Verstappen: Mercedesy były dzisiaj nieosiągalne

Holender liczy, że start na pośrednich oponach pomoże mu w walce z Bottasem i Hamiltonem.
04.07.2017:07
Nataniel Piórkowski
1065wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przyznał, że Mercedesy były nieosiągalne w kwalifikacjach. Dodał jednak, że jest zadowolony z możliwości zastosowania alternatywnej strategii w wyścigu.

Holender musi zadowolić się trzecim polem na starcie Grand Prix Austrii. Dzięki taktycznej zagrywce z Q2 będzie jednak jedynym kierowcą z czołówki, który pokona pierwszy stint na pośredniej mieszance.

Po pierwsze jestem zadowolony z trzeciego miejsca, ale również z tego, że startujemy do wyścigu na innych oponach niż rywale. Czeka nas interesująca rozgrywka. Jutro ma być dużo cieplej, więc liczę, że da nam to przewagę.

Niestety dzisiaj Mercedes znajdował się na zupełnie innym poziomie. Zobaczymy, co uda się nam zrobić jutro. Przed rokiem także zanotowaliśmy lekką stratę w kwalifikacjach, więc spodziewam się lepszego wyścigu.

Jestem jedynym kierowcą z czołowej dziesiątki, który wyruszy do rywalizacji na pośredniej mieszance. Nie mogę się już doczekać. Nie mamy nic do stracenia, więc postaram się maksymalnie utrudnić ten wyścig kierowcom Mercedesa.