Raikkonen powróci do startów w WRC?

Fin jest łączony z fabryczną ekipą Toyoty, którą kieruje Tommi Makinen.
26.05.1813:24
Nataniel Piórkowski
2139wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kimi Raikkonen może zakończyć karierę w Formule 1 i od kolejnego sezonu powrócić do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata - donosi dziennik Ilta Sanomat.

Gdy Fin po raz pierwszy odszedł z serii Grand Prix pod koniec 2009 roku rozpoczął realizację prywatnego programu startów w WRC. Dziennikarze Ilta Sanomat informują, że Raikkonen, którego obecny kontrakt z Ferrari wygaśnie po tegorocznym GP Abu Zabi, prowadzi obecnie rozmowy z Tommim Makinenem - szefem fabrycznej ekipy Toyoty w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Makinen oraz wiceszef japońskiego zespołu - Mia Miettinen są obecni w Monako i byli widziani na jachcie Raikkonena zacumowanym w przystani przy torze. Kimi mógłby być kierowcą Toyoty, ale najpierw musi zadecydować, czy chce kontynuować swoją karierę z Ferrari - przyznał Miettinen.

Były kierowca Formuły 1 - Mika Salo, uważa, że Scuderia powinna przedłużyć kontrakt z Raikkonenem, albo ściągnąć do siebie Daniela Ricciardo. Sądzę, że Charles Leclerc jest zbyt młody i niedoświadczony. To dlatego Ricciardo jest jedyną realną opcją dla Ferrari i alternatywą dla Kimiego.

KOMENTARZE

4
marios76
27.05.2018 05:42
Up, up, up- zrobia wam psikusa i podpisza kontrakt na kolejny sezon, bo Ferrari nie chce oszoloma, a Vettel nie bedzie jezdzil z kims klasowym. ;) Tylko nie placzcie.
nickolas
26.05.2018 05:25
@derwisz Kierowcy rajdowemu życzyć szerokiej drogi... faux pas 😉 ...No chyba że dożyjemy czasów gdzie odcinki rajdowe będzie projektować Tilke:/ Ale masz rację - nie zatrzymujmy go ;) Ciekawe czy będzie suszył głowę pilotowi że mu gada w zakrętach itp...
derwisz
26.05.2018 12:55
Kimi wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia. Szerokiej drogi. Nie bede tesknił za Twoją obecnością w czołowych stajniach F1.
Kamikadze2000
26.05.2018 12:03
Chyba tylko po to, by sponsorów przyciągać. :D