Racing Point liczy, że Perez wróci do ścigania podczas GP Hiszpanii

"Sytuacja nie jest idealna. Checo dobrze zna ten bolid, zna nasz zespół".
08.08.2009:50
Nataniel Piórkowski
313wyświetlenia
Embed from Getty Images

Racing Point liczy, że Sergio Perezowi uda się wystartować w Grand Prix Hiszpanii.

Meksykanin został wykluczony z udziału w obu eliminacjach na Silverstone w związku z zakażeniem koronawirusem. Zgodnie z wytycznymi angielskich organów ochrony zdrowia Perez spędził tydzień w samoizolacji, jednak przeprowadzone w środę badanie wykazało u niego dalszą obecność COVID-19.

Zapytany o to, czy Perez będzie w stanie wrócić do ścigania przy okazji Grand Prix Hiszpanii, Szafnauer odrzekł: Mam taką nadzieję.

Czuje się dobrze, przechodzi infekcję niemal bezobjawowo. Przez jeden dzień bolała go głowa, ale równie dobrze nie musiało mieć to związku z koronawirusem. Mamy nadzieję, że wróci do bolidu tak szybko jak to możliwe.

Perez zaliczył mocny start sezonu - w trzech pierwszych wyścigach dowiózł do mety 22 punkty a przed Grand Prix Wielkiej Brytanii zajmował szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Sytuacja nie jest idealna. Checo dobrze zna ten bolid, zna nasz zespół. Jest wspaniałym kierowcą, który radzi sobie znakomicie tak w wyścigach jak i podczas kwalifikacji.

Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy wzywając do pomocy Nico, który zna dobrze naszą ekipę, ale nie można tego porównać do pracy z etatowym kierowcą.

Mamy takie czasy. U Checo został zdiagnozowany wirus. Musimy zastosować środki zapobiegawcze określone w kodeksie postępowania w związku z COVID-19. To właśnie robimy. Stosujemy się także do wytycznych angielskiej agencji zdrowia publicznego.