Verstappen pozostanie kierowcą Red Bulla do 2023 roku

Obecne porozumienie Holendra ze stajnią z Milton Keynes wygasało po sezonie 2020.
07.01.2011:50
Mateusz Szymkiewicz
2616wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen podpisał nowy kontrakt z zespołem Red Bull Racing, który będzie ważny do końca 2023 roku.

Kierowca jest związany z austriackim koncernem od sezonu 2014, kiedy to wstąpił w szeregi jego juniorskiego programu i otrzymał kontrakt na starty w Toro Rosso od 2015 roku. Po udanej debiutanckiej kampanii w Formule 1, Verstappen od Grand Prix Hiszpanii 2016 jest zawodnikiem seniorskiego Red Bull Racing.

Dotychczasowy dorobek Holendra to osiem zwycięstw, dwa pole position, a najwyższa pozycja w mistrzostwach to trzecia w sezonie 2019. Jak potwierdzono, wygasająca umowa po najbliższych zmaganiach została przedłużona aż o trzy lata, do końca 2023 roku.

Jestem naprawdę szczęśliwy przedłużając moje partnerstwo z zespołem - powiedział Max Verstappen. Red Bull uwierzył we mnie i dał mi szansę na starty w Formule 1, za co na zawszę pozostanę im wdzięczny. Przez te wszystkie lata coraz bardziej zbliżaliśmy się do siebie z zespołem, a praca z ludźmi pełnymi pasji była przyjemnością. Na pokładzie pojawiła się Honda, a postępy uczynione przez ostatnie dwanaście miesięcy dały mi jeszcze większą motywację oraz wiarę w to, że możemy wspólnie wygrać. Szanuję sposób, w jaki Red Bull współpracuje z Hondą. Każda strona robi wszystko co w jej mocy, by odnieść sukces. Chcę wygrać z Red Bullem, a naszym wspólnym celem jest walka o mistrzostwo świata.

To fantastyczna wiadomość dla zespołu, jaką jest przedłużenie porozumienia z Maksem do końca sezonu 2023 - stwierdził Christian Horner, szef Red Bull Racing. Na horyzoncie mamy wyzwanie jakim jest zmiana przepisów od sezonu 2021, więc utrzymanie ciągłości będzie kluczowe. Max udowodnił już jak wielkim jest atutem dla zespołu, ma pełną wiarę w partnerstwo z Hondą, a my jesteśmy zachwyceni mogąc przedłużyć naszą współpracę.