Renault dziękuje Maldonado za dwa ostatnie sezony w Enstone

Ekipa z Oxfordshire bardzo miło wspomina współpracę z Wenezuelczykiem.
06.02.1617:32
Nataniel Piórkowski
2058wyświetlenia


Renault wykorzystało portale społecznościowe, aby podziękować Pastorowi Maldonado za reprezentowanie stajni z Enstone w Formule 1 przez dwa ostatnie sezony.

Maldonado dysponował umową na starty w tegorocznych mistrzostwach świata, jednak z uwagi na poważne problemy finansowe swego głównego sponsora - wenezuelskiego koncernu naftowego PDVSA, została ona rozwiązana na niedługo przed prezentacją zespołu.

Podczas imprezy zorganizowanej w ubiegłą środę w Paryżu, Renault oficjalnie ogłosiło zakontraktowanie w miejsce Maldonado byłego kierowcy McLarena - Kevina Magnussena.

Dziękując za współpracę sensacyjnemu zwycięzcy GP Hiszpanii 2012, Renault napisało na swoim Twitterze: Po dwóch latach lojalnej służby, chcielibyśmy serdecznie podziękować i pożegnać się z Pastorem Maldonado. Podczas gdy jego występy na torze były dyskutowane przez wielu fanów i ekspertów, my cieszyliśmy się współpracą z radosnym, przyjacielskim i nieziemsko zabawnym facetem, który doskonale dogadywał się z każdym członkiem zespołu i niestrudzenie starał się wydobyć maksimum ze swojego bolidu. Bardzo dziękujemy Ci Pastor za dwa lata zabawy. Będziemy za Tobą tęsknić.KOMENTARZE

4
iceneon
07.02.2016 10:34
Widzę, że redakcja f1wm całkowicie zrezygnowała z relacji Formuły E. Szkoda, bo jak do tej pory sezon jest świetny, a wczorajszy wyścig rewelacja. Buemi pokazał klasę. Poza tym w środku stawki działo się naprawdę sporo.
michal132
07.02.2016 09:50
Mechanicy też dziękuję ale Renault :D wiele mniej pracy w czasie weekendu GP
Kajt
07.02.2016 12:03
Gdyby był tak dobrym kierowcą, to by dalej jeździł nawet bez pieniędzy. Niestety, nie był.
bartoszcze
06.02.2016 05:46
Salud, amigo! ;)