Kącik motoryzacyjny

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Jakiej marki samochodem jeździsz?

Alfa Romeo
6
3%
Audi
13
6%
BMW
10
5%
Citroen
11
5%
Fiat
17
8%
Ford
27
13%
Honda
12
6%
Kia
0
Brak głosów
Mazda
4
2%
Mercedes
5
2%
Mitsubishi
4
2%
Nissan
2
1%
Opel
25
12%
Peugeot
3
1%
Renault
15
7%
Seat
5
2%
Skoda
7
3%
Suzuki
0
Brak głosów
Toyota
9
4%
Volkswagen
17
8%
Volvo
2
1%
inna marka
14
7%

Liczba głosów : 208

Postprzez Arnulf N wrz 18, 2016 10:11  Re: Kącik motoryzacyjny

Zaczynam powoli myśleć nad jakimś odnowieniem/regeneracją lakieru w moim samochodzie (Fiat Grande Punto). Po myjni zawsze wyraźniej widze każdą rysę na samochodzie po poprzednim właścicielu, tragedii oczywiście nie ma, z daleka nawet się tego na dobrą sprawę nie widzi, ale chyba każdego kują w oczy jakiekolwiek ryski na jego własnym samochodzie ;-).

Poszukałem na googlu i znalazłem, że koszt takiej regeneracji lakieru to 200-300 zł (dotyczyło Fiata Stilo, ale podejrzewam, że przy Grande Punto wielkiej różnicy nie będzie). Czy taka cena faktycznie jest realna?

Widziałem też na internecie zdjęcia gościa, który sam w domu przy pomocy róznych środków odnowił sobie lakier i po zdjęciach wnioskuję, że za taką cenę warto by było to zrobić.
Czy macie jakieś doświadczenia z odnowieniem lakieru? Czy to w ogóle ma sens? Na co ewentualnie warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy, która by się tym zajęła?
Arnulf

Postprzez slipstream N wrz 18, 2016 10:21  Re: Kącik motoryzacyjny

Tylko jest regeneracja i regeneracja. Za 200-300 zł to bym nie liczył na nic więcej jak zrobienie jedynie polerowania całego auta. Jak na retuszowanie rys i tym podobnych to dla mnie raczej cena nierealna.

Fachowy detaling samochodu to grubo powyżej tysiąca złotych.
slipstream
moderator

Postprzez karolVTEC N wrz 18, 2016 16:30  Re: Kącik motoryzacyjny

Pozdro :-D

Obrazek
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
karolVTEC

Postprzez baron Wt wrz 20, 2016 19:36  Re: Kącik motoryzacyjny

A propos Alfy, patrzcie co wyczyniał pewien cudak w garażu w Warszawie:

:haha:
baron

Postprzez Arnulf So wrz 24, 2016 13:58  Re: Kącik motoryzacyjny

Pytanie do osób mieszkających w Krakowie i serwisujących samochody w Krakowie.

Jakiego polecacie mechanika? Do tej pory serwisowałem samochód u mechanika "z polecenia", ale mam wrażenie, że mnie gość doił na "zbyt nadgorliwych" naprawach. Jeszcze bym nie miał z tym aż takiego problemu, gdyby nie to, że po wymianie poduszek silnika i skrzyni biegów zostawili mi kawałek plastikowej obudowy akumulatora z lewej strony silnika, tam gdzie jest rozrząd, klimatyzacja itp. Zauważył to dopiero inny mechanik, a prawdopodobnie uszkodziło mi to klimatyzację, która działała bez zarzutu. Dobrze, że idzie zima, to pofatyguję się z tym już na wiosnę do naprawy, bo chwilowo mam przesyt wszystkich mechaników, serwisów itp.

Oczywiście zależałoby mi na mechaniku tanim, dobrym, znającym się na Fiatach i nie naciągającym na dodatkowe koszty. Wiem też, że prawdopodobnie takiego nie znajdę :D. Ale czy ktoś z forumowych Krakusów zna może mechanika choć częściowo spełniającego te kryteria?
Arnulf

Postprzez hideto So wrz 24, 2016 15:36  Re: Kącik motoryzacyjny

Ja mogę polecić autka.pl. Ale tani nie są. :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
hideto

Postprzez cravenciak Pt sty 06, 2017 16:31  Re: Kącik motoryzacyjny

Mam świeżą instalację LPG w swoim A4 Quattro, jako że zrobiłem na niej już ponad 1000km, to w końcu pokusiłem się o sprawdzenie, ile mi teraz samochód tego gazu pali. Przejechałem 328km na 36,94l gazu, z czego ok. 70-80km to jazda w mieście (Wrocław), reszta w trasie. Wychodzi więc średnio 11,26l/100km. Nic w tym oczywiście dziwnego, gdyby nie fakt, że pod maską jest trzylitrowe V6 o mocy 220KM i benzyny palił mi średnio ok. 10l. Jestem w ciężkim szoku, spodziewałem się spalania gazu na poziomie 15-16 litrów! Także na pełnej butli mogę przejechać ok. 400km, nawet nie wiecie, jak mnie ten wynik cieszy :)
cravenciak

Postprzez aronek So sty 07, 2017 15:51  Re: Kącik motoryzacyjny

Spalanie gazoliny przyjmuje się na około +15% względem benzyny. Oczywiście z pewnymi odchyłkami. Jak mapy są dobre, lambda nie zapala checka to wszystko ok, nic tylko śmigać.
Ja mam termin zakładania na 16.01, to będzie moje pierwsze lpg w moim pierwszym aucie. VAGowskie 1.6 16V 105 KM. Troche mniejszy potworek od Twojego :P Ale mam nadzieję że też będzie dobrze latać, wachy mi pali średnio 8L, więc liczę na średnie 9- 9,5 L LPG.
Orajt Maderfaker Men !
aronek

Postprzez Arnulf N sty 08, 2017 16:07  Re: Kącik motoryzacyjny

A ja mam spalanie benzyny na poziomie 5,2 l/100 km na trasie i do 7 litrow maksymalnie w zimie w mieście, jak już tak się chwalimy :D. Silnik co prawda mały, ale czego nie mam pod butem to przynajmniej zostaje mi w portfelu, a zajadę tak samo wszędzie :D.
Arnulf

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy