Zobacz wątek - Testy - sezon 2018 • Forum Wyprzedź Mnie!

Testy - sezon 2018

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez kermit01 Cz mar 08, 2018 23:40  Re: Testy - sezon 2018

No dobra, ale czy myślicie, ze w willamsie pracują ludzie którzy o tym nie wiedza? Panowie, ta decyzja była przemyślana i wiedza co robią. Musza przeboleć ten rok a pózniej zobaczymy..
kermit01

Postprzez Robson22 Cz mar 08, 2018 23:45  Re: Testy - sezon 2018

Tak, tylko nie spodziewałem się, że Williams na testach zaprezentuje się aż tak bezpłciowo, stąd moje wątpliwości.
Robson22

Postprzez zobq Cz mar 08, 2018 23:46  Re: Testy - sezon 2018

kermit01 napisał(a):No dobra, ale czy myślicie, ze w willamsie pracują ludzie którzy o tym nie wiedza? Panowie, ta decyzja była przemyślana i wiedza co robią. Musza przeboleć ten rok a pózniej zobaczymy..

Te ostatnie decyzje Williamsa, to w ogóle wyglądają w stylu: weźmy jak największą kasę od kierowców, a później zobaczymy.
zobq

Postprzez cwiek Pt mar 09, 2018 0:02  Re: Testy - sezon 2018

kermit01 napisał(a):No dobra, ale czy myślicie, ze w willamsie pracują ludzie którzy o tym nie wiedza? Panowie, ta decyzja była przemyślana i wiedza co robią. Musza przeboleć ten rok a pózniej zobaczymy..

Właśnie. Wiedzieli, kogo wybierają. Kto wie, czy ta "bezpłciowość" na testach nie była wpisana w ich kalkulacje. Mogli poświęcić ten sezon, nabrać kasy od kierowców i włożyć większość forsy w przyszłoroczny samochód. Czy takie coś się powiedzie? Nie musi.
cwiek

GG: 8420620

Postprzez Damos Pt mar 09, 2018 0:17  Re: Testy - sezon 2018

kermit01 napisał(a):No dobra, ale czy myślicie, ze w willamsie pracują ludzie którzy o tym nie wiedza? Panowie, ta decyzja była przemyślana i wiedza co robią.
czyli - na koniec sezonu powiedzą, że planowali zajęcie 9-go miejsca w klasyfikacji konstruktorów?
W McLarenie też planowali zamykanie stawki (bo chyba nie sugerujesz, że pracowali tam ludzie, którzy nie wiedzieli, co robią a teraz pracują inni?
Ci, którzy podejmowali decyzję kierowali się swoją oceną sytuacji i przewidywaniem wydarzeń w trakcie sezonu, która to ocena wcale nie musi być zbieżna z tym, co nastąpi.
Ludzie popełniają błędy. Czasem nawet wtedy, kiedy są przekonani, że wybrali najlepsza opcję. Zycie potrafi płatać niezłe figle - i odejście Martini może być jednym z nich. Nie wiem, czy Williams wiedział o tym w czasie negocjacji z Sirotkinem?

-- Cz mar 08, 2018 23:19 --

cwiek napisał(a):Mogli poświęcić ten sezon, nabrać kasy od kierowców
Mogą więcej stracić na spadku w "generalce" niż dostana od obu kierowców. Do tego ucieczka Martini... Gdzie tu uzbieranie kasy na kolejny sezon?
Aby mieć lepsze auto w przyszłym sezonie najpierw trzeba spełnić jeden warunek: dotrwać do przyszłego sezonu i mieć kasę na start.
Damos
redaktor/moderator

Postprzez xdomino996 Pt mar 09, 2018 0:42  Re: Testy - sezon 2018

mich909090 napisał(a):Mercedes jest piekielnie mocny na długich przejazdach. Opon hipermiękkich nawet nie zamawiali na testy więc chyba są pewni siebie. Nie wiemy do końca ile paliwa mieli ale Bottas przejechał 66 okr. bez dodatkowego tankowania. Symulacja wyścigu. Jechał cysterną .

Robi wrażenie, ale to świadczy o tym że niskie 1.19 było na niskim stanie paliwa, ale bez naciskania.
Ogólnie mam wrażenie że te hyper,ultra softy to na tym torze nic nie dają. Może za szybko się niszczą (wszak ten tor to oponozerca). Myślę że ferka pojechała szybko ale to nie ich limit. Ogólnie na czasy się nie patrzy, ale rozgromili dzisiaj konkurencję, powinni być w czubie, moim zdaniem mimo hucznych zapowiedzi to i tak red Bull będzie z 0.5s z tyłu, tylko pytanie czy za Mercedesem czy ferrari, które moim zdaniem imponuje. Mercedes ogólnie się czai, gdyby im zależało to walneli by jakieś szybkie kółko na super softach i wszyscy byliby zadowoloni. Tu jest jakieś głębsze dno. Środek stawki jest chyba znowu zbity.

Baaardzo interesująco się szykuje
xdomino996

GG: 11458697

Postprzez cwiek Pt mar 09, 2018 0:46  Re: Testy - sezon 2018

Mogą więcej stracić na spadku w "generalce" niż dostana od obu kierowców. Do tego ucieczka Martini... Gdzie tu uzbieranie kasy na kolejny sezon?

A co jeśli wiedzieli w październiku/listopadzie że są w ciemnej d... z samochodem na 2018?
cwiek

GG: 8420620

Postprzez bartoszcze Pt mar 09, 2018 0:47  Re: Testy - sezon 2018

Damos napisał(a):Mogą więcej stracić na spadku w "generalce" niż dostana od obu kierowców.

W zeszłym sezonie mieli auto na P5 i takie sobie wizje na utrzymanie tej pozycji. W podziale zysku za 2016 różnica między P5 a P10 to 20 mln dolarów.
"w ubiegłym tygodniu w telewizji pokazywano Grand Prix z 1990 i 1989 roku, gdzie zdublowane nie zostały tylko cztery bolidy. Dzisiaj i tak myślimy o tym okresie jak o złotej erze z wielkimi nazwiskami" /F.Alonso, 2018/
bartoszcze

Postprzez idylla Pt mar 09, 2018 1:20  Re: Testy - sezon 2018

Skąd przypuszczenia że Williams musi się stoczyć o 4 pozycje w dół, że jedynie Sauber w "czarniejszej" d...ie jest?
KUB w którymś z wywiadów mówił, że wszyscy mogą być zaskoczeni formą WMR, nie odniosłem wrażenia że była to wypowiedź w kontekście negatywnym. Za dwa, a prędzej za 4 tygodnie będziemy wiedzieć co w trawie piszczy i czy "młode orły i sokoły" dały radę.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla

Postprzez quickNick Pt mar 09, 2018 2:21  Re: Testy - sezon 2018

Tymczasem najbardziej polajkowany komentarz z FB pod postem Williams Official:

Stephen Gribbin: It must be rather embarrassing when your test and reserve driver is considerably quicker and more consistent than your first driver team.

137 likes

+
Alex López Godoy Another excuse to not accept the reality that the good old Robert's actually faster than your rented-seats drivers?

+
Juca De Souza Come on what a lame excuse, robert has been quicker the whole month
quickNick

Postprzez Mexi Pt mar 09, 2018 8:12  Re: Testy - sezon 2018

cwiek napisał(a):Mogli poświęcić ten sezon, nabrać kasy od kierowców i włożyć większość forsy w przyszłoroczny samochód.

Który to sezon z rzędu tak robią?
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Mexi

GG: 3539392

Postprzez slipstream Pt mar 09, 2018 8:57  Re: Testy - sezon 2018

Mogli poświęcić ten sezon, nabrać kasy od kierowców i włożyć większość forsy w przyszłoroczny samochód.

Nie, F1 to nie NBA żeby - nomen omen - tankowanie, czyli poświecenie wyników na rzecz lepszej przyszłości i budowania silniejszej ekipy w kolejnych latach miało rację bytu.

Zresztą to Williams. Udało im się w 2014, ale jak patrzeć przed i po, to w DNA tej ekipy jest zamiatanie tyłów. Od 2014 kiedy dostali Mercedesa zwyczajnie sukcesywnie staczają się do poziomu jaki reprezentowali przed 2014, czyli ekipy utrzymującej się z paydriverów, bo nieco fatalnie zarządzanej. Ja wiem legenda F1 itd., ale dla zdrowia to już od dawna należałoby to względem Willimasa porzucić, bo pod rządami Claire ten zespół nie ma nic ze swojego legendarnego statusu.
slipstream
moderator

Postprzez bartoszcze Pt mar 09, 2018 9:18  Re: Testy - sezon 2018

@slipstream
Claire jest w zarządzie od 2012, a rolę "szefa" (formalnie zastępcy ojca) pełni od 2013.
Williams ostatni raz liczył się w stawce w 2003, za czasów Montoyi, Schumachera i BMW.
Tak tylko.
"w ubiegłym tygodniu w telewizji pokazywano Grand Prix z 1990 i 1989 roku, gdzie zdublowane nie zostały tylko cztery bolidy. Dzisiaj i tak myślimy o tym okresie jak o złotej erze z wielkimi nazwiskami" /F.Alonso, 2018/
bartoszcze

Postprzez kermit01 Pt mar 09, 2018 10:22  Re: Testy - sezon 2018

Bodi, ta informacja juz od 12h tu krąży :)
kermit01

Postprzez bodi Pt mar 09, 2018 10:46  Re: Testy - sezon 2018

No właśnie od końca wczorajszych testów nic nie śledziłem i dowiedziałem się dopiero teraz i usunąłem post jak odkryłem, że to już wiadomo od wczoraj.
bodi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia