Sauber otrzymał informację o zakończeniu współpracy z Banco do Brasil

Kaltenborn przyznaje, że wiadomość ta będzie miała znaczenie przy wyborze drugiego kierowcy.
26.11.1610:05
Nataniel Piórkowski
991wyświetlenia


Sauber potwierdził, że Felipe Nasr straci od kolejnego roku wsparcie Banco do Brasil, a fakt ten będzie miał wpływ na decyzję w sprawie obsady drugiego wyścigowego fotela przed nadchodzącymi mistrzostwami.

Przed startem ostatniego weekendu sezonu z Brazylii dotarły informacje o tym, że instytucja finansowa, wspierająca karierę Nasra od czasów jego startów w seriach juniorskich, wycofa się z przekazywania mu środków finansowych od sezonu 2017.

Poproszona w trakcie czwartkowej konferencji FIA o komentarz w sprawie doniesień prasowych, szefowa zespołu - Monisha Kaltenborn przyznała: To prawda. Bak przekazał nam już w tej sprawie stosowną informację. Zawiesili swój program sponsoringu na 2017 rok. Wyścigowy fotel w naszym zespole wciąż pozostaje nieobsadzony. Informacja ta jest włączona w prowadzony przez nas obecnie proces oceny dostępnych możliwości. To wszystko co mogę powiedzieć.

Według mediów faworytem do objęcia funkcji drugiego kierowcy Saubera w sezonie 2017 jest protegowany Mercedesa - Pascal Wehrlein. Szef działu sportów motorowych niemieckiego koncernu - Toto Wolff potwierdził, że jego firma prowadzi negocjacje zarówno z szefostwem teamu z Hinwil jak i z obecnym właścicielem Manora - Stephenem Fitzpatrickiem.

Zapewnienie w tym roku szans Estebanowi i Pascalowi było czymś wspaniałym. Ich rozwój robi wrażenie. To dla nich doskonałe środowisko. W przypadku Pascala Manor nadal pozostaje jedną z możliwości na nadchodzący rok. Prowadzimy rozmowy z Monishą oraz ze Stephenem i jego menedżerami. Nic nie zostało jeszcze ustalone - przekonywał Austriak.

KOMENTARZE

5
bartoszcze
26.11.2016 11:27
@oxiplegatz W ogóle malowanie Saubera w przyszłym sezonie to zagadka. Niebieski też był związany z BdB.
oxiplegatz
26.11.2016 11:10
Zapewne malowanie Saubera będzie trochę zmienione, bo przypuszczam, że zniknie z boku bolidu kolor żółty.
Yurek
26.11.2016 10:19
[quote="Magnuson_22"]może pomogło by to przyszłosci Monzy[/quote] Pewnie tak jak obecność Mercedesa, Vettela i Rosberga pomogła przyszłości GP Niemiec.
Magnuson_22
26.11.2016 10:03
Też chciałbym Antonio:) ale to raczej mało prawdopodobne:( ale może pomogło by to przyszłosci Monzy:P
Kamikadze2000
26.11.2016 09:13
Byłoby miło, gdyby utrzymali Felipe. Ciągłość składu w dobie rewolucji technicznej byłaby wskazana. Niestety Gutierrez ma argumenty ekonomiczne. Szkoda... A może Antonio Giovinazzi? To byłaby znakomita opcja. :))