Nico Hulkenberg wystartuje w GP 70-lecia

Testy wykonane u Pereza potwierdziły dalszą obecność koronawirusa.
07.08.2010:14
Nataniel Piórkowski
1308wyświetlenia


Nico Hulkenberg wystartuje w Grand Prix 70-lecia, po tym jak powtórne testy wykonane u Sergio Pereza wykazały dalszą obecność koronawirusa.

W czwartek od Pereza pobrano próbki do badań. Dały one pozytywny wynik, przez co Meksykanin nie może powrócić do rywalizacji w Formule 1. Zespół podkreślił jednak w komunikacie prasowym, że Meksykanin czuje się dobrze i wraca do zdrowia.

Hulkenberg zastąpił Pereza także tydzień temu. Nie wystartował jednak w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii z powodu awarii jednostki napędowej.

Jestem podekscytowany tym, iż mogę ponownie wystartować z Racing Point na Silverstone. Przed tygodniem postawiłem krok w nieznane, bo przez kilka lat nie pracowałem z tym zespołem. Otrzymałem także do dyspozycji bolid, jakim nie jeździłem jeszcze nigdy wcześniej - powiedział.

Dowiedziałem się wielu interesujących rzeczy na temat RP20 i chciałbym wykorzystać to doświadczenie w trakcie tego weekendu. Ściganie się na tym samym torze ułatwia trochę zadanie, ale zespół wykonał kawał świetnej roboty pomagając mi w znalezieniu optymalnego tempa.

Myślę, że możemy powalczyć o punkty i taki jest mój cel - zaznaczył Niemiec.

Chciałbym jednocześnie życzyć Checo wszystkiego dobrego i powrotu do zdrowia - zakończył.