Toto Wolff sprzedał kolejną część swoich udziałów w Williamsie

Austriak przekazał następne pięć procent akcji Bradowi Hollingerowi
25.02.1515:05
Mateusz Szymkiewicz
1503wyświetlenia

Toto Wolff sprzedał kolejne pięć procent swoich udziałów w zespole Williams.

Austriak przed kilkoma laty nabył piętnaście procent akcji w brytyjskim zespole, aczkolwiek po opuszczeniu jego szeregów na rzecz fabrycznej ekipy Mercedesa, rozpoczął proces ich wyprzedawania. W ubiegłym roku pięć procent nabył Brad Hollinger, który prowadzi przedsiębiorstwo w dziedzinie opieki zdrowotnej. Teraz jak potwierdzono, Wolff sprzedał mu kolejne pięć procent swoich udziałów.

Sytuacja ta oznacza, iż Hollinger jest w chwili obecnej drugim największym współwłaścicielem Williamsa. Najwięcej akcji posiada założyciel oraz szef - Sir Frank (52 procent), natomiast na trzecim miejscu znajduje się Patrick Head (9 procent), a na czwartym Toto Wolff (5 procent). Pozostałe akcje znajdują się m.in. na giełdzie.

Kiedy przechodziłem z Williamsa do Mercedesa, zawarłem pakt, na mocy którego zgodziłem się wyprzedać swoje udziały w zespole w odpowiednim czasie - powiedział Toto Wolff. Zgodziliśmy się co do tego, na jakich strukturach ma to być oparte, czyli udziały mają nie trafić do kogoś pierwszego lepszego, lecz kogoś, kto będzie wartościowy dla rodziny i zespołu. Było wiele możliwości i najlepszą z nich okazał się być Brad. Do zrealizowania ugody z Daimlerem brakuje mi teraz sprzedania tych pozostałych 5 procent i traktuję to jako inwestycję finansową. To jest mój plan i na razie nie planuję go zmieniać.

KOMENTARZE

3
SirKamil
26.02.2015 11:04
Po aktualnym kursie wyceny giełdowej, niestety znacznie niższym niż w czasie emisji, wychodzi "troszkę" mniej.
Aquos
26.02.2015 08:32
@fitipaldi666 Nie sądzę, aby te informacje były ujawnione. Można jednak pokusić się o pewne szacunki. Zgodnie z raportem rocznym Williamsa, spółka wyemitowała łącznie 10 mln akcji zwykłych. 5% udziałów oznacza zatem 500 tys. akcji. Aktualny kurs giełdowy akcji to około 15 EUR, co dawałoby kwotę 7,5 mln EUR. Jak bardzo różniła się od tego rzeczywista wartość transakcji? To można jedynie zgadywać...
fitipaldi666
25.02.2015 05:41
Wie ktoś za ile sprzedał ?