Skoki narciarskie

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Patrick So mar 25, 2017 16:43  Skoki narciarskie

Nie wiem czy jestem jednym utwierdzonym w tej opinii, ale zdecydowanie lepiej ogląda mi się konkursy w Planicy niż w Vikersund.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
#28 #5 #2 #33 #55

Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick

Postprzez Kamikadze2000 Cz mar 30, 2017 13:07  Re: Skoki narciarskie

Kolejny sezon za nami. Dla nas drużynowo najlepszy w karierze. Kamil jako lider spisał się znakomicie. Polacy mistrzami świata i zdobywcami Pucharu Narodów. Do tego znakomita postawa w TCS, w którym dotąd nie błyszczeli za bardzo. Kraft miał dla nas niestety sezon życia. Jedynie te złoto na dużej skoczni nieco mnie gryzie (moim zdaniem bardziej zasłużył) Wellinger), ale niczym Stoch w 2014 roku wziął to, co najlepsze. Miejmy nadzieje, że przyszły sezon (olimpijski!) będzie jeszcze lepszy, bo na pewno stać ich jeszcze na więcej. Wierzę zwłaszcza w Macieja Kota - myślę, że odnotuje największy progres ze wszystkich. :)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000

Postprzez exxxile Wt kwi 04, 2017 12:09  Re: Skoki narciarskie

Co prawda ciężko oceniać człowieka, ale warto nadmienić, że są zmiany jeżeli chodzi o kadrę B - na stanowisku pierwszego trenera Mateję zastąpił Czech Radek Żidek, do tej pory będący asystentem szkoleniowca pierwszej reprezentacji naszych południowych sąsiadów.

Z ciekawostek, dwa dni temu odbyły się mistrzostwa Finlandii na skoczni w Taivalkoski (HS 80). Wygrał 19-letni Eetu Nousiainen trenujący na co dzień w Kuopio, wyprzedzając Ville Larinto i Antti Aalto. Na starcie nie pojawił się Janne Ahonen, za to jego syn zajął szóste miejsce wśród juniorów. To tylko mistrzostwa krajowe odbywające się właściwie już po sezonie, ale każda taka iskierka w kontekście fińskich skoków cieszy, może będą ludzie z tego Nousiainena.
exxxile

Postprzez Shaitan Wt kwi 04, 2017 13:33  Re: Skoki narciarskie

Co do tych mistrzostw Finlandii i nowego mistrza tego kraju. Przede wszystkim zwróć uwagę na rozmiar skoczni, to po pierwsze. A po drugie, to Niko Kytösaho jest 2 lata młodszy i w styczniu zeszłego roku również został mistrzem Finlandii. Co z tego dalej wynikło? Do tej pory w zasadzie nic. Niestety bardziej to świadczy o słabości fińskich skoków niż o wielkich młodych talentach pojawiających się na zapleczu.

Oczywiście chciałbym się mylić i widzieć w przyszłym sezonie zarówno Nousiainena jak i Kytösaho regularnie w 30 pucharu świata. Bardzo przykro się patrzy na zgliszcza tego, co jeszcze nie tak dawno było światową potęgą w skokach.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Shaitan

Postprzez --- Wt kwi 04, 2017 20:04  Re: Skoki narciarskie

Miętus w kadrze A ...

I teraz pytanie - czy nasz złoty trener się nie zagalopował? I czemu znowu nie bierze do kadry Ziobry ...
---

Postprzez exxxile Śr kwi 05, 2017 13:07  Re: Skoki narciarskie

Ciekawa sprawa. Może Horngacher wierzy w tych chłopaków i ma na nich jakiś swój pomysł (oprócz Miętusa, w kadrze A znalazł się też Wolny), ale jednak Ziobro jakoś tam na tę kadrę A zasłużył... Trochę jednak dysonans, jak Miętus, który klepał bulę w PK trafia do pierwszej grupy.
exxxile

Postprzez Patrick Cz kwi 06, 2017 13:03  Re: Skoki narciarskie

ale jednak Ziobro jakoś tam na tę kadrę A zasłużył...

Stękała występami w sezonie 2015/16 też powinien teoretycznie zasłużyć, a jak wyszło to już wiemy. Także poczekajmy do zimy, ja ufam trenerowi - najwyraźniej musiał zobaczyć coś w Miętusie.

Oczywiście chciałbym się mylić i widzieć w przyszłym sezonie zarówno Nousiainena jak i Kytösaho regularnie w 30 pucharu świata. Bardzo przykro się patrzy na zgliszcza tego, co jeszcze nie tak dawno było światową potęgą w skokach.

Też chciałbym to zobaczyć i wydaje mi się, że pod okiem Andreasa Mittera jakiś tam postęp się dokonał. Nousianen i Kytosaho to melodia przyszłości, więc na wyniki mogą mieć jeszcze czas (nie każdy musi zacząć rywalizować na wysokim poziomie wśród seniorów tak jak Domen czy Schlieri swego czasu), jednak najbardziej martwi mnie mój ulubiony fiński zawodnik - Ville Larinto. Przed kontuzją ścisła czołówka PŚ, wielka forma, podia, zwycięstwo, a teraz... Już tyle czasu minęło, a postępów nie widać. Oby się przebudził, bo moim zdaniem on jest obecnie największą nadzieją Finów na powrót na właściwe tory.
#28 #5 #2 #33 #55

Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick

Postprzez slipstream Cz kwi 06, 2017 14:01  Re: Skoki narciarskie

No bym się tak nie bał tych decyzji. Przypomnijmy że niejaki Żyła tez już był właściwie skreślony jako skoczek (a na pewno jako skoczek na medale) z tym jego dziwnym zachowaniem na zjeździe, a jednak trener wiedział jak i co poprawić u Piotrka. Więc można mieć wcale nie naiwną nadzieję że Hongacher wie jak z nowo powołanych wyciągnąć ich potencjał.
slipstream
moderator

Postprzez Duif Cz kwi 06, 2017 15:43  Re: Skoki narciarskie

Co nie oznacza, że na pewno uda się mu coś wyciągnąć z Miętusa. Ale widocznie są powody, dla których chciałby spróbować. Uda się - fajnie, nie uda się - zostanie zastąpiony po lecie kimś innym.

