Hulkenberg zastąpi Pereza w GP Wielkiej Brytanii

Meksykanin przebywa w samoizolacji po wykryciu zakażenia koronawirusem.
31.07.2011:57
Nataniel Piórkowski
1918wyświetlenia
Embed from Getty Images

Racing Point oficjalnie poinformowało o tym, że Nico Hulkenberg zastąpi Sergio Pereza podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Perez jest pierwszym kierowcą Formuły 1, u którego zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Meksykanin przebywa obecnie w samoizolacji, stosując się do procedur określonych przez organy ochrony zdrowia.

W oświadczeniu prasowym Racing Point podkreśliło, iż Meksykanin jest w dobrej formie fizycznej oraz pozytywnym nastroju.

Kwarantannie zostały także poddane wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z kierowcą z Guadalajary.

W czwartek wieczorem team z Silverstone zadeklarował, iż pragnie wziąć udział w Grand Prix Wielkiej Brytanii z dwoma bolidami. Teoretycznie, na mocy porozumienia z Mercedesem, ekipa mogła skorzystać z usług Estebana Gutierreza lub Stoffela Vandoorne'a.

Zespół skontaktował się jednak ze swoim byłym kierowcą - Nico Hulkenbergiem, który po rozstaniu z Renault nie rywalizuje obecnie w żadnej serii wyścigowej. Niemiec przyjął propozycję Racing Point o czym poinformowano w piątek przed startem pierwszego treningu.

Biorąc pod uwagę konkurencyjne osiągi bolidu RP20 Hulkenberg może stanąć w ten weekend przed szansą wywalczenia swojego pierwszego podium w karierze w F1.

Hulkenberg powiedział: Byłem w drodze na Nurburgring, aby wziąć udział w innym projekcie wyścigowym, gdy otrzymałem telefon od Otmara. Wszystko wydarzyło się mniej niż 24 godziny temu, więc czuję się trochę surrealistycznie. Lubię jednak takie wyzwania. To trudna sytuacja dla Racing Point i Checo. Jest moim dobrym kumplem, moim dawnym kolegą z zespołu i życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. Postaram się go zastąpić i powalczyć o jak najlepszy wynik dla zespołu.

Dyrektor Racing Point - Otmar Szafnauer, dodał: Musieliśmy w bardzo krótkim czasie znaleźć zastępcę Sergio. Nie jest to jakie proste, ale Nico jest idealnym kierowcą, który dobrze zna nasz zespół. Został wrzucony na głęboką wodę, ale szybko się uczy i jestem pewien, że szybko wejdzie na konkurencyjny poziom.