Filippi zapewnił Meritusowi pierwsze zwycięstwo w GP2 Asia

Włoch zaprezentował bezbłędną postawę w dzisiejszym, głównym wyścigu w Bahrajnie
13.03.1017:06
Marek Roczniak
3200wyświetlenia

Luca Filippi zapewnił ekipie Meritus pierwsze zwycięstwo w GP2 po zaprezentowaniu bezbłędnej postawy w dzisiejszym, głównym wyścigu Asia Series w Bahrajnie. Malezyjski zespół wygrał już co prawda wyścig na torze Sentul w inauguracyjnym sezonie azjatyckich mistrzostw w 2008 roku, ale później został zdyskwalifikowany za użycie nieprawidłowych opon. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem nie skończy się podobnie.

Filippi prowadził dzisiaj od startu z pole position i przez cały dystans wytrzymał presję ze strony nowego mistrza GP2 Asia - Davide Valsecchiego. Obaj kierowcy na tym samym okrążeniu wykonali obowiązkowy postój, ale ekipa Meritus dobrze spisała się w boksach i Filippi utrzymał się z przodu. Także wyjazd na tor samochodu bezpieczeństwa po kolizji Christiana Vietorisa (DAMS) z Płamenem Kralewem (Trident) nie zdołał pokrzyżować planów Filippiego.

Na najniższym stopniu podium stanął Charles Pic (Arden), dla którego końcówka azjatyckich mistrzostw jest całkiem udana. Francuz był nawet bliski wyprzedzenia Valsecchiego po tym, jak swój postój wykonał wcześniej od liderów. Ostateczni mistrz serii zdołał się jednak obronić i dowiózł do mety drugie miejsce. Za Picem na czwartej pozycji finiszował Alvaro Parente (Coloni), a piąte miejsce zajął Giacomo Ricci (DPR), korzystając z niewielkiej kolizji pomiędzy Julesem Bianchim (ART) i Javierem Villą (Arden).

Drugi kierowca ART - Sam Bird także skorzystał z tego incydentu, podczas gdy Bianchi zderzył się później jeszcze z Alexandrem Rossim (Meritus) i ostatecznie zajął dopiero dziesiąte miejsce. W tej sytuacji punktowaną ósemkę zamknęli Villa i Edoardo Piscopo (DAMS). Ten ostatni wystartuje z pole position do jutrzejszego, ostatniego wyścigu GP2 Asia Series w sezonie 2009/2010.

Źródło: Autosport.com
P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.Czas/strataPkt.
18Michael Herck (26)Dallara GP2/05 Renault29+0:48,097
19Max Chilton (5)Dallara GP2/05 Renault28+1 okr.
Niesklasyfikowani
20Christian Vietoris (1)Dallara GP2/05 Renault21
21Płamen Kralew (19)Dallara GP2/05 Renault20
22Rodolfo Gonzalez (6)Dallara GP2/05 Renault15
23Luiz Razia (4)Dallara GP2/05 Renault1
24Fabio Leimer (23)Dallara GP2/05 Renault0
Pole position: Luca Filippi - 2:07,087 (+2 pkt.)Najszybsze okrażenie: Luca Filippi - 2:09,823 na 27 okrążeniu (+1 pkt.)