Wolff: Wyścigi na Bliskim Wschodzie wkrótce zostaną potwierdzone

Bahrajn ma podjąć się organizacji podwójnej rundy, natomiast Abu Zabi ma zamknąć sezon.
09.06.2011:19
Mateusz Szymkiewicz
493wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff ujawnił, że Formuła 1 wkrótce może potwierdzić dołączenie do kalendarza wyścigów na Bliskim Wschodzie.

W ubiegłym tygodniu władze serii zaprezentowały pierwszą część nowego kalendarza na sezon 2020, który składa się z ośmiu wyścigów w Europie. Jak potwierdził Chase Carey, docelowo mistrzostwa mają zakończyć się w połowie grudnia w państwach zlokalizowanych nad Zatoką Perską.

Wierzę i mam nadzieję, że dwa wyścigi na Bliskim Wschodzie będą wkrótce potwierdzone jako kończące rok - powiedział Toto Wolff, szef Mercedesa. Musimy zobaczyć jak sytuacja będzie rozwijała się w każdym państwie. To ruchomy cel i mam nadzieję, że jesienią będziemy mogli pojechać na kilka niezłych zamorskich wyścigów.

Uważa się, że finał sezonu zostanie rozegrany na torze Yas Marina w Abu Zabi. Z kolei tydzień wcześniej miejsce w kalendarzu może odzyskać Bahrajn. W przypadku Sakhir pojawiają się informacje, że może tam zostać rozegrana podwójna runda, tak jak w przypadku Austrii oraz Wielkiej Brytanii.

Podobne spekulacje pojawiają się w kontekście Grand Prix Rosji na ulicznym torze w Soczi i jak zapewnia organizator wyścigu, podwójna runda jest możliwa w realizacji. Technicznie taka możliwość istnieje, ale czy wejdzie w życie, tego jeszcze nie wiem. Pozostałe wyścigi? Jest wiele pytań. Mnóstwo granic pozostaje zamkniętych. Mistrzostwa wracają w Ameryce, ale dla innych serii ich granice są zamknięte. Podobnie jest u nas, w Wietnamie oraz Chinach. Mam nadzieję, że wkrótce będę miał jakieś wiadomości. Moim zdaniem pod koniec czerwca będziemy w stanie uzgodnić wszystkie detale - powiedział Aleksiej Titow, promotor Grand Prix Rosji.