Haas potwierdził przerwanie współpracy z Rich Energy

Loga producenta napojów energetycznych znikną z bolidów ekipy od GP Singapuru.
09.09.1915:23
Mateusz Szymkiewicz
3658wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Haas potwierdził zakończenie współpracy z Rich Energy ze skutkiem natychmiastowym.

Brytyjski producent napojów energetycznych, będący od tego roku tytularnym sponsorem, wypowiedział umowę stajni z Kannapolis tuż przed rundą na Silverstone. Za decyzją stał ówczesny prezes koncernu - William Storey, który w następnych dniach pożegnał się ze swoją funkcją.

W kolejnych dniach spółka, która przegrała proces z firmą Whyte o plagiat logo, zmieniła zarząd, a także nazwę na Lightning Volt. Z kolei oznaczenia Rich Energy pozostały na bolidach Haas VF-19 do Grand Prix Włoch. Zespół chciał wyjaśnić niejasną sytuację w sprawie dalszej współpracy i jak informował Gunther Steiner, finalna decyzja miała zapaść przed Grand Prix Singapuru.

Z oświadczenia opublikowanego w poniedziałek tuż po zmaganiach na Monzy dowiadujemy się, iż umowa o tytularny sponsoring została rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym. Tym samym logo oraz oznaczenia Rich Energy znikną z bolidów Haasa od najbliższej rundy na torze Marina Bay.

Haas F1 Team oraz Rich Energy porozumieli się wspólnie z Formułą 1, by zakończyć współpracę ze skutkiem natychmiastowym. Mimo tego, że firma mogła cieszyć się rozpoznawalnością swojej marki oraz znaczącą ekspozycją w trakcie współpracy z Haasem w 2019 roku, proces restrukturyzacji w Rich Energy wymaga nowej globalnej strategii. Haas F1 Team oraz Rich Energy zdecydowali się na zakończenie współpracy na najlepszych dla obu stron warunkach. Haas chciałby wyrazić podziękowania oraz najlepsze życzenia na przyszłość dla udziałowców Rich Energy - brzmi oficjalny komunikat amerykańskiej stajni.