WRC: Ogier wychodzi na prowadzenie w Rajdzie Portugalii

Dotychczasowy lider - Ott Tanak, spadł na piąte miejsce po błędzie na OS12.
20.05.1719:08
Nataniel Piórkowski
842wyświetlenia


Sebastien Ogier wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdu Portugalii po kosztownym błędzie popełnionym przez Otta Tanaka na finałowym sobotnim odcinku specjalnym.

Na pierwszym sobotnim oesie Ogier zbliżył się na około sekundę do Tanaka, lidera rajdu po piątkowym etapie. Przed kończącą pętlę próbą Amarante lider M-Sport tracił do zespołowego partnera nieco ponad sześć sekund. Tanak uzyskał najlepsze międzyczasy w dwóch pierwszych punktach pomiaru na OS12, ale tuż przed trzecim uderzył o skarpę i uszkodził lewe tylne zawieszenie swej Fiesty.

Estończyk zdołał dojechać do mety, ale stracił blisko półtorej minuty do Ogiera. Francuz zakończył odcinek z najlepszym rezultatem obejmując prowadzenie, podczas gdy Tanak spadł na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Urzędujący mistrz WRC dysponuje 19-sekundową przewagą nad kierowcami Hyundaia - Thierry'ym Neuville'em oraz Danim Sordo, który jeszcze o poranku plasował się na drugiej lokacie.

Na problemach Tanaka skorzystał Craig Breen z Citroena. Irlandczyk wskoczył na czwarte miejsce i przed finałowym dniem zmagań cieszy się półminutową przewagą nad Estończykiem. Na odosobnionej szóstej pozycji znajduje się najlepszy z kierowców Toyoty - Juho Hanninen.

Do dwunastej próby pozycja ta należała do startującego w barwach DMACK Elfyna Evansa. Walijczyk przebił jednak oponę w swoim samochodzie, co pomimo usilnych starań zaowocowało awarią zawieszenia i koniecznością znaczącego spowolnienia tempa.

Dalsze pozycje w tabeli zajmują Esapekka Lappi, Mads Ostberg i Jari-Matti Latvala, który wyprzedza dawnego zespołowego partnera z Volkswagena i lidera WRC2 - Andreasa Mikkelsena.

Wyniki po trzecim dniu Rajdu Portugalii


KOMENTARZE

2
rocque
20.05.2017 11:06
@Zomo Kubica w drugim sezonie w WRC nie dzwonił więcej niż fabryczni. Codziennością były za to przeróżne problemy z samochodem albo oponami.
Zomo
20.05.2017 07:48
Tanak jezdzi jak Kubica - szybko, efektownie i destrukcyjnie.