Verstappen: Kolejne sukcesy Hamiltona stają się trochę nudne

Holender ma nadzieję, że wkrótce do głosu dojdzie młode pokolenie.
14.11.1912:23
Nataniel Piórkowski
1231wyświetlenia


Max Verstappen uważa, że sukcesy Lewisa Hamiltona stają się powoli trochę nudne.

Gwiazda Red Bulla ma nadzieję, że już niedługo o najwyższe laury zacznie walczyć młode pokolenie kierowców. Po tegorocznym sezonie wielu fanów i ekspertów nie może się już doczekać rywalizacji o tytuł Verstappena i jego rówieśnika - 22-letniego Charlesa Leclerca z Ferrari.

Myślę, że dla sportu jest czymś dobrym, że pojawiają się młodzi kierowcy, którzy - mam taką nadzieję - przejmą już wkrótce wartę w czołówce. Wiecie, oglądanie zwycięstw Lewisa Hamiltona staje się już trochę nudne. Musimy spróbować to zmienić - powiedział Verstappen.

Hamilton, który w przyszłym roku stanie przed szansą wyrównania rekordu siedmiu mistrzowskich tytułów Michaela Schumachera, będzie świętował w styczniu trzydzieste piąte urodziny.

Lewis jest coraz starszy. W pewnym momencie podejmie decyzję o zakończeniu kariery - kontynuował Verstappen. Szczerze mówiąc wydaje mi się, że wszystko będzie zależało od jego zespołu. To nie będzie w stu procentach zależne od samego Lewisa.

Jeśli Mercedes będzie nadal budował dominujące bolidy, Lewis na pewno będzie świętował kolejne triumfy. Musimy więc zagwarantować, że jako zespół będziemy lepsi od nich.

Zdaniem Verstappena istotną pomocą będzie jednostka napędowa Hondy. Myślę znajdujemy się na właściwej ścieżce. Jeśli spojrzymy na moc silnika i porównamy ją z Mercedesem i Renault, to już teraz jesteśmy bardzo blisko Mercedesa. To bardzo obiecujący znak przed kolejnym sezonem.