Skoki narciarskie

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez --- Cz lis 23, 2017 16:10  Re: Skoki narciarskie

Ten moment, gdy ogarniasz, że zawody twoich dwóch ulubionych dyscyplin pokrywają się w czasie ... :zły:
---

Postprzez sneer Pt gru 01, 2017 18:47  Re: Skoki narciarskie

Wybierasz oczywiście jedynie słuszną :)
Podpis odjechał
sneer

Postprzez --- So gru 02, 2017 10:56  Re: Skoki narciarskie

Nie wybrałem i chyba dobrze na tym wyszedłem. Przestałem oglądać w środku wyścigu i przegapiłem chyba tylko sytuację z Sainzem. Abu Dhabi było takie nudne, że choćbym nie obejrzał całego wyścigu to bym raczej nie żałował. Nawet w latach 2014-2016 trudno było o tak nudny wyścig.
---

Postprzez baron Pn sty 01, 2018 18:10  Re: Skoki narciarskie

Widzę cisza w temacie, a Kamil jest na czele w klasyfikacji turnieju czterech skoczni po dwóch znakomitych konkursach w jego wykonaniu. Na ten moment nawet w znakomitej formie Rysiek nie daje rady Stochowi. 11,8 punktów przewagi nad Niemcem wygląda obiecująco, więc nie można tego spaprać. :) Oby Kamil utrzymał taką formę do Igrzysk.

Reszta Polaków dzisiaj nie zachwyciła, ale nie ma tragedii. Kot wyraźnie bez formy, Żyła po Engelbergu obniżył loty, u Kubackiego wciąż brakuje stabilności(ale na szczęście ma już na koncie to upragnione podium). Stefan miał pecha jeśli chodzi o warunki, więc tutaj raczej ciężko cokolwiek powiedzieć.
Ostatnio edytowano Pn sty 01, 2018 18:13 przez baron, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
baron

Postprzez gregoff Pn sty 01, 2018 18:12  Re: Skoki narciarskie

W zeszłym roku drużynowo było lepiej, ale Kubacki ciągle na podium TCS a Stoch na razie odleciał z formą. Nawet ta długa przerwa nie spowodowała dekocentracji u niego. Ale Freitag dobrze skacze i nic jeszcze nie jest przesądzone.
gregoff
redaktor/moderator

Postprzez lolek99 Pn sty 01, 2018 20:59  Re: Skoki narciarskie

Freitag ciągle głównym faworytem, teraz przenosimy się do Austrii, gdzie presja na nim na pewno będzie mniejsza.
Jestem ciekaw jak zaprezentuje się Tomek Pilch, myślę, że awans do konkursu to będzie ogromny sukces dla naszego juniora.
lolek99

Postprzez --- Pn sty 01, 2018 21:20  Re: Skoki narciarskie

Nie no nie przesadzajmy, oczywiście nie można na niego nakładać presji, ale to jednak jest lider drugiej ligi, a ci zazwyczaj prezentują poziom trzeciej dziesiątki PŚ. Dla przykładu Learoyd, który jest rówieśnikiem Pilcha, a w PK spisywał się na ogół trochę gorzej od Polaka, cztery razy już awansował do konkursu a raz nawet zapunktował. Sukcesem będzie zdobycie punktów, a brak awansu do konkursu w równych warunkach myślę małym rozczarowaniem. Myślę, że może nas nawet bardzo pozytywnie zaskoczyć - wg relacji trenerów to chłopak, który jak na swój wiek jest bardzo mocny psychicznie, zresztą w pierwszym konkursie w Whistler zdecydowanie to potwierdził. Więc - zobaczymy, ale myślę, że możemy mieć z niego niezłą pociechę ;)

Podobnie też w sprawie faworyta konkursu turnieju [za dużo Babiarza :D] - jeszcze przed drugą serią bym się zgodził, że faworytem jest Freitag. Jednak Stoch dzisiaj udowodnił, szczególnie jak w drugiej serii jeszcze dodatkowo dołożył do przewagi nad Freitagiem, że teraz jest już metastabilny i jest w takiej formie, że będzie skakał dobrze niezależnie od warunków. Freitag z kolei dzisiaj w pierwszej serii, jak i w Oberstdorfie w drugiej potwierdził, że już taki stabilny nie jest. I nie tylko bym powiedział, że nie jest już faworytem do wygrania turnieju, ale też jeśli tak dalej pójdzie to kwestią czasu jest kiedy Stoch przejmie żółtą koszulkę. Oby do Zakopanego.
---

Postprzez KuraF1 Cz sty 04, 2018 17:12  Re: Skoki narciarskie

No i po wszystkim :D Freitag za bardzo chciał i ma za swoje a Stoch jest w takiej formie że nikt teraz się do niego nie dobierze a zwycięstwo w Bischofshofen uważam tylko za formalność zwłaszcza że dzisiaj była trochę loteria a on oddał 3 bardzo dobre skoki. Wracając do tematu Freitaga, fajny komentarz na Twitterze dał Tomasz Kalemba ("dziennikarz" Onetu)
Niemiecki dziennikarz przekazał mi, że z Freitagiem wszystko jest w porządku tylko nie chciał już skakać. Nie wytrzymał
KuraF1

GG: 8914691

Postprzez gregoff Cz sty 04, 2018 19:55  Re: Skoki narciarskie

To pokazuje jak wiele zależy od kombinacji szczęścia i mocnej psychiki. Kraft, Tande w 2017 a teraz Freitag w 2018 i mamy dwukrotnego zwycięzcę TCS.

