Maldonado: Renault wyciągnęło wnioski ze swoich problemów

Wenezuelczyk wątpi, iż powtórzą się zdarzenia z sezonu 2014
07.01.1616:28
Mateusz Szymkiewicz
1036wyświetlenia


Pastor Maldonado uważa, że Renault wyciągnęło wnioski i problemy z sezonu 2014 już się nie powtórzą.

Francuski koncern, który na bazie Lotusa utworzy w tym roku swoją fabryczną ekipę, dostarczał stajni z Enstone w sezonie 2014 swoje jednostki napędowe, które charakteryzowały się bardzo słabymi osiągami oraz wysokim poziomem zawodności.

Jak teraz przyznał kierowca zespołu, Pastor Maldonado, jego zdaniem te problemy już nie powinny się powtórzyć, ponieważ Renault wyciągnęło odpowiednie wnioski przy pracach nad silnikiem. Mam doświadczenie związane z pracą z nimi, więc dla mnie będzie bardzo interesująco rozpocząć nowy sezon z Renault. Oczywiście nie będzie łatwo, ponieważ musimy zbudować sukces, a Renault dysponuje wszystkim by dokonać tego w jak najlepszy sposób. Mamy doświadczenia z przeszłości związane z dostarczaniem przez nich jednostek, nawet jeżeli nie działały one właściwie. Wiemy jednak dlaczego tak było, jesteśmy bardziej doświadczeni i wiemy gdzie leżał problem, dlatego teraz łatwiej nam będzie zacząć nowy sezon z silnikiem Renault niż było to wcześniej.

30-latek uważa również, że wraz z przyjściem Renault znikną problemy finansowe, które nie pozwoliły inżynierom na rozwój bolidu w trakcie zeszłego sezonu. Pod względem finansowym nie było tak jak wcześniej zakładano. Tak czy inaczej na koniec sezonu byliśmy w stanie punktować w nierozwijanym bolidzie, co jest zasługą dobrej pracy na torze oraz w fabryce. Projekty poprawek były cały czas gotowe, ale nie zawsze byliśmy w stanie doprowadzić je do fazy produkcji. Widzieliśmy, że Force India zaczęło sezon za nami, po czym wyraźnie nam uciekli dysponując znacznie lepszymi osiągami bolidu.

KOMENTARZE

4
enstone
07.01.2016 08:29
Maldonado wywalą po tym sezonie i Renault stanie się konkurencyjne tak jak to miało miejsce w Williamsie. :)
corey_taylor
07.01.2016 08:09
@Ambrozya, mistrz :D
Masio
07.01.2016 04:22
Maldonado przynosi pecha. Gdzie tylko się pojawi, to jego ekipa boryka się z problemami.
Ambrozya
07.01.2016 04:08
Skoro Maldolardo jest w ekipie to znaczy, że Renault nie wyciągnęło wniosków ;)