Sauber zamierza ogłosić skład kierowców przed końcem sezonu

Nie jest jednak jasne, czy ekipa zdecyduje się zatrzymać Marcusa Ericssona i Felipe Nasra
21.10.1614:27
Mateusz Szymkiewicz
804wyświetlenia


Monisha Kaltenborn ujawniła, że zespół Sauber zamierza ogłosić swój skład kierowców na sezon 2017 przed zakończeniem obecnych zmagań.

Stajnia z Hinwil obok Williamsa, Toro Rosso, Haasa i Manora nie potwierdziła do tej pory ani jednego kierowcy na przyszły rok. Jak przyznała szefowa ekipy na torze Circuit of the Americas, czasy ogłaszania zawodników w połowie sezonu minęły bezpowrotnie, choć Sauber był rok temu jednym z pierwszych zespołów, który sfinalizował kwestię kierowców.

Naszym celem jest ogłoszenie kierowców jeszcze przed zakończeniem sezonu - powiedziała Monisha Kaltenborn stojąca na czele Saubera. Nie zostało zbyt wiele czasu, ale poruszamy się już we właściwym kierunku.

Obecnymi reprezentantami szwajcarskiej ekipy są Marcus Ericsson oraz Felipe Nasr. O ile przyszłość Szweda wydaje się być bezpieczna dzięki nowym właścicielom ekipy, którzy są z nim powiązani, o tyle 24-latek nie może być pewien pozostania na sezon 2017. W tej sytuacji istnieje możliwość, że w Formule 1 zabraknie kierowcy z Brazylii i jak przyznał Felipe Massa, ma dużą nadzieję, iż nie dojdzie do takiej sytuacji.

Mam nadzieję, że Felipe pozostanie w Formule 1 i znajdzie konkurencyjny bolid. Jeżeli zostanie w Sauberze, to nie jestem pewny, czy ich konstrukcja będzie szybka, szczególnie z silnikiem Ferrari w starszej specyfikacji - powiedział 35-latek.

KOMENTARZE

3
+AS+
21.10.2016 11:39
@Sasilton Alonso nie powinien narzekać pod względem silnika. A nawet jeszcze mogloby sie okazac ze z tego aspektu jest zadowolony :)
Sasilton
21.10.2016 06:29
Jak by dali Hamiltona i Alonso to i tak będą ostatni w przyszłym sezonie z tym starym silnikiem.
enstone
21.10.2016 04:46
Patrząc na obecną sytuację Saubera i ich "cele", które nie są osiągane, to problem z zakontraktowaniem kierowców też zapewne będzie .....