Toto Wolff sprzedał część udziałów w Williamsie

5% ekipy przejął Brad Hollinger działający w amerykańskiej branży zdrowotnej
20.06.1415:10
Paweł Zając
1540wyświetlenia

Dyrektor sportowy Mercedesa, Toto Wolff , sprzedał część swoich udziałów w ekipie Williams działającemu w amerykańskiej branży zdrowotnej Bradowi Hollingerowi.

Austriak próbuje się pozbyć swoich udziałów w ekipie z Grove od czasu objęcia posady w niemieckim koncernie.

Teraz udało mu się dość do porozumienia z Hollingerem, którego firma posiada 90 szpitali w Stanach Zjednoczonych. Amerykanin kupił pięć procent udziałów w Williamsie z opcją na wykupienia kolejnych dziesięciu do końca roku.

Cały czas planowałem zredukować swoje udziały w Williamsie do poziomu, który byłby tylko inwestycją finansową. To ważne dla Daimlera z powodu konfliktu interesów - powiedział Wolff. Ciężko jednak było znaleźć kogoś, ko byłby dobry dla firmy, dla rodziny oraz podchodziłby do tego tak jak ja, kiedy dołączałem do Williamsa jako inwestor.

Hollinger, który posiada kilka historycznych bolidów F1, przyznał, że zaangażowanie się w wyścigi jest dla niego sensowne, gdyż widzi pozytywną przyszłość tej dyscypliny sportu. Myślę, że F1 jest niedaleko od kolejnego wybuchu popularności. Social media są kolejnym elementem, który można wykorzystać, by jeszcze bardziej przyśpieszyć. Myślę, że to pomoże jej przedostać się na rynek amerykański i chciałbym być w to zaangażowany.

Sprzedaż udziałów oznacza, że obecnie 52% zespołu jest w posiadaniu Franka Williamsa, 10 nadal pozostaje w rękach Wolffa, Patrick Head ma 9%, Hollinger 5, a pozostałe 24% znajdują się w rękach inwestorów giełdowych.