Zagadki historyczne

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez barthezz Pn paź 09, 2017 20:39  Re: Zagadki historyczne

Dawaj
barthezz

Postprzez --- Pn paź 09, 2017 21:19  Re: Zagadki historyczne

To przenieśmy się do Ameryki!

Wyścig serii CART. Na podium trzech kierowców F1, przeszłych lub przyszłych. Na pierwszym miejscu - mistrz świata, syn Polki. Na drugim - znany krytyk Roberta Kubicy i w ogóle wszystkich w F1. Na trzecim - kolega Chrisa Amona i Nicka Heidfelda z pewnej klasyfikacji. Podać nazwiska tych trzech kierowców oraz cóż to był za wyścig.
Nawet pies Lewisa Hamiltona jest lepszym ambasadorem F1 od niego samego.
---

Postprzez fordern Pn paź 09, 2017 21:36  Re: Zagadki historyczne

Był tylko jeden mistrz świata, syn Polki, i był to Emerson Fittipaldi. Jest wielu krytyków Roberta Kubicy, ale niewielu słynęło jednocześnie z osiągnięć w CART i z tejże krytyki - chodzi zatem o Jacquesa Villeneuve'a. Pogrzebałem i jedynym wyścigiem który mi do tej dwójki pasował był Bosch Spark Plug Grand Prix w 1995 roku, wyścig rozgrywany na Nazareth Speedway, a trzecie miejsce zajął Stefan Johansson. Pierwsza myśl z klasyfikacją była o największą liczbę wyścigów bez wygranej, ale zarówno Johansson, jak i Amon, nie dobili nawet do setki - więc chodzi o największą liczbę podiów bez wygranej, gdzie cała trójka obstawia podium :-P

Oddaję, od razu, jeżeli trafiłem oczywiście :wink:
Obrazek
fordern

GG: 1411891

Postprzez --- Pn paź 09, 2017 22:02  Re: Zagadki historyczne

Bardzo dobrze rozwiązane. To pozwolę sobie jeszcze raz, bo mam dobrą zagadkę w zanadrzu:

G. Fisichella, K. Raikkonen, ostatnie okrążenie.
K. Raikkonen, G. Fisichella, ostatnie okrążenie.

Znaleźć skojarzenia i podać te dwa wyścigi.
---

Postprzez Kulfon00 Pn paź 09, 2017 22:58  Re: Zagadki historyczne

Brazylia 2003, Japonia 2005

W pierwszym przypadku na ostatnim okrążeniu (jak się wówczas wydawało) Raikkonen wyprzedził Fisiego w przerwanym czerwoną flagą wyścigu. Fin odsłuchał hymn na podium itp itd, jednak po wyścigu zweryfikowano wynik na zwycięstwo Fisiego jako lidera na ostatnim pełnym okrążeniu przed pokazaniem czerwonej flagi. W związku z tym potem w następnym wyścigu (a raczej przed nim) zorganizowano nawet symboliczne podium i odegrano Włochowi hymn

W drugim przypadku wyprzedzenie przez Kimiego Fisiego na ostatnim kółku w GP Japonii.

Nie wiem czy dobrze, ale dumny z siebie jestem jaki byłem szybki tym razem. Jednak powiadomienia dużo pomagają...
Kulfon00

Postprzez --- Pn paź 09, 2017 23:32  Re: Zagadki historyczne

Bardzo dobrze, pierwsze zdanir wyczerpało odpowiedź. Twoja kolej.

Co do tej zagadki, dopowiem jeszcze jako ciekawostkę, to ten ciekawy fakt wpadł mi na myśl wkrótce po tym, jak zatwierdziłem ostatnią zagadkę również związaną z wyprzedzaniem na ostatnim okrążeniu. Pomyślałem, że spaliłem to, bo taka zagadka byłaby raczej ciekawsza i ambitniejsza. Na szczęście @bartoszcze podał inny japoński wyścig spełniający kryterium, więc ja postanowiłem nie wydawać swojego pierwotnego zamysłu w tym temacie :)
---

Postprzez Kulfon00 Wt paź 10, 2017 17:11  Re: Zagadki historyczne

Hmm spróbujmy tak:

Fernando Alonso: "Zespół w ogóle mnie nie wspiera w walce o mistrzostwo" - w jakich okolicznościach padły te słowa (oczywiście ktoś może dysponować inaczej przetłumaczonym cytatem, ale wiadomo chodzi o sens)
Kulfon00

Postprzez lolek99 Śr paź 11, 2017 19:02  Re: Zagadki historyczne

Zapewne McLaren 2007.
lolek99

Postprzez Kulfon00 Śr paź 11, 2017 19:07  Re: Zagadki historyczne

Zadając to pytanie chodziło mi o konkretną wypowiedź, z konkretną datą, po konkretnym wyścigu, a nie ogólnie przekrój całego sezonu...

hmm nie sądziłem że to może być aż tak trudne...
Kulfon00

Postprzez fordern Śr paź 11, 2017 19:10  Re: Zagadki historyczne

To byłoby za proste :-P Myślę, że chodzi o rok 2012, a mogło to być (przewrotnie) po wygranym wyścigu w Niemczech. :-)
Obrazek
fordern

GG: 1411891

Postprzez Kulfon00 Śr paź 11, 2017 21:31  Re: Zagadki historyczne

Również niet :)
Kulfon00

Postprzez exxxile Śr paź 18, 2017 10:21  Re: Zagadki historyczne

Pamiętam, że Alonso awanturował się też w drugiej połowie sezonu 2006. Po którymś z wyścigów oskarżył zespół (Renault) o sabotaż, chodziło bodajże o niedokręcone koło czy inną wpadkę podczas pit stopu. Ale pełnej odpowiedzi nie mam, tylko trop :wink:
exxxile

Postprzez Kulfon00 Śr paź 18, 2017 17:29  Re: Zagadki historyczne

Dobra ponieważ zagadka długo wisi więc tak - mnie chodziło o Chiny 2006, kiedy to w pewnym etapie liderowi Alonso nakazano przepuścić jadącego na innej strategii Fisiego. Wtedy padły podane przeze mnie słowa.

Ale owszem po Węgrzech również był w związku właśnie z niedokręconym kołem, gdzie Alonso przedarł się na pozycję lidera po starcie z P14 (?).

Także zadawaj =]
Kulfon00

Postprzez --- Pt paź 20, 2017 22:06  Re: Zagadki historyczne

48h's up, zada ktoś coś?
---

Poprzednia strona

Powrót do Historia