Liga Mistrzów

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Pauree Cz mar 08, 2018 11:21  Re: Liga Mistrzów

Zwróć uwagę na to, że boisko do szczypiorniaka jest nieporównywalnie mniejsze. Jest też mniejsza ilość zawodników do obserwowania i większe zagęszczenie na polu gry. Jesteś w stanie całą sytuację zaobserwować bez rozglądania się w lewo i prawo, bo widzisz tak naprawdę... wszystko.

Czy dwóch sędziów coś by zmieniło? Raczej nie, bo nadal przypada jeden na połowę boiska, czyli w gruncie rzeczy tak, jak jest teraz. Wiadomo, że w przypadku dwóch sędziów ten jeden musi mniej biegać i może sobie na spokojnie podejmować potem decyzje, ale w gruncie rzeczy nadal zostaje do oceny sytuacji JEDNA OSOBA, które też nie może sobie stanąć tam, gdzie chce. No bo przecież sędzia nie stanie sobie na środku pola karnego, żeby widzieć kto kogo po nogach kopie. Od takich rzeczy jest właśnie VAR, czy sędziowie za linią końcową, których skuteczność można było już obserwować w polskiej lidze. Skuteczność... a raczej nieskuteczność (Wisła - Legia). Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie lepszego rozwiązania niż VAR.
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Pauree

Postprzez THC-303 Cz mar 08, 2018 11:51  Re: Liga Mistrzów

cwiek napisał(a):Nie macie wrażenia, że Ci sędziowie są kompletnie zbędni? Rzadko kiedy zdarza się, żeby taki sędzia się do czegoś przydał, natomiast co i rusz mamy kontrowersje, bo czegoś nie widział. Może ich ustawienie paradoksalnie nie pozwala na dobre ocenianie sytuacji w polu karnym i okolicach?

Kompletnie zbędni nie są, ale przydają się raz na ruski rok. Co do zasadności ich pracy, jeśli to że rzadko się przydają, a często coś przeoczą byłoby ich jedyną wadą to okej, lepiej jedna dobra podpowiedź na sezon niż żadna. Obawiam się jednak, że są sytuacje (może ta z wczoraj? Nie wiemy), w których sędzia główny ma zamiar podjąć dobrą decyzję, ale dostaje błędny sygnał od zabramkowego i zmienia zdanie. Nie wiem czy i jak często takie przypadki się zdarzają, więc nie specjalnie mam zdanie w tej sprawie. Gdyby tak było to powinno się z nich zrezygnować, jeśli nie to nie.
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
THC-303

Postprzez Diego Cz mar 08, 2018 12:44  Re: Liga Mistrzów

Mi się wydaje, że tych sędziów za bramką wprowadzono, żeby w jakikolwiek sposób odpowiedzieć na ciągłą krytykę sędziowania w czasach, kiedy VAR był jeszcze odległą perspektywą. Praktycznie w niczym to nie pomogło, bo kontrowersje jak były, tak są, ale przynajmniej jacyś oficjele mieli argument, że coś zostało zrobione na rzecz poprawy sytuacji. Wydaje się, że ci sędziowie powinni widzieć akcje z innej perspektywy, niż sędzia główny, a w praktyce nie kojarzę żadnej sytuacji, w której sędzia bramkowy zasygnalizował coś innego niż główny. Moim zdaniem oni są zupełnie zbędni, a jak upowszechni się VAR to ich obecność nie będzie miała najmniejszego sensu.
Diego

Postprzez baron Wt mar 13, 2018 23:48  Re: Liga Mistrzów

Tymczasem United odpada z LM :podbite: . Poniekąd duży wstyd, bo byli faworytami w tym starciu.

Sanchez gra totalną padakę. Dobrze że odszedł z Arsenalu. Lukaku chyba najlepszy z Manchesteru. Z Sevilli oczywiście Ben Yedder. Wszedł z ławki i zaraz wbił 2 bramki. Montelli przechytrzył "Murarza".

To tyle było z dominacji zespołów Premier League w LM. Jeszcze tylko Barca wywali Chelsea i tylko 2 zespoły z 5 będą w 1/4...
Ostatnio edytowano Wt mar 13, 2018 23:48 przez baron, łącznie edytowano 1 raz
baron

Postprzez J.P.S. Wt mar 13, 2018 23:48  Re: Liga Mistrzów

Mourinho i jego autobus... Teraz gdzie? Do Paryża?
J.P.S.

Postprzez Pauree Śr mar 14, 2018 8:06  Re: Liga Mistrzów

Baaaaaardzo mnie cieszy kolejna porażka Mourinho... :)
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Pauree

Postprzez Sikorex Śr mar 14, 2018 13:56  Re: Liga Mistrzów

Żałosne...
Sewilla miała w tym sezonie tyle straconych bramek, czego się naľ Mou ?
Spurs atakowało 60 min wściekle w rewanżu mimo iż mieli dobry wynik, a Mourinho skompromitował ten wielki klub, broniąc 0 0.
Mam nadzieję że obie ekipy się spotkają w FA Cup I koguty spiorą im ostre lanie, co będzie ciezkie bo Kane kontuzja
Sikorex

Postprzez baron Śr mar 14, 2018 16:35  Re: Liga Mistrzów

Co do wczorajszego awansu Romy: Pierwszy raz od 2007 roku w 1/4 będą grać 2 zespoły z Serie A. 11 lat temu w ćwierćfinale grał Milan i... Roma.

Chciałbym parę Sevilla - Roma w 1/4. Fajnie byłoby zobaczyć któryś z tych zespołów w półfinale. :P
baron

Postprzez lolek99 Śr mar 14, 2018 18:46  Re: Liga Mistrzów

3 hiszpańskie, 2 włoskie, 2 angielskie i niemiecka.

Przed rewanżami nie postawiłbym, ani złotówki na takie roztrzygnięcia, myślałem, że będzie 5 angielskich, niemiecka, hiszpańska i włoska, a tutaj...

Angielska drużyna jeszcze nie wygrała meczu w rewanżu, i coś mi mówi, że nie wygra ;)
lolek99

Postprzez baron Cz mar 15, 2018 14:56  Re: Liga Mistrzów

I nie wygrała. Chelsea ogólnie nie grała złej piłki(na pewno lepiej zaprezentowali się od United), ale Courtois :zakrywa:
baron

Postprzez Saruto Cz mar 15, 2018 16:27  Re: Liga Mistrzów

Roma gra z Realem albo Barcą ;) Więc sobie pograli.
Saruto

Postprzez baron Pt mar 16, 2018 14:16  Re: Liga Mistrzów

Obrazek

Lipne to losowanie. W sumie łatwo wytypować zespoły, które znajdą się w półfinale(Barcelona, Bayern, Real i City)
baron

Postprzez Sikorex Pt mar 16, 2018 17:51  Re: Liga Mistrzów

Liverpool bym nie skreślał.
Przepotężny atak już raz pokonał obywateli w tym sezonie.
Juve I Real wyrównane pomyślałem, ale po chwili przypomniałem sobie o kartkach Juve :twisted:
Sikorex

Postprzez Saruto So mar 17, 2018 14:38  Re: Liga Mistrzów

Pytanie brzmi ile Barca zapłaciła za Romę w losowaniu :lol:
Saruto

Postprzez baron Wt kwi 03, 2018 22:44  Re: Liga Mistrzów

Co za blamaż Juve... Dostać 3 bramki u siebie to nie lada wyczyn. Jednak grali przecież z Realem, który w LM jest w istnym gazie. Druga bramka Ronaldo istne cudo. 33 lata i tak wymiatać.

W sumie dobrze się stało. Juventus nie zasłużył wg. mnie nawet na ćwierćfinał. Tottenham w 1/8 był po prostu lepszy.

Szkoda, że Sevilla nie wygrała. Bayern raczej też już ma zapewniony awans do półfinału.
baron

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu