FIA wydłużyła zamknięcie fabryk do pięciu tygodni

Decyzja Federacji obejmuje również działy odpowiedzialne za układy napędowe.
08.04.2010:14
Mateusz Szymkiewicz
411wyświetlenia
Embed from Getty Images

FIA podjęła decyzję o wydłużeniu okresu zamknięcia fabryk z trzech do pięciu tygodni.

Pandemia koronawirusa doprowadziła do odwołania lub przesunięcia aż dziewięciu tegorocznych wyścigów. W tej sytuacji władze Formuły 1 podjęły decyzję o zrezygnowaniu z letniej przerwy, chcąc ponownie umieścić w tym terminie odroczone wyścigi.

Obowiązkowe zamknięcie fabryk zostało przełożone na kwiecień i zadecydowano, że potrwa ono trzy tygodnie. Mimo to jak potwierdzono, w związku z możliwym startem mistrzostw dopiero pod koniec czerwca lub na początku lipca, okres ten obejmie kolejne dwa tygodnie, czyli łącznie 35 dni. Ponadto zamknięcie fabryk obejmie działy odpowiedzialne za układy napędowe, co dotychczas nigdy nie miało miejsca.

Dzięki jednomyślnej zgodzie Grupy Strategicznej, Komisji oraz wszystkich zespołów, Światowa Rada Sportów Motorowych po internetowym głosowaniu zatwierdziła decyzję o wydłużeniu przerwy w fabrykach z 21 do 35 dni. Okres ten obejmuje koniec marca, kwiecień oraz początek maja. Dotyczy to wszystkich uczestników mistrzostw oraz producentów układów napędowych. Dalsze dyskusje między FIA, F1 oraz zespołami w związku z COVID-19 pozostają otwarte - brzmi oficjalne oswiadczenie.