Kris Meeke powiększa prowadzenie w Rajdzie Meksyku

Po sobotnich odcinkach specjalnych na drugim miejscu plasuje się Ogier, a na trzecim Neuville.
12.03.1710:40
Nataniel Piórkowski
685wyświetlenia


Kris Meeke z Citroena powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdu Meksyku, korzystając z błędu popełnionego przez Sebastiena Ogiera.

Decydujący dla losów sobotniej rozgrywki okazał się trzynasty odcinek specjalny, w trakcie którego urzędujący mistrz świata obrócił swoją Fiestę WRC, tracąc dziesięć cennych sekund. W wyniku błędu strata Francuza do lidera wzrosła do ponad trzydziestu sekund.

Co więcej na popołudniowej pętli Meeke obrał lepszą strategię w zakresie ogumienia, optując za czterema twardymi i dwoma miękkimi oponami. Trwalsze mieszanki pozwoliły Brytyjczykowi zapewnić o wiele większą spójność osiągów względem zawodników korzystających z bardziej miękkiej alokacji.

Na trzecim miejscu plasuje się Thierry Neuville z Hyundaia, który podobnie jak Ogier nie wykazuje większego zainteresowania ryzykowną jazdą, starając się dowieźć do mety miejsce na podium. Za Belgiem plasuje się drugi z reprezentantów M-Sport - Ott Tanak, a czołową piątkę zamyka Hayden Paddon.

Na kolejnych dwóch pozycjach znajdują się kierowcy Toyoty: Jari-Matti Latvala oraz zmagający się z problemami zdrowotnymi Juho Hanninen. Po bardzo dobrym występie w trakcie porannej sesji i wygraniu dwóch odcinków specjalnych, popołudniowy etap nie poszedł po myślni Daniego Sordo. Hiszpan skorzystał jednak na decyzji sędziów, którzy anulowali nałożoną na niego karę doliczenia 10 minut za opuszczenie piątkowego odcinka specjalnego. Sordo zajmuje ósme miejsce, tracąc około 45 sekund do Hanninena.

Wyniki Rajdu Meksyku po sobotnich odcinkach specjalnych