Ron Dennis wspiera brytyjską służbę zdrowia

Były szef McLarena przekazał pieniądze na pomoc żywieniową dla personelu szpitali
07.04.2008:00
Jakub Ziółkowski
369wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były szef McLarena - Ron Dennis, angażuje się w walkę z koronawirusem, zapewniając posiłki najbardziej narażonym na epidemię koronawirusa członkom brytyjskiej służby zdrowia.

Brytyjczyk, który w latach 1981-2017 stał na czele McLarena, wsparł kwotą miliona funtów serwis SalutetheNHS.org. Głównym celem przedsięwzięcia jest zapewnienie przez następne trzy miesiące darmowych posiłków służbom zdrowia, walczącym z pandemią koronawirusa.

Posiłki trafią do pracowników oddziałów intensywnej terapii, zespołów anestezjologicznych oraz pracowników brytyjskich SOR-ów, którzy od kilku tygodni nieprzerwanie leczą zarażonych pacjentów.

My, przedsiębiorcy i biznesmeni, powinniśmy połączyć siły w tym trudnym dla wszystkich czasie i pomóc w walce z COVID-19. Jesteśmy w tym wszyscy razem. - powiedział Ron Dennis. Bycie częścią tej inicjatywy to dla mnie ogromna przyjemność. Pozwoli ona zapewnić pełnowartościowe posiłki dla pracowników służby zdrowia, nieustannie walczących o nasze zdrowie.

Dzięki nam nie będą oni musieli się przejmować chociaż jedną rzeczą. Zbudowanie takiego systemu w tydzień będzie logistycznym wyzwaniem. Jestem pod wrażeniem tego, co do tej pory osiągnęliśmy, potrzebujemy jednak ciągłego wsparcia, również finansowego - dodał Brytyjczyk.

W akcję zaangażowane są również firmy takie jak Tesco, Absolute Taste czy Yodel.