Fakt jest jednak niezaprzeczalny. Powołanie Miętusa to sensacja.
Duif

Postprzez slipstream Cz kwi 06, 2017 16:03  Re: Skoki narciarskie

Na pewno to nikt nie przewidzi bo też zależy od nastawienia zawodnika do słuchania trenera. W każdym razie daleki wciąż jestem od pukania się w czoło na taką decyzję. I w sumie pamiętajmy, nie jest to jakaś ostateczna kadra na IO żeby tym bardziej podnosić jakiś raban.
slipstream
moderator

Postprzez Duif Cz kwi 06, 2017 16:42  Re: Skoki narciarskie

Dokładnie. Jak to powiedział Stefan, ta kadra jest do końca lata. A później zobaczymy ;)
Duif

Postprzez fordern N kwi 09, 2017 11:28  Re: Skoki narciarskie

Tak czy siak, trener Horngacher z pewnością zasłużył na kredyt zaufania, wyniki z pierwszego sezonu mimo wszystko go bronią. :wink:
Obrazek
fordern

GG: 1411891

Postprzez exxxile Pn kwi 10, 2017 17:54  Re: Skoki narciarskie

Mnie nawet mniej zastanawiają Wolny i Miętus, bardziej kwestia tego, że nie awansował do pierwszej grupy Ziobro. Koniec końców powrócił w tym sezonie do PŚ po niezłych występach w PK, forma rosła, punktów zdobył odrobinę więcej niż Hula, był raz w dziesiątce, a przed MŚ miał na tyle dobry moment, że zastanawiano się czy czasem nie będzie miał szansy na wygryzienie z czwórki Kubackiego. Co prawda już po Lahti było nieco słabiej, ale jednak całościowo sezon wydawał się powrotem na lepsze tory. No i właśnie w tym momencie pojawia się myśl, że może coś z tym Ziobrą jest nie tak - przychodzi wypowiedź Wąsowicza, choć tak naprawdę niczego nie wyjaśnia: http://www.skijumping.pl/wiadomosci/231 ... t-zlozony/

PS. Jeżeli chodzi o Stękałę, to chyba początkowo był w kadrze A Horngachera, wyleciał później z powodu braku formy i nieradzenia sobie z treningiem proponowanym przez austriackiego szkoleniowca.
exxxile

Postprzez --- Pt lis 10, 2017 12:51  Re: Skoki narciarskie

Jeszcze się sezon nie zaczął, a kilku poważnych kandydatów do złota w IO już albo przepada, albo znacznie zmniejsza sobie szanse przez kontuzje. Gangnesa i Freunda nie zobaczymy w ogóle na igrzyskach, Hayboeck i Schlieri z kolei mają już spaprane okresy przygotowawcze. Wiadomo - przypadek Ammanna z SLC zdecydowanie przestrzega przed skreślaniem ich, ale już szanse mają znacznie mniejsze. A Domen z kolei nie mieści się w siódemce Słoweńców na Wisłę, co oznacza z kolei, że jest w bardzo słabej formie. Co prawda u niego w szczególności trzeba uważa na nagle zmiany formy, ale jednak jeśli nie mieści się w ogóle w składzie na zawody, to coś się dzieje, i jeśli to nie będzie jednorazowe to z grona faworytów będzie można go już definitywnie wykluczyć.
---

Postprzez exxxile Pt lis 10, 2017 13:53  Re: Skoki narciarskie

Z Domenem to tak do końca nie wiadomo. W zeszłym sezonie po świetnym starcie zaczęły się poważne problemy, może tym razem trener szybciej reaguje na ewentualne problemy i nie chce go wozić na siłę. Nie jest wykluczone, że jeszcze się ten chłopak przed igrzyskami dźwignie. Na pewno wszyscy zdają sobie sprawę, że jego talentowi należy poświęcić szczególną uwagę. I tu wchodzi przykład Schlieriego. Teraz co prawda problemem jest inne więzadło, niż to uprzednio zerwane (choć w tym samym kolanie) i zastanawiam się, czy te kontuzje nie mają swoich źródeł w pierwszej fazie kariery zawodnika, kiedy w młodym wieku jego organizm był niezmiernie eksploatowany. To tym bardziej sugeruje, żeby młodego Prevca prowadzić bardzo ostrożnie i nie eksploatować. Wielu skoczków odnoszących sukcesy w nieco starszym wieku miało swój czas na rozruch - trochę startów w PŚ, trochę startów w PK, mniejsze obciążenia. A jeżeli od razu zaczynasz skakać na najwyższym poziomie, pracujesz z całych sił, bo już liczysz się w walce o zwycięstwa, to może odbić się na zdrowiu.
exxxile

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu