Indy Car

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Woolf Cz sie 03, 2017 19:11  Re: Indy Car

bartoszcze napisał(a):Montoya mówi, że będzie trudniejszy do prowadzenia, bo zmniejszono docisk.
Niech mi ktoś przypomni, jak w F1 ostatnio zwiększono trudność prowadzenia...?

Paradoksalnie przez działanie odwrotne, czyli wzrost docisku, a zatem i obciążeń?
"Then I started to struggle with… let's say it this way to not upset anyone – the problem is with seat comfort."
Woolf

Postprzez Sar trek N wrz 17, 2017 10:33  Re: Indy Car

Już dzisiaj o północy finał sezonu Indycar na Sonomie :D Będzie bardzo ciekawie, między Newgardenem a Dixonem jest tylko 4 punkty różnicy (po tym, jak Newgarden zdobył pierwsze pole startowe).

Skrócona analiza szans poszczególnych zawodników na tytuł zakładając, że poszczególny zawodnik wygra wyścig:
Josef Newgarden - Zwycięstwo daje mu tytuł
Scott Dixon - Zwycięstwo daje mu tytuł
Helio Castroneves- Zwycięstwo daje mu tytuł, gdy Newgarden jest maksymalnie 3, Dixon 2 (pod warunkiem, że nie wykręci najszybszego okrążenia)
Simon Pagenaud - Zwycięstwo daje mu tytuł, gdy Newgarden jest maksymalnie 4 (pod warunkiem, że nie wykręci najszybszego okrążenia), Dixon 4
Will Power - Zwycięstwo daje mu tytuł, gdy Newgarden jest maksymalnie 15 (pod warunkiem, że nie wykręci najszybszego okrążenia), Dixon 13, Castroneves 7, Pagenaud 4
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Sar trek

Postprzez SNB Pn wrz 18, 2017 19:28  Re: Indy Car

Józek mistrzem, wyścig nudny jak flaki z olejem. Pierwszy od daaaawna w miarę młody Amerykanin który zdobywa tytuł.
SNB

Postprzez Sar trek Pn wrz 18, 2017 20:39  Re: Indy Car

Ja jestem dumny z siebie, że nie zasnąłem. Ale przynajmniej sam tor w sobie jest ekscytujący, więc można trochę wybaczyć nudę. Co ciekawe, to pierwszy wyścig bez neutralizacji od... od dawna. Newgarden miał naprawdę mocną końcówkę sezonu, co prawda zawalił Watkins Glen, ale resztę pojechał perfekcyjnie. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym zawodnikiem, bo prawdę mówiąc, gdy debiutował, nie spodziewałem się, że to przyszły mistrz Indycar.
Sar trek

Postprzez SNB Pn wrz 18, 2017 21:02  Re: Indy Car

Ja dopiero po tym jak komentatorzy wspomnieli że kiedyś jeździł w GP3 skojarzyłem że faktycznie był tam taki - wydawałoby się - backmarker z powołania. Wtedy tryumfował niejaki Gutierrez...

Nitka toru fajna, ale jak słyszy się zachwyty komentatorów jaki to jest "beautifully located" a widzi piaszczyste pustkowie...

Szkoda że Castro przeszedł całą karierę bez majstra.

Ogólnie - sezon świetny.
Ostatnio edytowano Pn wrz 18, 2017 21:20 przez SNB, łącznie edytowano 1 raz
SNB

Postprzez Saruto Pn wrz 18, 2017 21:19  Re: Indy Car

SNB napisał(a):Józek mistrzem, wyścig nudny jak flaki z olejem.

Po takim ciekawym sezonie, faktycznie finisz był nudny.
Saruto

Postprzez Sar trek Pn wrz 18, 2017 21:45  Re: Indy Car

To już koniec startów Castronevesa w Indycar? Też mi szkoda, tym bardziej, że kibicowałem mu w tej walce, ale w tym wyścigu trudno było cokolwiek wywalczyć.
Sar trek

Postprzez SNB Pn wrz 18, 2017 21:52  Re: Indy Car

Sar trek napisał(a):To już koniec startów Castronevesa w Indycar? Też mi szkoda, tym bardziej, że kibicowałem mu w tej walce, ale w tym wyścigu trudno było cokolwiek wywalczyć.

Z tego co wiem ma wystartować tylko w Indy. Też go lubię, ale nie oszukujmy się, on i np. Kanaan najlepsze lata mają już dawno za sobą.
SNB

Postprzez kwmb Pn wrz 18, 2017 22:08  Re: Indy Car

Sytuacja na ten moment wygląda tak, że nic nie wiadomo. Helio miał zostać częścią programu Acury w IMSIE, ale jako, że radzi sobie całkiem nieźle i Chevrolet nakłada presję, to może zostanie.
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb

Postprzez Kamikadze2000 Cz wrz 28, 2017 21:44  Re: Indy Car

A pomyśleć, że był tłem w GP3. Amerykanin, który odnalazł się we własnym gnieździe. Zawsze dobrze ujrzeć nowego mistrza - choć szkoda mi patrzeć na Castronevesa. Dixon miałby czym obdzielać. :P
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000

Postprzez Gie N lis 05, 2017 7:48  Re: Indy Car

Gie

Postprzez Sar trek Wt lis 07, 2017 0:26  Re: Indy Car

Obrazek

Fanie być prezydentem USA. Można spotkać prawdziwych bohaterów :D
Sar trek

Postprzez kwmb Wt lis 07, 2017 7:03  Re: Indy Car

Kiedyś nawet przejechał się z Mario Andrettim
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb

Postprzez slipstream Pt lut 09, 2018 22:31  Re: Indy Car

Tymczasem amerykanie testują swoje halo... znaczy odrzuconą w F1 szybę. Link do artykułu ze wzgledu na film z kokpitu i jazdy z szybą https://www.motorsport.com/indycar/news ... n-1003724/
slipstream
moderator

Postprzez rolnik sam w dolinie N mar 11, 2018 21:34  Re: Indy Car

Trzeba pogratulować Rossiemu "fantastycznego" manewru. Wickens miał spore szansę na zwycięstwo w debiucie, oby szło mu tak dalej.
Dobra chociaż to, że wygrał Bourdais. Po tym wypadku w Indy w którym trzeba było go postrzegać jako jednego z faworytów ma coś na osłodę.

Świetnie wygląda aero w autach na ten sezon - byłoby dobrze nawet gdyby dodali "halo" w ich wersji szyby.
rolnik sam w dolinie

GG: 8274891

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe