Najlepsze duety ostatnich lat

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Najlepsze duety kierowców w ostatnich latach:

Rubens Barrichello - Michael Schumacher (Ferrari, 2005-2000)
73
39%
Juan Pablo Montoya - Ralf Schumacher (Williams, 2004-2001)
14
8%
Kimi Raikkonen - David Coulthard (McLaren, 2004-2002)
11
6%
Olivier Panis - Jacues Villeneuve (BAR, 2002-2001)
3
2%
Mika Hakkinen - David Coulthard (McLaren, 2001-1996)
68
37%
Giancarlo Fisichella - Alexander Wurz (Benetton, 2000-1998)
9
5%
Michael Schumacher - Eddie Irvine (Ferrari, 1999-1996)
8
4%

Liczba głosów : 186

Postprzez mazi6622 N maja 21, 2006 11:14  

Schumi-Rubinio bez dwóch zdań
Obrazek
Obrazek
mazi6622

Postprzez Bucu N maja 21, 2006 13:48  

nie wiem do konca jakimi kategoriami sie kierowac dokonujac wyboru:
- ma to byc duet ktory najlepiej wspolpracowal
- duet ktory zdobyl najwieksza liczbe pktow
nie wiem chyba nie oddam glosu bo wszystkie z nich zasluguja na szczegolna pamiec :)
Obrazek
Bucu

Postprzez Ave N maja 21, 2006 17:30  

O! Tu mnie jeszcze nie bylo :wink:
Najlepszy duet; bez zbednych uzasadnien, analiz i podobnych - nikomu niepotrzebnych farmazonow (opcjonalnie statsy) w kwiecistej mowie.
Senna - Prost.
Ave

Postprzez viertolcia N maja 21, 2006 20:36  

OK ale to miały być duety "ostatnich lat", a oni jeździli razem prawie 20 lat temu...
KIMI RAIKKONEN FIA FORMULA 1 2007 WORLD CHAMPION
viertolcia

Postprzez Jacobser N cze 11, 2006 22:52  

Moim zdaniem najlepszym duetem w ostatnich latach był ten z Ferrari.Rubens Barrichello (giermek) i Michael Schumacher (król).Takiego składu nie było jeszcze w Formule 1.Jeden z nich wygrywał,a drugi mu w tym pomagał marnując przy okazji swoją karierę.Bardzo niewdzięczna rola jaką przyjął na siebie Rubinio bardzo mi zaimpopnowała.
Formuła 1 - formuła,którą kochasz.
"F1 Racing"
Jacobser

Postprzez Przemo 1994 Wt lis 18, 2008 19:33  Re: Najlepsze duety ostatnich lat

Najlepszy jest Alesi Berger
Przemo 1994

Postprzez Saruto Wt lis 18, 2008 21:31  Re: Najlepsze duety ostatnich lat

Obstawiłem Mika Hakkinen - David Coulthard.
To chyba była najlepiej uzupełniająca się para.
Niestety nie zawsze czysta o czym można poczytać w ostatnim F1 Racing.
Saruto

Postprzez Mariusz Wt lis 18, 2008 22:21  Re: Najlepsze duety ostatnich lat

Nie każdy czyta ten magazyn. Może krótko objaśnisz, o co chodzi o tą "czystość"?

A francuskojęzyczna para tytoniowa póki co bez żadnego głosu!
Mariusz

GG: 1111640

Postprzez Campeon Śr lis 19, 2008 0:10  Re: Najlepsze duety ostatnich lat

Np. sytuacja z Jerez '97 gdzie David dostał polecenie aby przepuścił Mike, w F1 Racing padło takie pytanie do Davida:

Co by było, gdybyś na Jerez powiedział "nie"?

