Rosenqvist wygrywa pierwszy wyścig F3 na Hockenheim

Walka w mistrzostwach zacieśniła się po awarii Juncadelli
20.10.1212:13
Paweł Zając
5920wyświetlenia

Felix Rosenqvist wygrał pierwszy wyścig Formuły 3 Euro Series na torze Hockenheim. Podium uzupełnili Pascal Wehrlein i Raffaele Marciello.

Przez większość wyścigu wydawało się, że jadący na drugim miejscu Daniel Juncadella zapewni sobie tytuł, jednak na cztery okrążenia przed końcem w bolidzie Hiszpana doszło do awarii silnika.

Dzięki temu Wehrlein i Marciello awansowali na drugie i trzecie miejsce. Czwarty był Tom Blomqvist, który w samej końcówce musiał się bronić przed szarżującym Svenem Mullerem. Niemiec wcześniej poradził sobie z Emilem Bernstorffem, jednak dla Brytyjczyka i tak nie miało to większego znaczenia, gdyż sędziowie ukarali go przejazdem przez boksy za kolizje z Sainzem, która wykluczyła Hiszpana z wyścigu.

Szósta pozycja przypadła Williamowi Bullerowi, który zaliczył dość spokojny wyścig. Trzy sekundy za nim, na metę wjechał debiutujący w serii Lucas Auer. Dla bratanka Gerharda Bergera start na Hockenheim jest przygotowaniem do przyszłorocznej rywalizacji w pełnym cyklu mistrzostw. Ósmy był Lucas Wolf, a czołową dziesiątkę zamknęli Michel Lewis i Felipe Derani.

Problemy Juncadelli oznaczają brak punktów na koncie Hiszpana i redukcję jego przewagi w klasyfikacjach generalnych. W Euro Series kierowca Premy ma 17 punktów przewagi nad drugim Wehrleinem, gdy do rozdania pozostało jeszcze 35 oczek. W Mistrzostwach Europy, gdzie toczy się walka o test z Ferrari, Juncadella wyprzedza Raffaele Marciello o 15,5 punktu.

OSTATNIE POKREWNE TEMATY