Daniel Ricciardo

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez slipstream Wt maja 31, 2016 9:31  Re: Daniel Ricciardo

Chyba istotna byłaby tu definicja. Bo jeśli chodzi o sam "refleks" startowy to można mówić góra do T1 o tym jak kto wystartowała. Jeśli już rozpatrujemy pierwszych kilak zakrętów, to jest to start już nie tyle jak chodzi o samą procedurę, a walkę o pozycje i odpowiednie ustawianie się z lewej czy prawej, ale to żaden argument za tym że kierowca zostaje w miejscu po zgaszeniu świateł.
slipstream
moderator

Postprzez rocque Wt maja 31, 2016 16:16  Re: Daniel Ricciardo

Faktycznie, trochę się zapędziłem wydarzenia na przestrzeni pierwszego kółka upraszczając do słowa "start", kiedy tematem dyskusji jest ruszanie z miejsca.
IceMan11 napisał(a):lecz do pierwszego zakrętu Seb wchodził już przed RIC i VES

Obejrzałem powtórkę - tylko przed Maxem :) Znalazł się bardzo blisko Ricciardo i chyba odpuścił żeby nie doprowadzić do kolizji.
bartoszcze napisał(a):za Verstappena i Sainza spadł dopiero w T3.

Carlos wyprzedził dopiero w T4.

Szkoda, że nie mam teraz na to czasu - z ciekawości obejrzałbym powtórki startów kierowców Red Bulla z 2014. Oprócz Singapuru i Włoch (wspomnianych kilka postów wyżej, dlatego zerknąłem) to nie pamiętam w zasadzie nic.
rocque

Postprzez IceMan11 Wt maja 31, 2016 18:42  Re: Daniel Ricciardo

rocque napisał(a):Faktycznie, trochę się zapędziłem wydarzenia na przestrzeni pierwszego kółka upraszczając do słowa "start", kiedy tematem dyskusji jest ruszanie z miejsca.
IceMan11 napisał(a):lecz do pierwszego zakrętu Seb wchodził już przed RIC i VES

Obejrzałem powtórkę - tylko przed Maxem :) Znalazł się bardzo blisko Ricciardo i chyba odpuścił żeby nie doprowadzić do kolizji.
bartoszcze napisał(a):za Verstappena i Sainza spadł dopiero w T3.

Carlos wyprzedził dopiero w T4.

Szkoda, że nie mam teraz na to czasu - z ciekawości obejrzałbym powtórki startów kierowców Red Bulla z 2014. Oprócz Singapuru i Włoch (wspomnianych kilka postów wyżej, dlatego zerknąłem) to nie pamiętam w zasadzie nic.

Też z miłą chęcią obejrzałbym powtórki, aby ocenić starty RIC i również zagalopowałem się z tym wyprzedzeniem Dana w Hiszpanii. Pozdro.
IceMan11

Postprzez Woolf N sie 28, 2016 16:03  Re: Daniel Ricciardo

Po dzisiejszej akcji na podium stwierdzam, że Daniel to najbardziej pozytywna osobowość w stawce :D
"What if, as a dream he was capable of driving again in this type of circumstance?"
Woolf

Postprzez bartoszcze Śr wrz 13, 2017 11:00  Re: Daniel Ricciardo

Na zakładanie wątku o transferach na sezon 2019 jeszcze za wcześnie, więc odnotujmy, że Dan oficjalnie się zgłosił na rynek mówiąc, że Red Bull musi zrobić duży postęp w przyszłym roku, jeśli miałby z nimi zostać.
"Robert is clearly in Death Star mode: in other words, fully armed and operational"
Serdeczności dla troskliwego moderatora i wszystkich zablokowanych trolli!
(nie dać się wciągnąć w bezsensownego flejma... może się uda...)
bartoszcze

Postprzez Kazik Śr wrz 13, 2017 16:53  Re: Daniel Ricciardo

Też uważam, że Iceman nie jest wieczny (pomimo całej sympatii do tego kierowcy) ale temat raczej na przyszłoroczny sezon ogórkowy. Być może to będzie hit nr 1. Daniel pasuje do Ferrari jak mało kto (moim zdaniem). :tak:
Kazik

Postprzez slipstream Śr wrz 13, 2017 17:52  Re: Daniel Ricciardo

Pewien Sebastian zapewne się z Toba nie zgodzi
slipstream
moderator

Postprzez Kazik Śr wrz 13, 2017 19:03  Re: Daniel Ricciardo

Ale czy ja wiem? Po tylu latach od RBR nadal będzie miał coś na ten temat do powiedzenia? Seb podobno z wiekiem staje się dojrzalszy.
Kazik

Postprzez slipstream Śr wrz 13, 2017 19:09  Re: Daniel Ricciardo

Akurat złośliwość o dojrzałości Seba sama się ciśnie na usta (ekhm, Baku, ekhm) Może sobie Vettel stwarzać wrażenie bardziej dojrzałego, ale widać wciąż w nim siedzi stary Vettel i nie wiadomo kiedy się przypomni...
slipstream
moderator

Postprzez Kazik Śr wrz 13, 2017 19:26  Re: Daniel Ricciardo

No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że Ferrari to jakoś rozegra. Tam się na pewno nie pojawi jakiś "debiutant" na ew.miejsce Kimiego tylko ktoś taki jak np. Daniel (coś znaczący w F1). Seb i tak będzie miał problem.
Ferrari to chyba jedyny zespół w F1, który po prostu sam sobie wybierze dostępnego kierowcę.
Kazik

Postprzez bartoszcze Śr wrz 13, 2017 20:10  Re: Daniel Ricciardo

Jeśli Seb zgarnie tytuł w Ferrari (a zwłaszcza dwa), to Dan nie będzie już mu tak bardzo przeszkadzał.
"Robert is clearly in Death Star mode: in other words, fully armed and operational"
Serdeczności dla troskliwego moderatora i wszystkich zablokowanych trolli!
(nie dać się wciągnąć w bezsensownego flejma... może się uda...)
bartoszcze

Postprzez Simi Cz wrz 14, 2017 10:52  Re: Daniel Ricciardo

Póki jest tam Vettel to Ricciardo nie będzie miał tam wstępu. A jeśli już nawet to zrobią z niego numer dwa, więc jednak lepiej, żeby trzymał się z daleka od Scuderii.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Simi

Postprzez tuba Cz wrz 14, 2017 11:06  Re: Daniel Ricciardo

Simi napisał(a):Póki jest tam Vettel to Ricciardo nie będzie miał tam wstępu. A jeśli już nawet to zrobią z niego numer dwa, więc jednak lepiej, żeby trzymał się z daleka od Scuderii.

Ciężko zrobić "nr 2" z gościa, który jest regularnie szybszy od "nr 1".
"So you thought it was end of the story..."
tuba

Postprzez pascal Cz wrz 14, 2017 11:27  Re: Daniel Ricciardo

Simi napisał(a):Póki jest tam Vettel to Ricciardo nie będzie miał tam wstępu.

Naprawdę uważasz, że Vettel ustala tam skład kierowców? :)
pascal

Postprzez sneer Cz wrz 14, 2017 18:07  Re: Daniel Ricciardo

Nie, ale ma bardzo duży wpływ. Np. nie chce by go ktokolwiek naciskał.
Podpis odjechał
sneer

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły