Zobacz wątek - Podsumowanie sezonu • Forum Wyprzedź Mnie!

Podsumowanie sezonu

Komentarze dotyczące przebiegu zabawy, informacje o problemach i błędach

Moderator: Ekipa F1WM

Regulamin działu
Temat "GP xxx" zakładamy najwcześniej po zakończeniu kwalifikacji.

Postprzez sneer Śr gru 02, 2015 15:29  Podsumowanie sezonu

Najlepszy sezon w historii, 43 miejsce. Gdyby nie kilka głupich błędów w końcówce (np.... zapomniałem kupić Hamiltona) to byłoby trochę lepiej. Tak czy siak, cel osiągnięty z nawiązką. Kluczem do sukcesów było kupno Ferrari na samym początku. I to mimo wyczynów Kimiego.
Podpis odjechał
sneer

Postprzez rocque Cz gru 03, 2015 0:48  Re: Podsumowanie sezonu

Przede wszystkim gratulacje dla zwycięzców :)
U mnie było tak:
http://www.f1wm.pl/gpm/?dzial=6&idzesp=7025
Statystycznie:
generalka: 237 Scuderia Ursus 1411
faza główna: 149 Scuderia Ursus 1338
typowanie: 401 Scuderia Ursus 365 (chyba najbardziej do poprawki, poleciałem dość trochę przez ostatni wyścig)
wartość zespołu: 66 Scuderia Ursus $187 024 000

Czy czegoś żałuję? Na pewno GP Kanady, gdzie postawiłem na Lotusa zamiast Williamsa. Red Bulla w Monako, a konkretnie nie kupienia tych składników chyba też. Może trochę startu sezonu, ale awaryjności Lotusa nie sposób było przewidzieć, poszedłem inną drogą niż większość i mówi się trudno - szansa na niezły wynik była, niestety co wyścig coś nawalało.
Reszta? Wydaje się, że też zabrakło trochę szczęścia - od Austrii gra zaczęła iść we właściwym kierunku i awaryjność moich składników nie pomogła w nadrabianiu strat. Po hazardzie na Węgrzech (który to dał mi największy banan na ryju w tym sezonie) zaczynało się robić coraz ciekawiej. W Belgii awaria Vettela, ale też brak Riccardo na mecie, Włochy świadomie poświęciłem, a Singapur przyniósł rozczarowanie i wykluczył ewentualną walkę o czołowe lokaty. Na osłodę nie dojeżdżali do mety jeden z drugim Nico, przez co opóźniło się kupno Hamiltona do kompletu. Pod koniec wpadł dobry wynik po Brazylii, gdzie straciłem punkt do zwycięzców (jako ciekawostkę mogę podać, że z dużym prawdopodobieństwem wygrałbym to GP na Autosporcie, jednak po dyskwalifikacji Massy ta koncepcja wzięła w łeb ) i w sumie tyle. :D
Jak na drugi sezon gry to dużo się nauczyłem i mam nadzieję, że w przyszłym roku nie będzie trzeba gonić i trochę więcej się poszczęści... :)

ps. jakby komuś nie wystarczył mój przyzwoity przykład, to dorzucam dla wszystkich, którzy po przestrzelonym starcie sobie odpuszczają link do gracza, który w przeciwieństwie do mnie nie miał nawet typowania za trzy pierwsze wyścigi
http://www.f1wm.pl/gpm/?dzial=6&idzesp=5263
"Wielu kierowców posiada nadzwyczajny talent: Kubica, Sainz, Hülkenberg, Leclerc..., a jednak niektórzy z nich nadal nie wstąpili na podium - to jest Formuła 1." - Fernando Alonso
rocque

Postprzez christoff.w Pt gru 04, 2015 2:26  Re: Podsumowanie sezonu

Hmm.. Ciekawe jak to się stało, że tak jak zwyciężca zamiast kupić Hamiltona i Mercedesa na GP Japoni to kupiłem tylko Mesia i Hulkenberga... (widoczniej wcześniej zaoszczędził...)
To była droga do zwycięstwa- osiągnąć meritum pt: 4x Mercedes a nie liczyć na ferrari czy Redbula...wzloty i upadki... A w szczególności Kimiego który zawalił mi całą końcówkę.... Nigdy więcej... No ale musztarda po obiedzie... Za rok będzoe lepiej, bo już w tym jest lepiej (168miejsce a było się w pierwszej 10tce, 20-30tce itd. ;) )
Gratulka zwyciężcy.! (y)

Ps. Ten koleś co odpuścił pierwsze trzy gp to nie szkodzi, można było i tak bez zbędnego stresu na początku- zacny wynik...65ty! Lepiej niż ja, grający od 1ej grand prix. :p ;)
christoff.w

Powrót do Grand Prix Manager