Alesi: Massa popełni błąd decydując się na powrót do F1

Francuz skomentował także decyzję Rosberga o odejściu ze sportu po zdobyciu tytułu.
03.01.1709:58
Nataniel Piórkowski
2539wyświetlenia


Były kierowca Formuły 1 - Jean Alei uważa, że ewentualna decyzja Felipe Massy o powrocie do startów w brawach Williamsa może okazać się poważnym błędem.

Według niepotwierdzonych doniesień jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia Massa ustalił warunki współpracy ze stajnią z Grove w 2017 roku. Brazylijczyk ma zająć w stajni z Grove miejsce Valtteriego Bottasa, który typowany jest na następcę Nico Rosberga w Mercedesie.

Prawdę mówiąc jest to dla mnie błędna decyzja - powiedział Alesi La Gazetta dello Sport. Felipe zakończył karierę, odwrócił kolejną kartę swej historii. Co się stanie, jeśli odkryje, że Williams nie jest szybki?.

W rozmowie z włoskim dziennikiem Francuz skomentował również echa podjętej przez Nico Rosberga decyzji o odejściu z Formuły 1 po wywalczeniu mistrzostwa świata. Na początku myślałem podobnie jak Lauda; byłem zaskoczony i zdenerwowany. Powiedzmy, że nie widziałem logiki w ogłaszaniu odejścia ze sportu w tym samym tygodniu, kiedy zdobyło się tytuł. Później przeanalizowałem to trochę głębiej, pomyślałem o Sennie, który mówił, że chciałby ścigać się dla Williamsa nawet za darmo, jak ciężko pracował nad realizacją tego planu, a później zmarł. Może Nico po prostu nie czuje już ścigania.

KOMENTARZE

6
Zomo
04.01.2017 08:44
Felipe robi Williamsowi przysluge swoim powrotem. I tak to chyba nalezy rozpatrywac. A co do Nicko to Alesi ma racje - on nie czuje scigania. Tytul byl mu potrzebny do zerwania z wizerunkiem "syna mistrza F1" - zwlaszcza w jego nowej ojczyznie - Monaco. Nicko nie musi sie scigac, teraz moze juz po prostu cieszyc sie zyciem i szacunkiem mistrza.
Kamikadze2000
04.01.2017 09:20
Felipe nie ma nic do stracenia. Nico miał do stracenia więcej. Odszedł tak to w glorii chwały. Dla Brazylijczyka sezon był przeciętny. A nóż zdoła jeszcze stanąć na podium. Chciałbym, aby los się uśmiechnął i wygrał na Interlagos. :)) @enstone - może tak, może nie. Mistrzem Świata sezonu 2016 będzie na zawsze. :P
sneer
03.01.2017 02:52
Massa zrobił najlepszy ruch jaki mógł. Odszedł, zanim go wymienili na Lance. I już nic nie musi - teraz to Williams jest pragnieniem, a on Spritem. Mam nadzieję, że Williams będzie szybki. Także dzięki Felipe.
enstone
03.01.2017 12:18
[quote]"Może Nico po prostu nie czuje już ścigania”[/quote] Chciał najnormalniej w świecie uniknąć blamażu w tym roku w walce z Hamiltonem, bo doskonale wie, że tytułu by nie obronił - chyba, że zespół by mu pomógł tak jak w tym sezonie.
Anderis
03.01.2017 11:54
[quote]Co się stanie, jeśli odkryje, że Williams nie jest szybki?[/quote] Zarobi parę milionów euro i wróci do domu.
mr_bean2000
03.01.2017 11:46
[quote]Co się stanie, jeśli odkryje, że Williams nie jest szybki?[/quote] No Kolumbem już nie zostanie :D