F1 2018Australia Bahrajn Chiny Azerbejdżan  Hiszpania Monako Kanada Francja Austria Wielka Brytania Niemcy Węgry Belgia Włochy Singapur Rosja Japonia USA Meksyk Brazylia Abu Zabi
  Logowanie (serwis)
Użytkownik:Hasło:
 
Rejestracja
 
  Testy Formuły 1
Sezon 2019
Sezon 2018
Sezon 2017
Sezon 2016
Sezon 2015
Sezon 2014
Sezon 2013
Sezon 2012
Sezon 2011
Sezon 2010
Sezon 2009
Sezon 2008
Sezon 2007
Sezon 2006
Sezon testowy obejmuje okres od pierwszych testów po ostatnim wyścigu poprzedniego sezonu do ostatnich testów przed zakończeniem następnego sezonu wyścigowego.
Uczestnicy testów F1
i kierowcy innych serii
Ostanie raporty i inne wiadomości o testach:

Hulkenberg na czele tabeli na zakończenie pierwszej rundy testów

Relacja z czwartego dnia testów w Barcelonie (zakończona)

Daniił Kwiat z najlepszym czasem 3. dnia testów w Barcelonie

Relacja z trzeciego dnia testów w Barcelonie (zakończona)

Pirelli: Nawierzchnia toru odpowiedzialna za dobre czasy w Barcelonie

Leclerc kontynuuje dobrą passę Ferrari podczas testów

Relacja z drugiego dnia testów w Barcelonie (zakończona)

Vettel z przytupem rozpoczyna przedsezonowe testy

Relacja z pierwszego dnia testów w Barcelonie (zakończona)

Grafik kierowców F1 na testy w Barcelonie

Zimowe testy przed sezonem 2019 nie odbędą się w Bahrajnie
Nataniel Piórkowski, 29 lipca 2018<<  |  lista newsów  |  T-  |  T+  |  >>
Embed from Getty Images

Zespoły zrezygnowały z planów organizacji zimowych testów przed sezonem 2019 w Bahrajnie. Obecnie trwają rozmowy na temat tego, czy powinny one odbyć się w Barcelonie czy w Jerez.

Większość zespołów skłaniała się ku przeprowadzeniu zimowych przygotowań na Bliskim Wschodzie, co zapewniłoby optymalne warunki do sprawdzenia nowych konstrukcji przed Grand Prix Australii.

Barcelona nie jest już postrzegana jako reprezentatywny obiekt ze względu na niestabilną pogodę oraz nową nawierzchnię, która zmusiła Pirelli do stworzenia opon o cieńszym bieżniku, by odpowiedzieć na zgłaszane zimą problemy ze zjawiskiem blisteringu (pęcherzykowania).

Chociaż Liberty Media zgłaszało chęć pokrycia części wydatków związanych z transportem wyposażenia do Bahrajnu, zespoły uznały, iż zimowe testy powinny odbyć się w Europie.

Zarządcy toru Circuit de Barcelona-Catalunya mieli wyrażać niezadowolenie z planów organizacji zimowych testów w Bahrajnie. Dla katalońskiego obiektu przedsezonowe przygotowania są jednym z głównych źródeł dochodów obok wyścigowych weekendów Formuły 1 i MotoGP.

Alternatywą jest inny popularny obiekt – Jerez, który po raz ostatni gościł testy F1 w 2015 roku. Jego zaletami są nowa nawierzchnia oraz ciepłe warunki panujące późną zimą w Andaluzji.

Dyrektor techniczny Williamsa – Paddy Lowe, tłumaczył: „W trakcie tego weekendu stało się jasne, że nie ma wystarczającego poparcia [dla testów w Bahrajnie]. Trwają dyskusje na temat wyboru konkretnego miejsca. W sobotę odbyło się spotkanie w tej sprawie. Zasugerowano Barcelonę. Inna opcja to Jerez. Z tego co wiem wymieniono na nim nawierzchnię. Dlatego bierzemy go pod uwagę. Są też inne miejsca, ale te dwa tory są najbardziej prawdopodobnymi kierunkami”.

Komentowanie tej wiadomości zostało zablokowane  |  Forum Wyprzedź mnie!


F1WM
F1WM.plAktualności, Newsy i wyniki w WAP
Testy, Artykuły, Słowniczek pojęć F1, Sondy
Katalog www, Kuba Giermaziak, Karol Basz
Baza danych F1Sezony, Statystyki, Kierowcy, Zespoły, Tory, Bolidy, Silniki, Konstruktorzy bolidów, Dostawcy silników, Dostawcy opon
Robert KubicaAktualności, Profil kierowcy, Osiągnięcia, Daniele Morelli (menedżer), Statystyki kierowcy, Historia startów z BMW
Inne serieAuto GP, DTM, Mistrzostwa Europy F3, FR3.5, GP2, GP3, GT Series, WEC, IndyCar, Supercup, WTCC
 
  •   ISSN 2080-4628   •   Serwis poświęcony F1 i innym seriom wyścigowym   •   Istnieje od 1999 roku   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
Kanał RSS  •  Redakcja serwisu Wyprzedź Mnie!  •  Informacja o prawie autorskim i polityka prywatności  •  Reklama i współpraca