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale Stoch wygrał już 4 konkursy z rzędu (ostatni w poprzedniej edycji i trzy z rzędu teraz). Martwi mnie obniżenie formy Kubackiego. Miał szansę na pudło, ale dwa ostatnie konkursy to zjazd w dół... pozostali też raczej średnio, chociaż Kot chyba troszkę w górę z formą.
gregoff
redaktor/moderator

Postprzez lolek99 Cz sty 04, 2018 21:39  Re: Skoki narciarskie

No i Freitag nie jest głównym faworytem.
Podobno Rysiek ma nie skakać w Bischoschofen. Dwie pieczenie na jednym ogniu? TCS i żółta koszulka?
Super konkurs, pierwszy w historii, gdzie w TOP20 było 6 Polaków.
No i Kamil, coś wspaniałego!
Całkiem udany debiut Tomka Pilcha, martwi forma Dawida i Stefana, cieszy poprawa Maćka i Piotrka.
I czekamy na 6.01...
Oby się udało.
lolek99

Postprzez Kamikadze2000 Cz sty 04, 2018 23:02  Re: Skoki narciarskie

Kamil absolutnie deklasuje wszystkich i utrzymuje niezmiennie wysoką formę. Freitag - jedyne realne zagrożenie - upadł i pogrzebał swe szanse nawet na podium kl. turnieju. Oby jednak nie skończyło się absencją, jak przed laty Mika Laitinen. Austriacy w rozsypce - Kraft totalnie osłabł, natomiast Schlierenzauer nie potrafi wskoczyć na wyższy poziom. Podobnie Peter Prevc. Zobaczymy, co pokażą Norwegowie oraz Wellinger. Powodzenia Kamil! Po TCS czekają nas MŚ w lotach - tego jeszcze w swojej kolekcji nie ma, więc może wykorzysta okazję... :) Trzymam kciuki. ;D
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000

Postprzez lolek99 Pt sty 05, 2018 23:28  Re: Skoki narciarskie

Na lotach mocni będą Tande, Forfang, Wellinger, kandydatów do medalu będzie więcej,ale miejmy nadzieję, że będzie dobrze :)
Narazie skupmy się na TCS, Kamil ma drugi raz tego orła już w zasadzie w garści, a może coś więcej... :)
lolek99

Postprzez cwiek So sty 06, 2018 3:19  Re: Skoki narciarskie

Tymczasem Janek Ziobro zawiesza karierę. Wrzucił wypowiedź na swoim facebooku, uważa, że wiele osób z otoczenia chciało go zniszczyć(cokolwiek to znaczy).

Janek od zawsze był krąbrny i to było dość uciążliwe dla wszystkich z nim pracujących, ale faktem jest też to, że ostatnimi czasy był traktowany przez PZN jak piąte koło u wozu. Czy sobie na to zapracował czy może faktycznie w związku są układy i układziki?
cwiek

GG: 8420620

Postprzez Gie So sty 06, 2018 8:55  Re: Skoki narciarskie

Swego czasu jakiś niemiecki skoczek nie mógł znaleźć miejsca w składzie to skakał dla Szwajcarii. Ziobro mógł zrobić podobnie i skakać dla Słowacji. O albo dla Korei Płd. :D W biathlonie tak zrobiły Rosjanki i Rosjanie. :)
Gie

Postprzez Patrick So sty 06, 2018 11:59  Re: Skoki narciarskie

Gie napisał(a):Swego czasu jakiś niemiecki skoczek nie mógł znaleźć miejsca w składzie to skakał dla Szwajcarii.

To była trochę bardziej skomplikowana sprawa.
Frank Loeffler i Michael Moellinger zaliczani byli do grona młodych i obiecujących skoczków w Niemczech. W przyszłości mieli zastąpić Martina Schmitta i Svena Hannawalda, jednak stało się inaczej. Loeffler odniósł poważną kontuzję w sezonie 2002/2003, po kilku miesiącach rehabilitacji powrócił na skocznię. W 2003 roku publicznie skrytykował niemiecki sztab szkoleniowy - w tym samym roku wziął udział w tajemniczej aferze "narkotykowej" razem z Moellingerem. Mówi się nieoficjalnie, że zawodnicy wspólnie zażywali używki. Po tym zdarzeniu Loeffler zrezygnował ze skakania, a jego kolega został reprezentantem Szwajcarii.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu