WRC: Neuville wysunął się na prowadzenie w Rajdzie Korsyki

Kris Meeke wycofał się z sobotniej rywalizacji ze względu na problemy z silnikiem.
08.04.1717:20
Nataniel Piórkowski
1022wyświetlenia


Thiery Neuville z Hyundaia wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji Rajdu Korsyki, po tym jak problemy z silnikiem wyeliminowały z sobotniej rywalizacji Krisa Meeke'a.

Neuville rozpoczął dzień z 25-sekundową stratą do reprezentanta Citroena. Po doskonałych występach na dwóch porannych oesach Belg awansował na drugie miejsce, przed Sebastiena Ogiera, zmagającego się z kiepską pracą zawieszenia Fiesty przygotowywanej przez M-Sport. Pomimo awarii jednostki napędowej Meeke ukończył odcinek Novella, utrzymując 1,5-sekundowe prowadzenie nad kierowcą ekipy z Alzenau, ale później, ze względu na skalę problemów, został zmuszony do wycofania się z dalszych zmagań.

Popołudnie Neuville rozpoczął od osiągnięcia trzeciego czasu na blisko 50-kilometrowej próbie La Porta - Valle di Rostino. Kluczowy dla losów walki o prowadzenie okazał się jednak drugi przejazd Novella.

Pod koniec siódmego oesu straciliśmy ciśnienie hydrauliczne - powiedział Ogier, którego strata do znajdującego się na czele kierowcy Hyundaia wzrosła z dwóch do blisko 40 sekund. Celem było ukończenie dnia i powrót do serwisu. Straciliśmy dyferencjał, biegi, zostaliśmy z tylnym napędem. Auto zachowywało się bardzo dziwnie - wyjaśniał Francuz, czterokrotny mistrz świata.

Na trzecim miejscu znajduje się Dani Sordo w i20 Coupe WRC. Za Hiszpanem trwa zacięta walka o czwartą lokatę pomiędzy Jarim-Mattim Latvalą i Craigiem Breenem. Kierowców Toyoty i Citroena dzieli przed dwoma niedzielnymi odcinkami specjalnymi tylko 2,8s. Trzydzieści sekund dalej plasuje się Hayden Paddon. Staramy się cieszyć jazdą, ale z nikim nie rywalizujemy. Cieszy mnie, że porównaniu do ubiegłego roku nasza strata po drugim dniu jest dużo mniejsza. Ustawienia samochodu są w porządku, ale samego kierowcę stać na więcej - powiedział Nowozelandczyk.

Po porannej pętli z walki odpadli Elfyn Evans oraz Stephane Lefebrve. Na Pechu Francuza skorzystał lider WRC2 - Andreas Mikkelsen (Skoda Fabia R5), który awansował na siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu. Norweg dysponuje komfortowym, ponad minutowym prowadzeniem nad Teemu Suninenem. Fin przesunął się przed Stephane'a Sarrazina po ostatnim sobotnim oesie, na którym uzyskał rezultat lepszy od doświadczonego Francuza o dokładnie jedną minutę.

Wyniki po drugim dniu Rajdu Korsyki


KOMENTARZE

5
---
09.04.2017 05:44
@Zomo Oj domyśl się, dobry w sensie mocy i potencjału, a nie awaryjności.
Zomo
09.04.2017 12:43
[quote="Gzehoo92"]Co się stało że Ott Tanak tak daleko?[/quote] Jego pilot ma chorobe lokomocyjna (to nie zart). Na Korsyce to daje popalic. [quote="Sar trek"]Ta awaria skreśla już chyba Krisa Meeka z grona kandydatów do tytułu. Tempo ma niesamowite, dobry samochód,[/quote] Z tego co wiem to padl mu wlasnie samochod...
Sar trek
08.04.2017 07:49
@Gzehoo92 Tak, wczoraj wypadł z trasy i wpadł do rowu https://www.youtube.com/watch?v=HDSN8-Df__c Ta awaria skreśla już chyba Krisa Meeka z grona kandydatów do tytułu. Tempo ma niesamowite, dobry samochód, ale na 4 rajdy ukończył 1. Musiałby dziać się teraz jakieś cuda, by Meeke to odrobił. A obawiam się, że to nie jest jego ostatni DNF w tym roku.
mcracer1993
08.04.2017 06:32
@Gzehoo92 Titanak nie jest specjalistą od asfaltów - on woli szutry :) Jestem ciekawy co pokaże w Rajdzie Polski.
Gzehoo92
08.04.2017 05:35
Co się stało że Ott Tanak tak daleko? Wypadek miał?