Podstawowa wiedza o F1

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez KKuba Śr sty 18, 2012 20:57  Podstawowa wiedza o F1

Od razu przepraszam za założenie takiego tematu, ale naprawdę potrzebuje pomocy kogoś kto zna się na F1 i mógłby mi podrzucić parę pomysłów jak dowidzieć się czegoś więcej o tym sporcie. Chodzi mi o jakieś podstawy, które powinien znać każdy fan F1 czy coś takiego. Próbowałem czytać o tym na stronie głównej i paru innych portalach, ale niestety dla kogoś kto nigdy nie miał styczności z tym sportem to jakaś czarna magia!!!
KKuba

Postprzez Kordas Śr sty 18, 2012 21:32  Re: Podstawowa wiedza o F1

Mówisz, że chcesz zdobyć wiedzę, ale to jest bardzo ogólne pojęcie. To zależy o czym chciałbyś dowiedzieć się więcej. O przepisach? Historii sportu? Technice? Torach wyścigowych? Kierowcach i zespołach?
Kordas

GG: 13734510

Postprzez szama Śr sty 18, 2012 21:33  Re: Podstawowa wiedza o F1

Może na początek jakaś książka? W biedronce na promocji były ostatnio Legendy Formuły 1 za 9,99, co prawda to bardziej biografie najbardziej znanych kierowców, ale zawsze to jakis początek :)
szama

Postprzez cichy Śr sty 18, 2012 21:49  Re: Podstawowa wiedza o F1

Równie dobrze możesz zadawać pytania w tym temacie a my na nie odpowiemy :)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|HAR|ALG|SAI|EVANS
cichy

Postprzez KKuba Śr sty 18, 2012 22:07  Re: Podstawowa wiedza o F1

Szczerze mówiąc chciałbym wbić sie w pewne towarzystwo by poznać pewną dziewczynę (to strasznie głupie :(...), ale w tym towarzystwie dominuje temat F1 i aut ogólnie... nie chodzi mi o to by być ekspertem, ale żeby chociaż wiedzieć o czym oni mówią np. o jakimś systememie DSR albo tym całym Cersem (czy kersem), albo dlaczego Vettel nie byłby mistrzem gdyby nie Newey i o co chodzi z tymi oponami... Naprawde nie znam się na tym a bardzo zależy mi na tym! próbowałem szukać w internecie, ale wyskakuje mnóstwo informacji, z których i tak niewiele rozumiem
KKuba

Postprzez gornik Śr sty 18, 2012 22:16  Re: Podstawowa wiedza o F1

Swoją drogą to mi przysunęło drobny pomysł aby zrobić FAQ z podstawowymi pojęciami i częstymi pytaniami z F1

Mam nadzieje że jakiś redaktor weźmie to pod uwagę, bo to mogło by pomóc nowym, czego przykładem jest właśnie KKuba :wink:
Obrazek
gornik

Postprzez MalarzF1 Śr sty 18, 2012 22:33  Re: Podstawowa wiedza o F1

Jest to:
http://www.f1wm.pl/slowniczek.php
Kwestia rozbudowania. :-P
MalarzF1

Postprzez Michal2_F1 Śr sty 18, 2012 23:59  Re: Podstawowa wiedza o F1

Jest też wiele artykułów na przeróżne tematy:

http://f1wm.pl/artykuly/?dzial=1
Michal2_F1

Postprzez cichy Cz sty 19, 2012 0:22  Re: Podstawowa wiedza o F1

Jeśli oni uważają, że Vettel nie byłby mistrzem bez Newaya to olej to towarzystwo.. :evil:
ObrazekDC|MW|JEV|VER|HAR|ALG|SAI|EVANS
cichy

Postprzez Wallchok Cz sty 19, 2012 11:32  Re: Podstawowa wiedza o F1

Ja bym raczej powiedział, żebyś podał namiary na tą dziewczynę. :twisted:
Wallchok

Postprzez axel Cz sty 19, 2012 12:23  Re: Podstawowa wiedza o F1

cichy napisał(a):Jeśli oni uważają, że Vettel nie byłby mistrzem bez Newaya to olej to towarzystwo.. :evil:

Co cichy, prawda zabolała? ;)
Ostatnio edytowano Cz sty 19, 2012 13:46 przez axel, łącznie edytowano 1 raz
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
axel

Postprzez Ralph1537 Cz sty 19, 2012 12:47  Re: Podstawowa wiedza o F1

żeby coś więcej potrzeba pasji, nie można tego wykuć na pamięć bo to jak recytować np. słownik języka polskiego, to nie jak wiedza w szkole, trzeba wiedzieć o czym się mówi i mieć własne zdanie czy poglądy na ten temat i potrzeba doświadczenia czy czasu żeby to zrozumieć i przede wszystkim oglądać wyścigi i to nie tylko f1
Obrazek
Obrazek
Ralph1537

GG: 4829006

Postprzez plastic Cz sty 19, 2012 14:30  Re: Podstawowa wiedza o F1

http://autokult.pl/2011/06/18/fia-walcz ... owa-odc-43
i inne akrykuły z serii 'Technika wyścigowa' na Autokulcie (chyba z 50 odcinków). Ciekawe aktykuły o rozwiązaniach zastosowanych nie tylkow samochodach F1. A jak rzucisz w towarzystwie uwagę na temat turbosprężarki o zmiennym ustawieniu łopatek zastosowanej w Audi R18 TDI albo o rozwiązaniach w kwestii aerodynamiki w Peugeocie 908 HDI FAP to każda będzie Twoja ;)
Obrazek
plastic

Postprzez KKuba Cz sty 19, 2012 14:39  Re: Podstawowa wiedza o F1

cichy napisał(a):Jeśli oni uważają, że Vettel nie byłby mistrzem bez Newaya to olej to towarzystwo.. :evil:

O tym Vettelu to nie od nich tylko co wejdę na jakieś info o F1 ze stron typu Onet czy Wp (wiem kiepskie źródło informacji, ale chyba jedyne z którego jako tako jestem coś w stanie jeszcze pokapować) tam zawsze jest wzmianka o tym, że gdyby nie Newey to Vettela by nie było itp. Jeszcze na tej drugiej stronce o f1 też tak często piszą. Dlatego pytam, bo dziwi mnie to zwłaszcza, że wygrał dużo wyścigów.

Ralph1537 napisał(a):żeby coś więcej potrzeba pasji, nie można tego wykuć na pamięć bo to jak recytować np. słownik języka polskiego, to nie jak wiedza w szkole, trzeba wiedzieć o czym się mówi i mieć własne zdanie czy poglądy na ten temat i potrzeba doświadczenia czy czasu żeby to zrozumieć i przede wszystkim oglądać wyścigi i to nie tylko f1

Doskonale to rozumiem, ale żeby mieć szansę na rozmowę z nią musze się wbić w towarzystwo kolesi, którzy obsiadają ją na praktycznie każdej przerwie i gadają na te tematy (F1, żużel, rajdy jakieś auta turystyczne, Top Gear), a zostało mi niewiele czasu bo za chwile matura i się już więcej nie zobaczymy, a spotykam ją tylko na języku angielskim bo jesteśmy w tej samej grupie. Mam nadzieję, że zrozumiecie moja desperację…

Więc mam z nią jedynie lekcje ang. i nasz nauczyciel często ją pyta i czasami rozmowa schodzi na f1 kiedyś zapytał ją kogo najbardziej lubi z f1 to nie wymieniała kierowców tylko jakieś inne nazwiska. Mówiła że uwielbia Neweya (właśnie dlatego chciałem się dowiedzieć dlaczego jest taki cudowny, wiem że jest aerodynamikiem, i że z nim dużo zespołów wygrywało mistrzostwa), mówiła też o Franku Williamsie (o nim już przeczytałem wszystko co możliwe :P) i jeszcze o jakimś trzecim gościu tylko za nic nie mogę przypomnieć sobie jego nazwiska wiem jedynie że też nie jest kierowcą i że jest związany z McLarenem – może ktoś będzie wiedział kto to!

A i jeszcze powiedziała, że Alonso jest draniem, ale go uwielbia. Dlaczego jest tym draniem???
KKuba

Postprzez plastic Cz sty 19, 2012 14:51  Re: Podstawowa wiedza o F1

Ten z McLarena to pewnie Ron Dennis (a Alonso nie jest draniem :P). Z tego co piszesz wynika, że w dziewoja jest w miarę ogarnięta z historii najnowszej. Może podrzuć temat o dominacji Ferrari na początku wieku albo zaskocz ją historią, może o Sennie i Proście... eee, Alainie Prost ;) (tu obowiązkowa lektura w formie filmu 'Senna' sprzed parunastu miesięcy).

Matko, do czego to doszło :evil:
Ostatnio edytowano Cz sty 19, 2012 14:56 przez plastic, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
plastic

Następna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1