Szafnauer: Respektujemy umowy z naszymi kierowcami

Dyrektor Racing Point nie chciał jednak potwierdzić, czy jego zespół zatrzyma duet Perez-Stroll.
18.07.2013:34
Nataniel Piórkowski
392wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor generalny Racing Point - Otmar Szafnauer, po raz kolejny zbagatelizował plotki o ofercie kontraktu, jaką jego zespół miał złożyć Sebastianowi Vettelowi.

Szafnauer unikał jednak jednoznacznego potwierdzenia, że w nadchodzącym sezonie kierowcami jego zespołu pozostaną Sergio Perez i Lance Stroll.

Obaj mają umowy i jesteśmy z nich zadowoleni. Trwa sezon ogórkowy. Ciężko jest mi sobie to poukładać w głowie, bo za nami tylko dwa wyścigi a my rozmawiamy już o zmianach kierowców. Muszę jednak podkreślić, że my jesteśmy zadowoleni z duetu, który mamy. Lance i Sergio mają kontrakty.

Zapytany o to, czy Perez i Stroll będą ścigać się dla Racing Point w trakcie nadchodzącej kampanii, Szafnauer stwierdził enigmatycznie: Trudno jest przewidzieć, jaka będzie przyszłość. Muszą zrobić co tylko w ich mocy. Mają umowy. Zobaczymy co się wydarzy. Naszym zamiarem nie jest nierespektowanie umów.

Dyrektor teamu z Silverstone w pozytywnych słowach wypowiedział się na temat Vettela, który wraz z końcem tego roku przestanie być kierowcą Ferrari. Znam go jako kolegę. To uroczy gość. Znamy się od bardzo dawna. Sebastian jest prostolinijny, szczery i potrafi być bardzo szybki. To w końcu czterokrotny mistrz świata.