Perez: Rosną szanse na nowy kontrakt dla GP Meksyku

Przyszłość wyścigu stanęła pod znakiem zapytania po odebraniu mu państwowej dotacji.
25.03.1911:57
Nataniel Piórkowski
567wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez zdradził, że w ostatnim czasie udało się osiągnąć postępy w rozmowach, których celem jest zapewnienie Grand Prix Meksyku nowego kontraktu z Formułą 1.

Wyścig na Autodromo Hermanos Rodriguez powrócił do kalendarza w 2015 roku i szybko stał się jedną z najpopularniejszych eliminacji królowej sportów motorowych.

Po ostatnich wyborach i zmianach na najwyższych stanowiskach państwowych podjęto jednak decyzję o odebraniu imprezie dotacji z budżetu federalnego. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mają trafić na rozwój linii kolejowych na półwyspie Jukatan.

Podczas zimowych testów Perez przyznał, że przyszłość Grand Prix Meksyku nie wygląda zbyt dobrze. Teraz kierowca z Guadalajary jest już jednak ostrożnym optymistą i wierzy w pozytywne zwieńczenie rozmów nad nową umową z Liberty Media.

Ostatnio wszystko wygląda nieco bardziej obiecująco. Mam wielką nadzieję, że nie stracimy tak wspaniałego toru. Przez ostatnie cztery sezony było to najlepsze Grand Prix. Mam nadzieję, że będziemy jeszcze długo oglądać je w kalendarzu F1.

Uważam także, że jako kraj potrzebujemy tu Formuły 1. Ten sport zapewnia nam świetną promocję, pokazuje jak spaniały jest Meksyk. Jestem optymistą. Prowadzone są pewne rozmowy. Nie znam ich szczegółów, nie powinienem nawet komentować tej sprawy.

Wygląda jednak na to, że nie jest tak źle, jak mówiono. Jest nadzieja.