Titow: Portugalia próbuje przejąć termin wyścigu w Soczi

Tor Algarve ma prowadzić rozmowy z F1 w sprawie miejsca w tegorocznym kalendarzu.
22.06.2011:45
Mateusz Szymkiewicz
639wyświetlenia
Embed from Getty Images

Promotor Grand Prix Rosji - Aleksiej Titow, potwierdził, że Portugalia stara się przejąć miejsce Soczi w kalendarzu Formuły 1.

Liberty Media ogłosiło tylko pierwszą część harmonogramu na tegoroczne mistrzostwa, wciąż pracując nad jego ostatecznym kształtem. Wiele wskazuje na to, że po ostatnim potwierdzonym Grand Prix Włoch miejsce otrzyma Mugello, natomiast w trakcie rozmów z Formułą 1 ma być portugalskie Algarve.

Uważa się, że tor nieopodal Portimao celuje w termin 27 września, który prowizorycznie posiada Rosja oraz uliczny obiekt w Soczi.

Kontynuujemy nasze przygotowania do wyścigu, który nadal planowany jest na 27 września, pomimo tego, że Portugalczycy chcą przejąć ten termin - powiedział Aleksiej Titow z Rosgonki, promotora Grand Prix Rosji. Nie martwcie się, nasze przygotowania idą zgodnie z planem bez jakichkolwiek zmian. Sytuacja z koronawirusem stworzyła wiele trudności, ale staramy się im zaradzić. Na szczęście posiadamy komitet organizatorski, który pomaga nam rozwiązać problemy, więc wyścig będzie na czas: z samochodami na torze oraz kibicami na trybunach. Jednym z kluczowych problemów jest logistyka zespołów, ale mam pewność, że i z tym się uporamy.