DC: Kłóciłem się o to przez ponad 20 okrążeń, bo wcześniej nie było mowy na ten temat. Pomyślałem sobie: "Czemu mam ustąpić?". Zanim ostatecznie się zgodziłem, usłyszałem kilkakrotnie: "Poważnie narażasz swoją pozycję w zespole".
Nie lubię grać przeciwko tym, z którymi pracuję, Jeśli więc było to dla dobra zespołu, to nawet jeśli nie byłem zachwycony, odmowa byłaby sprzeczna z moimi zasadami.
Obrazek
Campeon
moderator

Postprzez fordern Śr lis 19, 2008 10:33  Re: Najlepsze duety ostatnich lat

Schuf*cker i Eddie - jego traktowali "w miarę" i gdy szwab złapał kontuzję to pozwolili mu walczyć o tytuł ^^
Obrazek
fordern

GG: 1411891

Postprzez Pieczar Śr lis 19, 2008 10:38  Re: Najlepsze duety ostatnich lat

Podobnie było w Australii 98 - to ustawiło DC w Mclarenie już na amen. Od tej pory musiał robić za pomagiera Miki. Kiedyś w jednym wywiadzie DC wspominał jak Ron i spółka cieszyli się za każdym razem gdy Mika go pokonywał. Cóz był takim samym popychadłem jak Barrichello w Ferrari czy jak Koval obecnie w Maku.
odmowa byłaby sprzeczna z moimi zasadami.

I to by wyjaśniało dlaczego DC przez tyle lat grzecznie bez sprzeciwu pomagał Mice a potem Kimiemu.
Obrazek
Pieczar

Postprzez rafaello85 Śr lis 19, 2008 12:24  Re: Najlepsze duety ostatnich lat

Ja swój głoś oddałem ( nie mogło być inaczej :D ) na duet M.Schumacher - R.Barrichello :-D Moim zdaniem to nie tylko najlepszy duet ostatnich lat, ale najlepszy duet wszechczasów 8-) Podział na kierowcę nr 1 i nr 2 świetnie się sprawdzał. Niemiec i Brazylijczyk doskonale ze sobą współpracowali. IMHO Rubens był słabszy od Michaela, ale mimo to potrafił pojechać genialne wyścigi :) Obaj byli bardzo ważni dla zespołu Ferrari i mieli olbrzymie zasługi w sukcesach włoskiego zespołu. W latach 2000-2004 zdobywali tytuły w obydwu klasyfikacjach. W sezonie 2002 i 2004 rozjechali całkowicie konkurencję, to co wyprawiali wtedy swoimi czerwonymi rumakamu, w pale się nie mieściło :) W ciągu tych 6 lat współpracy, ten duet wywalczył najwięcej zwycięstw i zdobył najwięcej punktów.To były wspaniałe czasy ( jak dla mnie ) :grin: Mam nadzieję, że kiedyś Ferrari znowu będzie miało tak dobrych kierowców :)
Obrazek
rafaello85
moderator

Postprzez Campeon Śr lis 19, 2008 17:39  Re: Najlepsze duety ostatnich lat

Duet MS - RB był bardzo silny. Podział na kierowcę 1 i 2 był siłą Ferrari w tamtych latach, każdy z nich wiedział gdzie jest jego miejsce w szeregu i od początku do końca sezonu dzięki temu byli mocni, zdobywali obydwa tytuły. Teraz gdy już nie ma tego podziału to Ferrari już tak nie błyszczy. Myślę, że dobrze by im zrobił powrót do systemu 'kierowca 1 i kierowca 2' :-)
Przydałby im się też taki kierowca jak Alonso, kierowca bardzo szybki, potrafiący współpracować z inżynierami i świetnie czujący się w roli pierwszego kierowcy. Do tego kierowca pokroju Barichello i Ferrari znów byłoby nie do zatrzymania 8-)
Obrazek
Campeon
moderator

Postprzez Saruto Śr lis 19, 2008 21:06  Re: Najlepsze duety ostatnich lat

bicampeon napisał(a):Przydałby im się też taki kierowca jak Alonso, kierowca bardzo szybki, potrafiący współpracować z inżynierami i świetnie czujący się w roli pierwszego kierowcy. Do tego kierowca pokroju Barichello i Ferrari znów byłoby nie do zatrzymania 8-)

Nie ma Napoleona ;) Więc nie ma co liczyć na powrót do starego systemu.
Saruto

Postprzez Campeon Śr lis 19, 2008 21:34  Re: Najlepsze duety ostatnich lat

Czy ja wiem. Już w zeszłym roku, czyli jeszcze jak szefował Todt, to kierowcy musieli walczyć o pierwszeństwo w zespole, aż do ostatnich wyścigów. Wydaje mi się, że jest to bardziej sprawa kierowców niż szefostwa. Potrzebują zdecydowanego lidera zespołu i dobrego drugiego kierowcę, który pomógłby zdobyc WCC :grin:
Obrazek
Campeon
moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia