Kwalifikacje

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Angulo So kwi 11, 2009 12:24  Re: Kwalifikacje

A zwłaszcza ostatnich kilku minut sesji, które komentował Włodzimierz Zientarski :dusi:

Właśnie dlatego ich nie zapomnę...
Poza tym ciekawe kwalifikacje były na Węgrzech 05', gdy Schumacher w wolniejszym aucie zdobył PP o ponad pół sekundy, a reszta wcale nie miała dużo więcej paliwa.
Obrazek
Angulo

GG: 5966780

Postprzez wartek N kwi 12, 2009 0:21  Re: Kwalifikacje

ja lubie ogladac pierwsze kwalifikacje w sezonie :)
wszystkie wczesniejsze domysly i teorie ida do kosza :)

co do 1 strony tego tematu: jakas smieszna moda sie zrobila na "kto widzial wiecej starszych wyscigow ten jest lepszym kibicem" wyluzujcie troche, licytowanie sie na liczbe sezonow jaka ma sie na kompie :)
zreszta co to za przyjemnosc ogladac wyscig czy sezon jesli zna sie jego zakonczenie :) tak to sobie mozna obejrzec skroty najciekawszych momentow i tyle. moze jakis tam ciekawy wyscig zeby przypomniec sobie emocje jakie mi towarzyszyly gdy ogladalem transmisje live, jak np brazylia 06 :) ale ogladanie starych sezonow to troche jak odgrzewany kotlet i nikt z tego powodu nie staje sie lepszym czlowiekiem wiec nie ma co sie napinac na to i pokazywac ile kto obejrzal. cieszmy sie tymi wyscigami ktore dopiero sie odbeda :)
wartek

Postprzez ayrtonsenna N kwi 12, 2009 9:18  Re: Kwalifikacje

Każdy jest inny ja lubie poglądać stare wyścigi zobaczyć w akcji Ayrtona ,Nigela ,Nelsona i bardziej interesuje mnie historia f1 niż współczesność ,a napisałem bo chciałem się dowiedzieć czegoś o qualu z tamtych czasów ,tu nie chodzi o spinanie się tylko o to że popełniłem błąd i odrazu naskoczyli a sami pewnie tego też nie widzieli ,ale temat się ruszył i fajnie :)
ObrazekObrazek
ayrtonsenna

GG: 21683572

Postprzez ayrtonsenna N maja 03, 2009 13:50  Re: Kwalifikacje

Oto chodziło w qualu do gp belgi 1995- Po deszczowym piątku wszyscy ustawili się w pitlane do wyjazdu na suchy tor, ale po dwóch minutach znowu zaczęło padać. Kierowcy Ferrari pierwsi ukończyli swoje okrążenie i pole position, a reszta im później przyjechała, tym gorsze osiągała czasy. :)
ObrazekObrazek
ayrtonsenna

GG: 21683572

Postprzez A.S. Cz maja 07, 2009 23:50  Re: Kwalifikacje

Jakieś konkretne kwalifikacje w pamięci mi nie utknęły (choć oglądałem prawie wszystkie od niemal 20 lat), może dlatego, że kwalifikacje to tylko preludium do tego co nastąpi w niedziele. :smile:
Może jednak wypowiem się tu o systemie kwalifikacji, który najlepiej wspominam.
Z rozrzewnieniem wspominam system kwalifikacji składający się z dwóch godzinnych sesji: jednej w piątek drugiej w sobotę, bez limitu okrążeń, kilometrów, zużytych opon, silników, samochodów czy ilości paliwa. Ten system wyłaniał prawdziwych mistrzów jednego okrążenia (w przeciwieństwie do dzisiejszego, gdzie liczy się ciężar zatankowanego paliwa, a nie faktyczne umiejętności kierowcy) – ach takie piękne czasy pełnej swobody w F1 :tak: .
Najgorsze systemy (wszystkie poza opisanym powyżej) a w szczególności:
1. System z jedną godzinną sesją i z limitem tylko 12 okrążeń na kierowcę. W praktyce każdy kierowca miał tylko 4 szybkie okrążenia do dyspozycji (bo do każdego doliczyć trzeba było kółko wyjazdowe i zjazdowe). Totalna nuda i żenada
2. System z roku 2005, gdzie kierowcy mieli tylko 1 okrążenie (i byli sami na torze) – sami pomysłodawcy uznali to za gniota i się szybko z tego wycofali. Równie dobrze mogli losować miejsca na starcie (to była loteria szczególnie gdy były zmienne warunki atmosferyczne)
3. System kwalifikacji składający się z trzech części z opcją ostatniej części sesji, gdzie kierowcy najpierw wyjeżdżali paliwo (sezon 2006). 15 minut wyjeżdżania paliwa, a na koniec świeże oponki i szybkie kółko – bez sensu.
A.S.

Postprzez oligator N maja 24, 2009 12:00  Re: Kwalifikacje

A mi sie bardzo podobal system 2005 bo naprawde mozna bylo kazdego z osobna obejrzec... oczywiscie warunki byly zmienne, ale to dodawalo pewnego "smaczku"...
oligator

Postprzez MITSUBISHI_WRC Wt cze 02, 2009 22:48  Re: Kwalifikacje

ayrtonsenna napisał(a):Jakie kwalifikacje utkwiły wam szczególnie w pamięci

Oczywiście Bahrajn 2009, dwa pierwsze pola startowe dla Toyoty.
Gdyby podczas wyścigu założyli odpowiednie opony, pewnie było by pierwsze zwycięstwo dla Japońskiego zespołu.
Obrazek
MITSUBISHI_WRC

Postprzez Damian375 So cze 06, 2009 9:20  Re: Kwalifikacje

A ja pamiętam kwalifikacje do GP Australii 2008, GP Kanady 2008 i GP Francji 2007 (średnio)
"Wiara Czyni Cuda, Wierzcie, A Będzie Wam Dane"
Damian375

GG: 8711394

Poprzednia strona

Powrót do Historia