Władze F1 zgodziły się na przeniesienie nowych przepisów na 2022 rok

Wkrótce rozpoczną się prace nad ustaleniem szczegółów związanych z tą decyzją.
19.03.2016:50
Mateusz Szymkiewicz
1991wyświetlenia
Embed from Getty Images

Władze Formuły 1 wyraziły zgodę na odroczenie debiutu nowych regulacji technicznych na 2022 rok, ze względu na niepewną sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

W czwartkowe popołudnie doszło do telekonferencji między przedstawicielami Liberty Media, FIA oraz wszystkich dziesięciu zespołów. Uczestnicy mistrzostw wystąpili z postulatem przeniesienia debiutu nowego regulaminu technicznego na 2022 rok, licząc się z komplikacjami, jakie napotkają na swojej drodze w tym sezonie przez odwołane wyścigi i potencjalnie wydłużony kalendarz.

Nowy plan zakłada utrzymanie obecnych regulacji w 2021 roku, jednakże zostałby zamrożony rozwój podwozia, skrzyń biegów oraz wybranych elementów mechanicznych. Zespoły mogłyby tylko ingerować w aerodynamikę swoich bolidów na przestrzeni sezonu, działając już w ramach narzuconych ograniczeń budżetowych.

Szczegóły związane z odroczeniem nowych przepisów będą teraz ustalane, by skierować je do Światowej Rady Sportów Motorowych. Dopiero po uzyskaniu jej akceptacji zmiany będą mogły zostać oficjalnie przesunięte na sezon 2022.