PDVSA umniejsza znaczenie plotek o utracie posady Maldonado w Renault

Źródło z wenezuelskiego koncernu nie zaprzecza jednak, iż dojdzie do spotkania z oficjelami zespołu
16.01.1610:43
Mateusz Szymkiewicz
1148wyświetlenia


Koncern PDVSA umniejszył znaczenie plotek dotyczących utraty posady przez Pastora Maldonado w ekipie Renault.

Przed kilkoma dniami pojawiły się spekulacje, iż przez zmiany na tle politycznym w Wenezueli oraz aferę korupcyjną w PDVSA, firma może wycofać się ze sponsoringu fabrycznego zespołu francuskiego producenta, a co za tym idzie swoją posadę utraciłby Pastor Maldonado, na którego miejsce przymierzany jest Kevin Magnussen.

Inne plotki z kolei głoszą, iż Renault obawia się wybuchu skandalu dotyczącego wyższych norm emisji spalin w samochodach drogowych tak jak to było w przypadku Volkswagena, przez co firma z Paryża nie chce być kojarzona z innym skorumpowanym przedsiębiorstwem, czyli PDVSA.

Mimo to źródło z wenezuelskiego koncernu petrochemicznego zaprzeczyło, jakoby posada Pastora Malodnado w zespole Renault była zagrożona. Wszystko w tej chwili to spekulacje. Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych innych informacji niż te, które ustaliliśmy z Lotusem.

Źródło nie dementuje jednak, iż faktycznie dojdzie w najbliższym czasie do spotkania z oficjelami stajni z Enstone. Takie spotkania zawsze się odbywają w celu zaplanowania wspólnych działań, to nic dziwnego.