Ericsson zostanie cofnięty o trzy pozycje na starcie GP Kanady

Sędziowie ukarali Szweda za kolizję z Felipe Nasrem.
29.05.1617:21
Nataniel Piórkowski
1477wyświetlenia


Marcus Ericsson został ukrany cofnięciem o trzy pozycje na starcie wyścigu o Grand Prix Kanady za spowodowanie kolizji ze swoim zespołowym partnerem - Felipe Nasrem w trakcie GP Monako.

Na półmetku rywalizacji w Monte Carlo, dążąc do doścignięcia i wyprzedzenia Pascala Wehrleina i Romaina Grosjeana, stratedzy Saubera polecili Nasrowi przepuścić Ericssona, który dysponował wówczas lepszym tempem i świeższymi oponami. Nasr nie przystał jednak na polecenie zespołu, prowokując tym samym Szweda do podjęcia ryzykownej próby wyprzedzania w zakręcie La Rascasse.

Doprowadziło to do kolizji obu zawodników, którzy na kolejnych okrążeniach wycofali się z wyścigu. Po zakończeniu zmagań sędziowie FIA zadecydowali o nałożeniu na Ericssona kary cofnięcia o trzy pozycje na starcie Grand Prix Kanady i dwóch punktów do superlicencji.

Cztery punkty karne i doliczenie 10 sekund do rezultatu wyścigu otrzymał Pascal Wehrlein (ignorowanie niebieskich flag). Za kolizję z Romainem Grosjeanem, na Valtteriego Bottasa nałożono karę doliczenia 10 sekund do czasu wyścigu i dwóch punktów do superlicencji.

KOMENTARZE

4
marios76
29.05.2016 06:53
@mcracer1993 Nasra ukarać, a Rosberga nie... Weź się jakiejś teorii trzymaj, bo najpierw piszesz jedno potem drugie! Co ten chłopak zrobił więcej niż Rosberg z Hamiltonem gdzie Niemca bronisz jak adwokat, a tu chcesz być surowym sędzią? Trochę to zatacza o hipokryzje...
krzysiek000
29.05.2016 06:45
W sumie to bardzo dziwi mnie ta kara. Przez dłuższy czas sądziłem, że sędziowie wewnątrz zespołowe stłuczki z góry traktuje jako incydent wyścigowy. Tak było w przypadku Vettela i Webera, a ostatnie zajście między Mercedesami tylko mnie w tym utwierdziło.
mcracer1993
29.05.2016 04:10
No pięknie - tak naprawdę to punkty powinni dostać obaj! Ericsson to wiadomo, a Nasr za sprowokowanie w celu doprowadzenia do wypadku - jeżeli tego nie ma w przepisach to powinno być zapisane. Zresztą Peter Sauber wie o co chodzi jeśli chodzi o kolizje dwóch kierowców tego samego zespołu. A Kwiat za bezmyślny atak na Magnussenie to co!? Bez punktów!? Skandal - też powinny być punkty karne. Zresztą Kevin dał temu wyraz dezaprobaty przez radio słusznie przeklinając na Danego - na k i na p. Ponadto sędziowie wyjątkowo surowo potraktowali Werhleina wlepiając mu aż 4 punkty karne - współczuję mu ale na to niestety zasłużył. A wracając do Maxa zwanego od dziś jako "Moncrash" to tylko jedna rzecz mu się udała - zbił pierwsze punkty karne - zostało mu 6. @enstone Musi dostać - nie ma innej opcji. Przytoczę zresztą zdanie Magnussena, które powinno doprowadzić do doliczenia punktów karnych Kwiatowi.[quote]Niestety Kwiat się pogubił i wjechał w mój samochód, co praktycznie zakończyło mój udział w wyścig. [/quote]
enstone
29.05.2016 04:08
Ciekawe czy Kwiat dostanie również karę (zasłużoną).