Ferrari i Williams z podpisanymi Porozumieniami Concorde

Obie ekipy zgodziły się na nowe warunki przedstawione przez Liberty Media.
18.08.2019:16
Mateusz Szymkiewicz
890wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari oraz Williams są kolejnymi zespołami, które potwierdziły podpisanie nowego Porozumienia Concorde.

We wtorek jako pierwszy o zaakceptowaniu warunków nowej umowy z Formułą 1 poinformował McLaren. Kilka godzin później identyczny komunikat opublikowało Ferrari oraz Williams, którzy deklarują dalszą rywalizację w sezonach 2021-2025.

Źródła Autosportu sugerują, że jeszcze w tym tygodniu swój podpis pod nowym Porozumieniem Concorde złożą przedstawiciele Mercedesa, Red Bulla, Racing Point, Renault, AlphaTauri, Alfy Romeo oraz Haasa.

Jesteśmy zachwyceni po raz kolejny podpisując Porozumienie Concorde, które będzie regulatorem w Formule 1 przez kolejnych pięć lat - powiedział Louis Camilleri, prezes Ferrari. To ważny krok ku stabilizacji oraz rozwoju sportu. Jesteśmy przekonani, że współpraca FIA oraz Liberty Media może uczynić Formułę 1 jeszcze bardziej atrakcyjną oraz spektakularną, co pozwoli na utrzymanie statusu ostatecznego wyzwania technologicznego. Wyścigi są w DNA Ferrari, które jest jedynym zespołem uczestniczącym we wszystkich sezonach Formuły 1. Staliśmy się integralną oraz istotną częścią sukcesu zarówno dziś, w przeszłości oraz w przyszłości.

Scuderia Ferrari oraz F1 idą za rękę od 1950 roku. Jesteśmy szczęśliwi, że ta relacja będzie kontynuowana przez jeszcze dłuższy okres, ponieważ są oni w DNA tego sportu - dodał Chase Carey, prezes Formuły 1. Na drodze, która prowadziła do podpisania nowego Porozumienia Concorde, byliśmy w stanie docenić konstruktywną rolę Ferrari, które zawsze dążyło do umocnienia szczytu sportów motorowych, a także uczynienia go sprawiedliwszym i zrównoważonym. Teraz czas na wspólną pracę, która pozwoli uczynić F1 jeszcze bardziej spektakularną i atrakcyjną dla milionów kibiców na całym świecie.