Racing Point potwierdza obecność elementów Mercedesa W10 w RP20

AMuS informuje, że kilka zespołów jest rozczarowanych podejściem stajni z Silverstone.
19.02.2014:57
Mateusz Szymkiewicz
2679wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor techniczny Racing Point - Andrew Green, potwierdził, że model RP20 posiada elementy zaczerpnięte z Mercedesa W10.

Stajnia z Silverstone dopiero pierwszego dnia zimowych testów pokazała swój tegoroczny samochód, który jest łudząco podobny do bolidu Mercedesa. Jak informuje korespondent Auto Motor und Sport - Tobi Gruner, część konkurentów jest rozczarowana podejściem brytyjskiego zespołu, a jego bolid RP20 został żartobliwie nazwany Mercedesem W10 w różowym malowaniu.

Jest to samochód, który od zawsze chcieliśmy zbudować - powiedział Andrew Green z Racing Point. Pracujemy w tunelu aerodynamicznym Mercedesa od maja ubiegłego roku. Większy sens miało skoncentrowanie się na ich koncepcji, aniżeli budowanie drugiego Red Bulla. Wszystkie narzędzia oraz procedury testowe są dostosowane do koncepcji Mercedesa. Przednie oraz tylne zawieszenie i skrzynia biegów pochodzą z ich modelu z 2019 roku.

Podczas porannej części zajęć za kierownicą Racing Point zasiadł Sergio Perez. Nowy bolid pracował bezproblemowo i pozwolił na ustanowienie drugiego wyniku, gorszego tylko o 0,062 sekundy od najszybszego Bottasa. Ponadto Meksykanin poprawił najlepszy zeszłoroczny wynik zespołu z testów w Barcelonie. Sergio wciąż miał sporo paliwa na pokładzie i na najszybszych okrążeniach korzystał z opon C3 - dodał Green.