację, bo to po prostu niemożliwe, aby mieć 100% skuteczność.

I sam sobie na to zapracował - można z niego drwić, że występuje w co drugiej reklamie, że jego żona jest stale obecna w mediach społecznościowych. Tylko po co drwić? Gość do maksimum wykorzystuje swoje 5 minut - a przy tym nie odbija mu woda sodowa.

Dokładnie. Ja dziwię się też podobnym drwinom z Krychowiaka. "A, bo w reklamach to ma czas grać, za trenowanie by się wziął, tylko na ławie siedzi" i tym podobne komentarze. Jakby ciężko było zrozumieć, że nagranie reklamy trwa dzień czy dwa(zwykle w przerwie między sezonami) i ma to znikomy albo nawet i żaden wpływ na zawodnika.
cwiek

GG: 8420620

Postprzez Arnulf So lis 12, 2016 23:26  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

cwiek napisał(a): Jakby ciężko było zrozumieć, że nagranie reklamy trwa dzień czy dwa(zwykle w przerwie między sezonami) i ma to znikomy albo nawet i żaden wpływ na zawodnika.

Tym bardziej, że to jest ich "inwestycja" na przyszłość także. Taki piłkarz nie pogra na najwyższym poziomie dłużej niż do 34-35 roku życia (gdy będzie miał to szczęście i ominą go wszelkie poważne kontuzje). I potem zostaje perspektywa jednak kilkudziesięciu lat życia, w czasie których jakoś jednak trzeba żyć. Najlepiej na podobnym poziomie jak w czasie kariery. No ale... niektórzy tego nie zrozumieją i nic w tym kwestii zrobić nie będziemy, bo każdemu tłuc łopatą do łba nie będziemy.

cwiek napisał(a):Za dużo to jest traktowania po takich wybrykach każdego kto idzie na mecz Legii(czy innego polskiego klubu) jako potencjalnego chuligana. No bo skoro chuligan = kibic to kibic = chuligan.

Wiesz, ludzi to nie interesuje ;). Ja zebrałem w pracy w łeb od jednego gościa za to, że przesłałem w raporcie błędną informację, którą dostałem od osoby za nią odpowiedzialną, a której nie miałem możliwości zweryfikować. I nawet mój kierownik wziął mnie w obronę, na co usłyszał "Marcin wysyła, więc Marcin zbiera w łeb". Oczywiście gdy to usłyszałem to wyśmiałem to ostatnie zdanie, ale chodzi o pokazanie jak ludzie myślą. Ich nie interesuje, że na 50 tysięcy ludzi na stadionie tylko 300 powyrywa krzesełka i pobije się z policją. Tacy ludzie - potencjalni kibice - zrezygnują z pójścia na mecz z rodziną, żeby przypadkiem w łeb nie dostać. Tutaj chyba pasuje "odpowiedzialność zbiorowa".

A co do egzekwowania prawa i ogólnie trzymania porządku na stadionie to raz byłem świadkiem sytuacji na meczu w moim rodzinnym Mielcu, gdy dwóch panów pobiło się (jeden zwrócił uwagę jakiemuś debilowi, żeby nie wydzierał się na ekspedientkę za to, że pomyliła się przy wydawaniu zasranych czipsów, bo w takim tłoku każdy może się pomylić. Oczywiście ten "wydzierający" się nie zwracając uwagi na to, że obok stoją jego dzieci z pięściami wyskoczył do tego, co mu zwrócił uwagę). Żadna policja ani ochrona nie zareagowała, a powinno się ich wypieprzyć ze stadionu obu, a potem po zbadaniu sprawy, jednemu przywalić taki mandat, że by się zastanowił nad swoim debilizmem. Więc masz rację, że z tym egzekwowaniem prawa jest problem. Z drugiej strony - wszyscy wiemy jaka jest afera gdy w wyniku interwencji policji na takim stadionie jednemu z takich bandytów stanie się krzywda. Czasami się nie dziwię, że policjant woli nie ryzykować kariery i stanowiska.
Arnulf

Postprzez cwiek N lis 13, 2016 0:08  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Z drugiej strony - wszyscy wiemy jaka jest afera gdy w wyniku interwencji policji na takim stadionie jednemu z takich bandytów stanie się krzywda.

Niestety, tu chyba też jest jedna z przyczyn problemu. Pamiętam aferę sprzed bodajże 1,5 roku, kiedy na jakimś podrzędnym meczu grupka osób wbiegła na boisko, policja zaczęła do nich strzelać gumowymi kulami i niefortunnie jeden z nich dostał gdzieś w okolice szyi, co poskutkowało śmiercią. Oczywiście, policja nie jest u nas najlepiej wyszkolona i skoro strzelamy w nogi to nie w okolice głowy, ale czy ktoś kazał mu wbiegać na boisko? Skoro się na to zdecydował, to powinien liczyć się z konsekwencjami, nawet tymi najgorszymi.
cwiek

Postprzez cravenciak N mar 26, 2017 22:53  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Po pięciu kolejkach Reprezentacja Polski ma sześć (!) punktów przewagi nad drugim zespołem grupy E w Eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2018 roku. Nie da się już tego zepsuć...
cravenciak

Postprzez cwiek Pn mar 27, 2017 0:18  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Dzisiaj było ciężko, długimi momentami gra się nie kleiła, ale kadra znowu pokazała to, czego nie miała drużyna Smudy i Fornalika(a nawet i drużyna Nawałki w el. ME 2016) - zdobycie trzech punktów mimo słabej gry. Teraz czekamy na czerwiec i mecz z Rumunami. Szkoda, że bez Glika.

PS. Ktoś się orientuje ile czasu przed meczem rusza sprzedaż biletów?
cwiek

Postprzez Saruto Pn mar 27, 2017 0:36  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

cravenciak napisał(a):Po pięciu kolejkach Reprezentacja Polski ma sześć (!) punktów przewagi nad drugim zespołem grupy E w Eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2018 roku. Nie da się już tego zepsuć...

Z takimi rywalami to wstyd przegrać ;)
Saruto

Postprzez cwiek Wt maja 09, 2017 0:23  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Ktoś się orientuje ile biletów mogę wykupić na jedną kartę kibica?
cwiek

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu