GP2: Chandhok kierowcą Ocean Racing w głównej serii

"Cieszę się bardzo z podpisania umowy z Ocean Racing Technology"
03.02.0917:22
Mariusz Karolak
2106wyświetlenia

Karun Chandhok będzie kierowcą zespołu Ocean Racing Technology w GP2 Main Series w tym roku. Informację taką podał dziś rano portugalski zespół, którego właścicielem jest Tiago Monteiro.

To bardzo ważne dla Ocean Racing Technology, by mieć zagwarantowaną obecność utalentowanego kierowcy na miarę Karuna Chandhoka. Jest szybki, ciężko pracuje i już ma kilka dobrych osiągnięć na swoim koncie na różnego rodzaju torach. - powiedział Monteiro.

Z tego co słyszeliśmy, zawsze cieszył się doskonałymi relacjami z inżynierami i szefami zespołów wszędzie tam, gdzie dotychczas pracował, no a poza tym wygrał dwa wyścigi GP2 Main Series. Dla nas to bardzo pozytywne, że podpisujemy kontrakt na długo przed startem mistrzostw, ponieważ już teraz możemy skupić się na przygotowaniach do europejskich mistrzostw.

Hindus w GP2 ściga się od roku 2007, był piętnasty w klasyfikacji końcowej sezonu przed dwoma laty i dziesiąty w ubiegłym roku. Cieszę się bardzo z podpisania umowy z Ocean Racing Technology. - powiedział Karun. Znam Tiago już kilka lat, właściwie od czasów, kiedy jeździliśmy razem w World Series, a poza tym był przecież partnerem Naraina Karthikeyana w Jordanie. Szczerze wierzę w to, że zespół prowadzony przez byłego kierowcę F1 to dobra sprawa, bo to pozwala szefowi lepiej zrozumieć potrzeby z naszej perspektywy.

Oczywiście dołączenie do nowego zespołu zawsze niesie ze sobą ryzyko dla kierowcy. Każdy nowy zespół potrzebuje trochę czasu, aby się rozwinąć w pełni i byłoby rzeczą niedorzeczną, jeśli myślelibyśmy teraz o mistrzostwie. Jednakże nasze cele zakładają wygrywanie wyścigów w tym roku. iSport to bardzo dobry zespół, lecz nie mogliśmy dojść do porozumienia w sprawach finansowych i musiałem rozejrzeć się za innymi zespołami. Moje doświadczenie wyniesione z tego zespołu będzie teraz na pewno procentowało w rozwoju ORT, który miejmy nadzieję stanie się czołowym zespołem.

Sezon GP2 Main Series rozpocznie się 9 maja wyścigiem w Barcelonie.

Źródło: Autosport.com

KOMENTARZE

1
Jędruś
04.02.2009 12:32
No Karun , 15,10 miejsce w generalce... Teraz przydało by się miejsce w pierwszej 5 jeśli tak naprawdę chce kiedykolwiek myśleć o angażu w F1.