Kwalifikacje

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kajek Śr kwi 08, 2009 15:16  Re: Kwalifikacje

tomasson napisał(a):A czy ktoś z was widział kwalifikacje z 1988 na żywo??? Bo ja nie, oglądałem na YT i czytałem o nich. Nie jest warunkiem oglądanie czegoś na żywo by się o tym wypowiadać, wypada mieć o tym wiedzę

No tak, ale on tu mu wpadło, tu wypadło - ten może byl, a może nie... dobra mnie tu nie bylo.
Kajek

Postprzez chmiel Śr kwi 08, 2009 15:23  Re: Kwalifikacje

Mi najbardziej w pamięci utkwiły kwalifikacje przed GP Bahrajnu 2008 z oczywistych względów. :) Pierwsze PP dla Kubicy to na pewno szczególne wydarzenie. Te zdenerwowanie, z którym czekało się aż na metę wpadnie Massa i obrazek Fernando gratulującego Robertowi. Piękne chwile. :)

Szczególnie utkwił mi również w pamięci qual przed GP Monako 2006, a konkretniej jedno wydarzenie, poza którym nic wielkiego się nie działo, jednak wywołało ono wiele skrajnych i dużych emocji. Chyba każdy wie, o czym mówię. Schumi wtedy ostatni raz w karierze zawodniczej swoim wybrykiem na torze wywołał dużo kontrowersji.

Również qual przed GP Japonii 2005 został przeze mnie osobiście szczególnie zapamiętany. Każdy miał wtedy tylko jedno okrążenie. Już na początku było mokro, ale ci kierowcy, którzy startowali wcześniej i tak mieli dobre warunki, bo w pewnym momencie nastąpiło oberwanie chmury, a że faworyci jechali w qualu na końcu, to nie mieli szans na dobre pozycje startowe. Najszybsi kierowcy tamtego sezonu zajęli odległe miejsca i to właśnie było powodem chyba najciekawszego wyścigu ostatnich lat. :)
#ForzaJules!
chmiel
moderator

Postprzez Twarzer Śr kwi 08, 2009 22:47  Re: Kwalifikacje

A w ogole gdziekolwiek jest to okrazenie Senny z Monako 1988? Ja sie z nim nigdy nie spotkalem przyznaje, z checia bym obejrzal. Tylko nie linkujcie do Monako 1989.
Twarzer

Postprzez tomasson Śr kwi 08, 2009 23:20  Re: Kwalifikacje

Faktycznie na YT nie widzę tego. Może na innym portalu to widziałem :(
"Richard jest rajdowcem, bierze udział w wyścigach Formuły 1. Na pewno słyszałaś, Fittipaldi, Niki Lauda, On. To światowa czołówka"
tomasson

Postprzez Twarzer Śr kwi 08, 2009 23:24  Re: Kwalifikacje

No coz, quala z Monako 1988 nie ma nawet DennisF1, no ale wciaz licze na link.
Twarzer

Postprzez tomasson Cz kwi 09, 2009 11:19  Re: Kwalifikacje

Wygląda na to, że dałem się nabrać. Jesli jest filmik z Monaco'88 to okazuje się z trzech nastepnych lat.
"Richard jest rajdowcem, bierze udział w wyścigach Formuły 1. Na pewno słyszałaś, Fittipaldi, Niki Lauda, On. To światowa czołówka"
tomasson

Postprzez ayrtonsenna Cz kwi 09, 2009 11:29  Re: Kwalifikacje

Ja wtedy też dałem się nabrać wygląda na to obejrzałem jeszcze raz to co mam i wygląda na to ,że to monaco 89 :???:
ObrazekObrazek
ayrtonsenna

GG: 21683572

Postprzez SPIDER Pt kwi 10, 2009 11:34  Re: Kwalifikacje

Myślę, że mi najbardziej wpadły w pamięć kwalifikacje przed GP Europy 1997. Villeneuve, Schumacher i Frentzen mieli przecież taki sam czas, a taka sytuacja nie zdarza się przecież codziennie.

Z takich bardziej wartościowych dla mnie z ostatniego czasu, to qual przed GP Francji 2006, kiedy Renault cieszyło się już z P2 Alonso, a Massa rzutem na taśmę o dziesiąte części sekundy zdołał zepchnąć Fernando na P3. I jak jeszcze o Fernando, to GP Hiszpanii 2007. Kiedy Alonso jechał decydujące kółko wszyscy na torze się cieszyli, kibice, porządkowi. A na końcu cieszyłem się ja przed TV, bo to Massa zdobył P1.

Na razie to na tyle.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
SPIDER
moderator

Postprzez Pan Kierowca Pt kwi 10, 2009 11:47  Re: Kwalifikacje

A ja oprócz tych wszystkich kwalifikacji (m.in. Roberta w Bahrajnie, Suzuki 2005 itd.) zapamiętałem czasówkę na Węgrzech 2007 i awanturę podczas postoju Alonso w decydującym momencie. Przetrzymał wtedy Hamiltona na stanowisku uniemożliwiając mu rozpoczęcie kółka pomiarowego przed końcem czasu. Wówczas Alonso miał pewne Pole Position, jednak po całej aferze zostało mu ono odebrane. Grand Prix ukończył na trzeciej pozycji.

Pamiętam także kwalifikacje na Magny-Cours 2004 i Pole Position Alonso na Renault przed genialnymi wówczas Ferrari.
Pan Kierowca

Postprzez Anderis Pt kwi 10, 2009 11:55  Re: Kwalifikacje

Ja chyba najdłużej ze wszystkich obejrzanych kwalifikacji zapamiętam te do GP Włoch 2008. Ulewny deszcz, pogrom faworytów w Q2 i wreszcie jakieś niecodzienne ustawienie na starcie. Tak naprawdę to chyba jedyne bardzo ciekawe kwalifikacje, które miałem okazję obejrzeć.
Anderis

GG: 1295936

Postprzez Lipek So kwi 11, 2009 8:45  Re: Kwalifikacje

Grand Prix ukończył na trzeciej pozycji.

A przypadkiem nie na czwartej? :-)
"Jak ja się naprawdę cieszę, że Neostrada dociera już do najdalszych zakątków naszego kraju. I że jest już w waszych miejscowościach..." - Aba :D
Lipek

GG: 6868981

Postprzez Michal2_F1 So kwi 11, 2009 11:28  Re: Kwalifikacje

Tak, na 4 ;)
Doskonale będę pamiętać kwale Monako 2006. Massa na bandzie, potem DQ dla Schumiego :( A wyścigu pięknie gonił :)
I Brazylię z tego roku, kiedy to Ferrari było nie do pokonania, a Michael miał awarię w Q3 :P
Michal2_F1

Postprzez ventylator So kwi 11, 2009 11:42  Re: Kwalifikacje

A ja nie zapomnę kwalifikacji z Włoch 2008! Chyba tłumaczyć nie trzeba, ale to co działo się ze mną podczas ostatnich minut, to jest po prostu coś nie do opisania. Ciekawe, kiedy powtórzy się u mnie taka ilość emocji. ;-)
ventylator
redaktor/moderator

Postprzez Angulo So kwi 11, 2009 12:00  Re: Kwalifikacje

A ja nigdy nie zapomnę quala z Belgii 2007 w Polsacie. :razz:
Obrazek
Angulo

GG: 5966780

Postprzez rafaello85 So kwi 11, 2009 12:18  Re: Kwalifikacje

Angulo napisał(a):A ja nigdy nie zapomnę quala z Belgii 2007 w Polsacie. :razz:

A zwłaszcza ostatnich kilku minut sesji, które komentował Włodzimierz Zientarski :dusi:

Ja od siebie dorzucę jeszcze:
- qual do GP Francji'99, kiedy to aż 5 kierowców ( Hill, Gene, Badoer, de la Rosa i Takagi ) nie zdołało się zakwalifikować do wyścigu. Zostali później warunkowo dopuszczeni przez sędziów.
- qual do GP Japonii'04 - ze względu na bardzo złe warunki atmosferyczne ( tajfun szalejący nad Japonią ), został przeniesiony z sobotniego popołudnia na niedzielny poranek.
Obrazek
rafaello85
moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia